Урок 73. Майстер українського слова Тарас Шевченко.

Поет Тарас Шевченко. 

Вулиця Тараса Шевченка. 

Університет імені Тараса Шевченка.

Пам'ятник Тарасові Шевченку. 

Пишаюся Тарасом Шевченком.

 

    Тарас Григорович Шевченко - український поет і відомий художник. Він написав багато поем, віршів про красу рідної природи, про життя, сподівання та історію нашого народу. Його ім'я знають і шанують у різних країнах. На весь світ відомий його «Кобзар». Іменем Тараса Шевченка названо університети, пароплави, вулиці, площі й навіть селища. За що ж так шанують Тараса Шевченка? За його твори, картини, а головне - за любов до України і свого народу. Ось як він пише про рідну землю, малює словами картину життя українського села.

Садок вишневий коло хати, 

Хрущі над вишнями гудуть, 

Плугатарі (ті, хто орють землю плугом) з плугами йдуть, 

Співають ідучи дівчата, 

А матері вечерять ждуть.

Що ти довідався про Тараса Шевченка?

Я довідався про те, що Тарас Григорович Шевченко - український поет і відомий художник. Він написав багато поем, віршів про красу рідного краю, славну історію. Дуже відома його віршована збірка «Кобзар». Він виражав сподівання свого народу на вільне та щасливе життя, тому його називають Великим Кобзарем. Також Шевченко намалював чудові картини. Його іменем названі вулиці, площі, університети. Йому поставлені пам'ятники не тільки на Україні. 

Якими кольорами поет змальовує вечір на селі? Вивчи вірш напам'ять.

На мою думку, вечір на селі змальований білими (цвіт вишневих садів у травні, коли літають хрущі, сорочок дівчат), коричневими (втомлені після важкої праці плугатарі) пастельними кольорами. 

Запиши перші два речення тексту.

    Тарас Григорович Шевченко - український поет і відомий художник. Він написав багато поем, віршів про красу рідної природи, про життя, сподівання та історію нашого народу.

 

Запам'ятай! 

 

Російською мовою

Українською мовою

гордиться

пишатися

уважать

шанувати

поселок

селище

надежда

сподівання