Інші завдання дивись тут...

Завдання 761

Людина має регулярно поповнювати свій організм пит­ною водою. Визнач мінімальне споживання води за день: дві склянки теплої води після пробудження, одна склянка води за 30 хвилин до споживання їжі (після сні­данку має бути ще 3 прийоми їжі), одна склянка води пе­ред купанням, одна склянка води перед сном. Зазвичай одна склянка води — це 200 г. 1 л — це 5 таких склянок.

Короткий запис

Після пробудження — 2 скл.

Прийом їжі — 4 рази по 1 скл.

Перед купанням — 1 скл.

Перед сном — 1 скл.

Разом — ? скл., по 200 г

Розв'язання

1) 2 + 1 • 4 + 1 + 1 = 8 (скл.) – всього склянок води.

2) 200 • 8 = 200 • (5 + 3) = 200 • 5 + 200 • 3 = 1 л + 600 г = 1 л 600 г

Відповідь: мінімальне споживання води на день 1 л 600 г.

 

Завдання 762

Обчисли, скільки потрібно фарби, щоб пофарбувати у два шари одну стіну в кімнаті, яка має висоту 3 м і довжи­ну 6 м, якщо відомо, що на 1 м² потрібно 250 г фарби.

Короткий запис

Висота — 3 м

Довжина — 6 м

Площа — ? м²

Фарби — ?, 250 г на 1 м², двічі

Розв'язання

1) 6 • 3 = 18 (м²) – площа стіни;

2) 250 • 18 = 4500 (г) – треба фарби на 1 шар;

3) 4500 • 2 = 9000 (г) = 9 (кг) – треба фарби на 2 шари.

Відповідь: треба 9 кг фарби, щоб пофарбувати у два шари одну стіну в кімнаті.

 

Завдання 763

У супермаркеті є крупи трьох видів: гречана, вівсяна та рис, усього 580 кг. Якби продали 44 кг гречаної крупи, 18 кг вівсяної та 29 кг рису, то маса круп усіх видів стала б однаковою. Скільки кілограмів крупи кожного виду є в супермаркеті?

Короткий запис

Було — 580 кг

Продали — 44 кг, 18 кг, 29 кг

Стало — ?, однаково

Гречка — ? Овес — ? Рис — ?

Розв'язання

1) 44 + 18 + 29 = 91 (кг) – продали крупи;

2) 580 – 91 = 489 (кг) – залишилося крупи;

3) 489 : 3 = 163 (кг) – однакова маса кожного виду круп стала;

4) 163 + 44 = 207 (кг) – було гречаної крупи;

5) 163 + 18 = 181 (кг) – було вівсяної крупи;

6) 163 + 29= 192 (кг) – було рису.

Відповідь: у супермаркеті є 207 кг гречаної крупи, 181 кг вівсяної крупи, 192 кг рису.

 

Завдання 764

Бабуся за 50 хв приготувала вечерю, 1 год 30 хв диви­лась улюблений серіал, 15 хв накривала на стіл. Вона запросила родину до столу о 18–й год. О котрій годині бабуся почала готувати вечерю?

Короткий запис

Витратила часу — 50 хв, 1 год 30 хв, 15 хв.

Запросила — о 18 год

Почала готувати — ?

Розв'язання

1) 50 хв + 1 год 30 хв + 15 хв = 1 год 95 хв = 2 год 35 хв – витратила часу.

2) 18 год – 2 год 35 хв = 17 год 60 хв – 2 год 35 хв = 15 год 25 хв

Відповідь: бабуся почала готувати вечерю о 15 годині 25 хвилин.

 

Завдання 765

У Дениса є старша сестра Олена. Вона вчиться в інсти­туті й отримує стипендію в розмірі 900 грн. Дохід мами більший за стипендію Олени в 10 разів. Дохід тата біль­ший за мамин на 3800 грн. Пенсія бабусі становить 1/4 частину від доходу тата. Обчисли бюджет цієї родини.

Короткий запис

Дочка — 900 грн

Мама — ?, у 10 разів більше, ніж дочка

Тато — ?, на 3800 грн більше, ніж мама

Бабуся — ?, 1/4 доходу тата

Бюджет — ?

Розв'язання

1) 900 • 10 = 9000 (грн) – дохід мами;

2) 9000 + 3800 = 12800 (грн) – дохід тата;

3) 12800 : 4 = 3200 (грн) – дохід бабусі;

4) 9000 + 12800 = 21800 (грн) – дохід мами й тата разом;

5) 21800 + 3200 = 25000 (грн) – дохід мами, тата й бабусі разом.

6) 2500 + 900 = 25900 (грн)

Відповідь: бюджет цієї родини 25900 гривень.

 

Завдання 766

Як за допомогою п'ятилітрового бідона та трилітрової банки набрати з річки 4 л води?

Розв'язання

Міркуємо так. Наливаємо в п'ятилітровий бідон дві трилітрові банки води, в банці залишиться ще 1 л води. Потім з бідона виливаємо всю воду і наливаємо в нього 1 л залишеної води з банки та доливаємо ще 3 л води банкою. Разом отримаємо 4 л води в п'ятилітровому бідоні.

 

Завдання 767

У Лариси є 120 грн. Дідусь дав їй ще стільки ж грошей. Скільки головоломок може придбати Лариса, якщо кож­на з них коштує 62 грн? Чи залишаться в неї після цього гроші? Якщо так, то скільки?

Короткий запис

1 г. — 62 грн

? г. — 120 грн і стільки ж

Залишок — ? грн

Розв'язання

1) 120 + 120 = 240 (грн) – стало грошей у Лариси.

2) 240 : 62 = 3 (ост. 54)

Відповідь: Лариса може придбати 3 головоломки. У неї залишиться ще 54 грн.

 

Завдання 768

За місяць Антон отримав 180 грн кишенькових грошей. Чверть цієї суми йому дала мама, третину дав дідусь, а решту дав тато. Яку суму дав Антонові тато?

Короткий запис

Антон — 180 грн

Мама — ?, чверть

Дідусь — ?, третину

Тато — ?, решта

Розв'язання

1) 180 : 4 = 45 (грн) – грошей дала мама;

2) 180 : 3 = 60 (грн) – грошей дав дідусь;

3) 45 + 60 = 105 (грн) – грошей дали мама і дідусь разом.

4) 180 – 105 = 75 (грн)

Відповідь: тато дав Антонові 75 гривень.

 

Завдання 769

Квартира складається з двох кімнат, кухні, ванної та ко­ридору. Коридор і ванна кімната мають однакову площу, яка дорівнює 8 м². Це на 4 м² менше, ніж площа кухні. Площа першої кімнати дорівнює 24 м², а площа другої кімнати становить — 3/4  площі першої кімнати. Обчисли загальну площу квартири.

Короткий запис

Коридор — 8 м²

Ванна — 8 м², це на 4 м² менше, ніж кухня

Кухня — ?

I кімната — 24 м²

II кімната — ?, 3/4 площі I кімнати

Разом — ?

Розв'язання

1) 8 + 4 = 12 (м²) – площа кухні;

2) 24 : 4 • 3 = 6 • 3 = 18 (м²) – площа другої кімнати;

3) 8 + 8 + 12 = 28 (м²) – площа коридору, ванни і кухні разом;

4) 24 + 18 = 42 (м²) – площа двох кімнат разом.

5) 28 + 42 = 70 (м²)

Відповідь: загальна площа квартири 70 м².

 

Завдання 770

У Степана було 380 грн. Він купив конструктор, книжку та 2 диски з комп'ютерними іграми. Книжка коштува­ла 110 грн, конструктор — на 20 грн менше, а кожний диск коштував 1/4 від ціни конструктора й книжки разом. На решту грошей Степан вирішив купити морозиво для себе та своєї меншої сестри. Порція морозива коштує 20 грн. Скільки порцій морозива зможе купити Степан?

Короткий запис

Вартість — 380 грн

Книжка — 110 грн

Конструктор — ?, на 20 грн менше, ніж книжка

1 диск — ?, на 20 грн менше, ніж книжка і конструктор разом

2 диски — ?

1 морозиво — 20 грн

? морозиво — ? решта вартості

Розв'язання

1) 110 – 20 = 90 (грн) – ціна конструктора;

2) 110 + 90 = 200 (грн) – ціна конструктора і книжки разом;

3) 200 : 4 = 50 (грн) – ціна диска;

4) 50 • 2 = 100 (грн) – ціна двох дисків;

5) 200 + 100 = 300 (грн) – ціна конструктора, книжки і двох дисків разом;

6) 380 – 300 = 80 (грн) – решта грошей.

7) 80 : 20 = 4 (п.)

Відповідь: Степан може купити 4 порції морозива.

 

Завдання 771

Виконайте розрахунки для шкільної їдальні. За 3 доби 28 дітей (учні одного класу) для поповнення запасів енергії організму мають спожити 1260 г верш­кового масла. Скільки грамів масла потрібно одній ди­тині на тиждень?

Короткий запис

28 учн., 3 доби — 1260 г

1 учн., 7 діб — ?

Розв'язання

1 спосіб

1) 1260 : 3 = 420 (г) – масла потрібно 28 учням на 1 добу;

2) 420 : 28 = 15 (г) – масла потрібно 1 учневі на 1 добу;

3) 15 • 7 = 105 (г) – масла потрібно 1 учневі на 7 діб (тиждень).

2 спосіб

1) 1260 : 28 = 45 (г) – масла потрібно 1 учневі на 3 доби;

2) 45 : 3 = 15 (г) – масла потрібно 1 учневі на 1 добу;

3) 15 • 7 = 105 (г) – масла потрібно 1 учневі на 7 діб (тиждень).

Відповідь: одній дитині на тиждень потрібно 105 г масла.

А якщо в школі навчаються 3 четверті класи по 25 учнів у кожному, то скільки вершкового масла має замовляти шкільна їдальня для цих четвертокласників на навчаль­ний тиждень (5 днів)?

Короткий запис

1 уч., 1 доба — 15 г

3 кл., по 25 учн., 5 діб — ?

Розв'язання

1 спосіб

1) 25 • 3 = 75 (учн.) – всього учнів у трьох класах;

2) 15 • 75 = 1125 (г) – масла потрібно учням трьох класів на 1 добу;

3) 1125 • 5 = 5625 (г) = 5 кг 625 г – масла потрібно учням трьох класів на 5 діб.

2 спосіб

1) 15 • 5 = 75 (г) – масла потрібно 1 учневі на 5 діб;

2) 75 • 25 = 1875 (г) – масла потрібно учням одного класу на 5 діб;

3) 1875 • 3 = 5625 (г) = 5 кг 625 г – масла потрібно учням трьох класів на 5 діб.

Відповідь: ідальня має замовити 5 кг 625 г масла.

Ураховуючи норму споживання вершкового масла на добу для одного учня, полічіть, скільки масла потрібно для учнів вашого класу на навчальний тиждень.

Короткий запис

1 уч., 1 доба — 15 г

23 учн., 7 діб — ?

Розв'язання

1) 15 • 23 = 345 (г) – масла потрібно учням нашого класу на 1 добу;

2) 345 • 7 = 2415 (г) = 2 кг 415 г – масла потрібно учням нашого класу на 7 діб (тиждень).

Відповідь: учням нашого класу на навчальний тиждень потрібно 2 кг 415 г масла.

Інші завдання дивись тут...

Дата публікації: 27-12-2021, 09:51, кількість переглядів: 3626