Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

Робота № 2

Варіант І.

Завдання 1. Число 168 030 на суму розрядних доданків розкладають так

А 10 000 + 60 000 + 8000 + 30

В 100 000 + 60 000 + 8 000 + 300

Б 100 000 + 60 000 + 8 000 + 30

Г 10 000 + 6 000 + 800 + 30

Завдання 2. 1/4 від 1 м дорівнює

А 40 см Б 250 см В 25 см Г 400 см

Міркуємо так. 1 м = 100 см.

1/4 від 1 м = 1/4 від 100 см = 100 см : 4 • 1 = 25 см

 

Завдання 3. Нерівність k - 180 < 140 буде правильною (істинною), якщо А: дорівнює

А 330 Б 320 В 340 Г 310

Міркуємо так. Підставимо значення у нерівність для перевірки правильності.

330 - 180 = 150, 150 ˃ 140.

320 - 180 = 140, 140 = 140

340 - 180 = 160, 160 > 140

310 - 180 = 130, 130 < 140

 

Завдання 4. Порівняй іменовані числа 30 м 30 см □ 330 см. 

30 м 30 см ˃ 330 см. 

Міркуємо так.

Нагадаємо, що 1 м = 100 см.

30 м 30 см = 30 м + 30 см = 3000 см + 30 см = 3 030 см.

3 030 см ˃ 330 см

 

Завдання 5. 70 000 - (845 : 5 + 2875) = 66 956

_845 | 5

 5    169

 34

 30

  45

  45

   0

+2875

   169

 3044

_70000

  3044

 66956

 

Завдання 6. У трикутнику дві сторони мають довжину по 18 дм 6 см кожна, а третя — на 9 см коротша від кожної з них. Обчисли периметр трикутника.

Розв'язання.

1 спосіб.

1) _18 дм 6 см

              9 см

     17 дм 7 см - довжина третьої сторони.

Пояснення: 18 дм 6 см = 17 дм + 1 дм + 6 см = 17 дм + 10 см + 6 см = 17 дм 16 см

_ 17 дм 16 см

            9 см

   17 дм 7 см

2) +18 дм 6 см

      18 дм 6 см

      37 дм 2 см - довжина двох однакових сторін.

 

3) +37 дм 2 см

     17 дм 7 см

     54 дм 9 см - периметр трикутника.

2 спосіб.

_186 

     9

  177 (см) - довжина третьої сторони.

 

+186

  186

  372 (см) - довжина двох однакових сторін.

 

+ 177

   372

   549 (см) = 54 дм 9 см

Скільки дециметрів у 549 см?

Міркуємо так. 10 см = 1 дм. Отже, у 10 см стільки дециметрів, скільки десятків у числі 549, тобто 54, тому 549 см = 54 дм 9 см.

Відповідь: периметр трикутника 54 дм 9 см. 

 

Завдання 7. Першого дня в магазині продали 120 кг яблук і груш, другого — на 40 кг більше, а третього — на 70 кг менше, ніж другого. Третього дня продали 57 кг груш. Скільки кілограмів яблук продали третього дня?

Розв'язання.

1) 120 + 40 = 160 (кг) — продали яблук і груш другого дня.

2) 160 - 70 = 90 (кг) — продали яблук і груш третього дня.

3) 90 - 57 = 33 (кг) - продали яблук третього дня.

Відповідь: третього дня продали 33 кг яблук.

 

Робота № 2

Варіант ІІ.

Завдання 1. Число 470 326 на суму розрядних доданків розкладають так:

А 400 000 + 70 000 + 3000 + 20 + 6

В 400 000 + 70 000 +300 + 20 + 6

Б 40 000 + 70 000 + 300 + 20 + 6

Г 400 000 + 700 000 + 300 + 20 + 6

Завдання 2. 1/5 - від 1 год дорівнює

А 20 хв Б 5 хв В 12 хв Г 120 хв

Міркуємо так.

1 год = 60 хв.

1/5 від 1 год = 1/5 від 60 хв = 60 хв : 5 • 1 = 12 хв

 

Завдання 3. Нерівність 320 - k > 190 буде правильною (істинною), як

А 170 Б 160 В 130 Г 120

Міркуємо так. Підставимо значення у нерівність для перевірки правильності.

320 - 170 = 150, 150 < 190

320 - 160 = 160, 160 < 190

320 - 130 = 190, 190 = 190

320 - 120 = 200, 200 ˃ 190

 

Завдання 4. Порівняй іменовані числа 4005 дм □ 40 м 5 дм. 

4005 дм ˃ 40 м 5 дм.

Міркуємо так.

Нагадаємо, що 1 м = 10 дм.

40 м 5 дм = 40 м + 5 дм = 400 дм + 5 дм = 405 дм.

4005 дм ˃ 405 дм

 

Завдання 5. 

40 298 + 37 • 27 - 19 059 = 22 238

х 37

  27

259

74

999

+40298

     999

  41297

_41297

 19059

 22238

 

Завдання 6. Перша сторона трикутника дорівнює 15 дм 5 см, друга - на 7 см довша, ніж перша, а третя — 18 дм 3 см. Обчислити параметр трикутника. 

Розв'язання.

1 спосіб.

+15 дм 5 см

          7 см

  15 дм 12 см

  16 дм  2 см - довжина другої сторони.

 

+16 дм 2 см

  15 дм 5 см

  18 дм 3 см

  49 дм 10 см

  50 дм 0 см = 5 м - периметр трикутника.

Скільки метрів у 50 дм?

Міркуємо так. 10 дм = 1 м. Отже, у 10 дм стільки метрів, скільки десятків у числі 50, тобто 5, тому 50 дм = 5 м.

2 спосіб

+ 155

      7

   162 (см) - довжина другої сторони.

 

+162 

  155

  183

  500 (см) = 5 м- периметр трикутника.

Скільки метрів у 500 см? 

Міркуємо так. 100 см = 1 м. Отже, у 100 см стільки метрів, скільки сотень у числі 500, тобто 5, тому 500 см = 5 м.

Відповідь: периметр трикутника дорівнює 5 м.

 

Завдання 7. У магазин першого дня завезли 110 буханців житнього і пшеничного хліба, другого дня — на 30 буханців більше, а третього — на 10 менше, ніж другого дня. Третього дня завезли 40 буханців житнього хліба. Скільки буханців пшеничного хліба завезли третього дня?

Розв'язання.

1) 110 + 30 = 140 (б.) — завезли житнього і пшеничного хліба другого дня.

2) 140 - 10 = 130 (б.) — завезли житнього і пшеничного хліба третього дня.

3) 130 - 40 = 90 (б.) - завезли пшеничного хліба третього дня.

Відповідь: третього дня завезли 90 буханців пшеничного хліба.

Інші завдання дивись тут...

 

Загрузка...