Інші завдання дивись тут...

§ 42. ЧИННИКИ СЕРЕДОВИЩА ЖИТТЯ НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ.

ЧИННИКИ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ

Станьте дослідниками природи.

Дослідіть вплив чинників середовища на організми. Для цього оберіть рослину і тварину своєї місцевості і спостерігайте за ними кілька днів. Складіть розповідь про чинники середовища життя спостережуваних організмів.

Доберіть цікаві відомості про особливості будови і поведінки одного з організмів.

Перевірка знань.

1. Що називають середовищем життя організмів?

Умови, у яких живуть організми.

2. Які чинники неживої природи ви знаєте?

Світло, волога, температура, повітря, поживні речовини.

3. Яке значення має світло для організмів?

Світло необхідне рослинам для фотосинтезу (під дією світла рослини утворюють органічні речовини з неорганічних, при цьому виділяється кисень, необхідний для існування тварин і людини), активним тваринам допомагає розрізняти предмети та орієнтуватися, визначає добові, місячні та сезонні зміни у поведінці більшості тварин, впливає на ріст, цвітіння й плодоношення рослин.

4. Як впливають на організми вологість і температура повітря?

Температура впливає на швидкість хімічних явищ, що постійно відбуваються в тілах живих істот, для фізіологічних процесів придатна певна температура.

Значну частину тіла організмів становить вода, рослинам вона потрібна для поглинання неорганічних речовин із ґрунту, речовини до всіх органів транспортуються в розчинах. 

5. Уявіть, що в лісі зник вуглекислий газ. Для яких організмів це найбільш небезпечно: равлика, маслюка, клена, підосичника, конвалії, амеби, крота, ліщини? Чому?

Рослини використовують вуглекислий газ у процесі фотосинтезу для утворення органічних речовин для фізіологічних процесів у організмі.

Зникнення вуглекислого газу небезпечне для клена, конвалії, ліщини.

6. Кисень у великій кількості використовується для дихання, горіння, окиснення. Однак його вмісту повітрі до цього часу мало змінився. Як ви вважаєте, чому?

Кисень виділяють усі рослини.

Інші завдання дивись тут...

 

 • Влад
  Норм
  1 квітня 2018 12:00
 • speedda222
  спасибо за 6 вопрос ;)
  5 травня 2019 19:26
 • соня
  супер)
  29 березня 2021 12:50
 • Вакулий
  вАКУЛИЙ ОЦЕНИЛ
  11 квітня 2021 12:54
 • Диана
  Дякую
  10 квітня 2022 18:14