Інші завдання дивись тут...

Структурна організація організму людини

Молекули -> Клітини –> Тканини –> Органи –> Системи органів –> Організм. 

ОРГАН (від грец. organon [органон] — знаряддя, інструмент) - це частина організму, яка має певне розташування, форму, будову та виконує одну чи кілька специфічних функцій. 

Класифікація органів.

За функціями: органи дихання, травлення, виділення тощо.

За розташуванням: 

• зовнішні (око, ніс, рука, вушні раковини тощо); 

• внутрішні, що розміщені в порожнинах тіла: грудній (серце, легені тощо), черевній (печінка, шлунок, нирки тощо), які розділені діафрагмою.

 

В утворенні органа беруть участь усі чотири типи тканин, але визначальною для його діяльності є якась одна (у кістках такою тканиною є сполучна кісткова, у серці - м'язова, у мозку – нервова, у залозах – залозистий епітелій тощо).

 

Органи призначені для виконання певних функцій (печінка бере участь у травленні їжі, очищенні крові, обміні речовин; серце забезпечує рух крові по судинах; легені — газообмін організму людини з навколишнім середовищем тощо). Кожний орган пронизують кровоносні судини та нерви.

 

Організм людини може існувати без деяких органів після їх видалення під час хірургічної операції (однієї долі печінки, однієї нирки, частини шлунку тощо).

 

Органи людини не функціонують окремо, а вони об'єднані у системи органів за функціями і виконують при цьому спільну роботу.

Інші завдання дивись тут...