Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

Контрольна робота № 3. 

Варіант 1.

Завдання 1. У якому числі всього 36 десятків класу тисяч? 

А 360 007 

Б 36 007 

В 203 607

Міркуємо так. Для десятків відкидаємо справа 1 цифру, для сотень — 2 цифри, для тисяч — 3 цифри, для десятків тисяч — 4  і т.д. У числі 360 007 усього 36 десятків тисяч.

 

Завдання 2. Який діаметр має коло радіусом 2 см 8 мм?

А 1 см 4 мм 

Б 5 см 6 мм 

В 28 мм

Міркуємо так. 

1 спосіб.

х 2 см 8 мм

          2

  5 см 6 мм   

2 спосіб.

2 см 8 мм • 2 = (2 см + 8 мм) • 2 = 4 см + 16 мм = 4 см + 1 см + 6 мм = 5 см 6 мм

 

Завдання 3. Правильне розв'язання задачі.

На території  школи збудували басейн прямокутної форми, периметр якого — 36 м. Ширина басейну — 6 м. Яка довжина басейну?

А 36 : 6 

Б 36 — 6

В 36 : 2 — 6

Міркуємо так.

Розв'язання.

1) 36 : 2 (м) — півпериметр басейна, або сума довжини і ширини басейна.

2) 36 : 2 — 6 (м) — довжина басейну.

 

Завдання 4. Частини речень так, щоб висловлювання були правильними, однакового кольору.

Сума чисел 190 і 95 більша за число 15 на  27
Різницю чисел 900 і 90 зменшили в З0 разів і отримали 2700
Добуток чисел 60 і 50 зменшили на 300 й отримали 270

Міркуємо так.

(190 + 95) — 15 = 190 + 95 — 15 = 190 + 80 = 190 + 10 + 70 = 270

(900 — 90) : 30 = 810 : 30 = (600 + 210) : 30 = 600 : 30 + 210 : 30 = 20 + 7 = 27

(60 • 50) — 300 = 3000 — 300 = 2700

 

Завдання 5. Для приготування компоту на зиму мама купила 12 кг цукру, по 9 грн за кілограм, і 8 кг вишень. За всю покупку вона заплатила 220 грн. Скільки коштує один кілограм вишень?

2). 220 — 108 = 112 (грн)

3). 112 : 8 = 14 (грн)

1). 9 • 12 = 108 (грн)

Міркуємо так.

Розв'язання.

1) 9 • 12 = 108 (грн) — заплатила за цукор.

2) 220 — 108 = 112 (грн) — заплатила за вишні.

3) 112 : 8 = 14 (грн) — коштує 1 кг вишень.

Відповідь: один кілограм вишень коштує 14 грн.

 

Завдання 660 020 — 39 468 : 78 • 37 = 41 298

_39468 | 78   

 390       506

    46

     0

    468

    468

       0     

х  506

     37

  3542

 1518

 18722

_ 60020

  18772

  41298

 

Завдання 7. Бабка пролетіла 135 м за 15 с. Метелик 2/3 цього шляху подолав за З0 с. На скільки швидкість бабки більша за швидкість метелика?

Розв'язання.

1) 135 : 15 = (150 — 15) : 15 = 150 : 15 — 15 : 15 = 10 — 1 = 9 (м/с) — швидкість бабки.

2) 135 : 3 • 2 = (120 + 15) : 3 • 2 = (120 : 3 + 15 : 3) • 2 = (40 + 5) • 2 = 80 + 10 = 90 (м) — відстань метелика.

3) 90 : 30 = 3 (м/с) — швидкість метелика.

4) 9 — 3 = 6 (м/с) — на стільки швидкість бабки більша за швидкість метелика.

Відповідь: швидкість бабки на 6 м/с більша за швидкість метелика. 

 

Контрольна робота № 3. 

Варіант 2.

Завдання 1. У якому числі всього 16 десятків класу тисяч? 

А 160 058 

Б 16 058 

В 101 658

Міркуємо так. Для десятків відкидаємо справа 1 цифру, для сотень — 2 цифри, для тисяч — 3 цифри, для десятків тисяч — 4  і т.д. У числі 160 058 усього 16  десятків тисяч.

 

Завдання 2. Діаметр кола радіусом 4 см 6 мм.

А 46 мм 

Б 2 см 3 мм 

В 9 см 2 мм

Міркуємо так. 

1 спосіб.

х 4 см 6 мм

          2

  9 см 2 мм   

2 спосіб.

4 см 6 мм • 2 = (4 см + 6 мм) • 2 = 8 см + 12 мм = 8 см + 1 см + 2 мм = 9 см 2 мм

 

Завдання 3. Правильне розв'язання задачі

Для огорожі спортивного майданчика прямокутної форми використали 42 м металевої сітки. Довжина майданчика — 14 м. Яка ширина майданчика?

А 42 — 14 

Б 42 : 2 — 14 

В 42 : 14

Міркуємо так. 

Розв'язання.

1) 42 : 2 (м) — півпериметр майданчика, або сума довжини і ширини майданчика.

2) 42 : 2 — 14 (м) — ширина майданчика.

 

Завдання 4. Частини речень так, щоб висловлювання були правильними, однакового кольору.

Добуток чисел 90 і 30 зменшили на 300 й отримали 240
Різницю чисел 800 і 80 зменшили в З0 разів і отримали 2400
Сума чисел 180 і 85 більша за число 25 на 24

Міркуємо так.

(90 • 30) — 300 = 2700 — 300 = 2400

(800 — 80) : 30 = 720 : 30 = (600 + 120) : 30 = 600 : 30 + 120 : 30 = 20 + 4 = 24

(180 + 85) — 25 = 180 + (85 — 25) = 180 + 60 = 180 + 20 + 40 = 240 

 

Завдання 5. Спортивний клуб замовив 4 пари тенісних ракеток, по 25 грн кожна пара, і 20 м'ячиків. Для отримання замовлення спортклуб переказав на рахунок магазину 320 грн. Яка ціна одного м'ячика?

2) 320 — 100 = 220 (грн)

1) 25 • 4 = 100 (грн)

3) 220 : 20 = 11 (грн)

Міркуємо так.

Розв'язання.

1) 25 • 4 = 100 (грн) — заплатили за тенісні ракетки.

2) 320 — 100 = 220 (грн) — заплатила за м'ячики.

3) 220 : 20 = 11 (грн) — ціна м'ячика.

Відповідь: ціна м'ячика 11 грн.

 

Завдання 6. 

32 001 — 47 872 : 68 • 26 = 13 697

_47872 | 68   

 476        704

    27

     0

    272

    272

       0

х   704

      26

   4224

 1408

 18304

_ 32001

  18304

  13697

Завдання 7. Ластівка за 4 год польоту подолала 276 км. 5/6 цього шляху чиж пролетів за 5 год. На скільки швидкість ластівки була більшою за швидкість чижа?

Розв'язання.

1) 276 : 4 = (240 + 36) : 4 = 69 (км/год) — швидкість ластівки.

2) 276 : 6 • 5 = 230 (км) — шлях чижа.

3) 230 : 5 = (200 + 30) : 5 = 46 (км/год) — швидкість чижа.

4) 69 — 46 = 23 (км/год) — на стільки швидкість ластівки була більшою за швидкість чижа.

Відповідь: швидкість ластівки була на 23 км/год більшою за швидкість чижа.

Інші завдання дивись тут...

Загрузка...