КАЗКА ПРО ДИВНУ ДРУЖБУ (Славка Манева)

 Колись дуже давно подружилися голубка й галка. Цілими днями літа¬ли вони понад містом, кружляли над дахами будинків, злітали високо в небо, перетворившись на дві маленькі цяточки — білу і чорну. І нарешті, сп'янілі від небесної сині і свіжого повітря, спускалися на землю, щоб перевести дух і побесідувати.

— Як гарно! — захоплювалися подруги.

— Сьогодні таке чудове небо! Політаймо ще! . Ще вище! — пропонувала голубка, і гра розпочиналася знову. 

 Одного гарного весняного дня небо було напрочуд синє, хмари — білі,

а голубці й галці дуже хотілося бавитись. 

— Давай зловимо оту маленьку хмаринку! — запропонувала галка.

 Голубка засміялася й погодилась. Довго летіли вони, веселі й сп'янілі.

 Згори помітили в передмісті маленьку чепурну хатинку із садочком і білим, щойно пофарбованим, парканом. Утомлені, вони посідали на паркан, аби перевести дух.

 Раптом галка помітила, що вимазалася білою фарбою: виявляється, фарба на паркані ще не висохла. А на білому пір'ячку голубки нічого не було помітно. Галка почала чистити дзьобом пір'я і розлючено кричати:

— Ой лишенько! Цей паркан вимазав моє чудове чорне пір'ячко у цю гидку білу фарбу! Ой-ой, я умру від горя, якщо не відчищу її.

 У своєму гніві вона зовсім забула про те, що в її приятельки біле пір'я, і каркала далі:

— Каррр, каррр, бррридка біла фарррба, найбррридкіший у світі коліррр!

 Голубці неприємно було слухати галчині нарікання, однак вона мовчала. У неї було ніжне й вірне серце.

 Наступного дня подруги знову літали понад містом, наче нічого й не сталося. Кружляли, розгорнувши крила, поривалися угору, падали вниз,

доганяли одна одну, а втомившись, сіли на симпатичний димар високої башти.

 Раптом голубка помітила, що вимазалася у сажу. На чорному галчиному пір'ячку нічого не було помітно. Голубка скрушно зойкала:

— Лишенько, як я забруднилася! Моє чудове біле пір'ячко вимазалося в чорний колір! Що мені робити?

 Галка так образилася на голубчині нарікання, що почала дзьобати і бити крильми подругу. По даху розліталося біле пір'ячко. Голубка ледве вирвалася від розгніваної галки. 

 Ось так через різні смаки розбилася дружба.