ЯКБИ ВСЕ БУЛО ІНАКШЕ...  (Лариса Козіна).

  Каченятко Умчик має хорошого друга — кошеня Мурчика. Якось грілись вони удвох на сонечку. Каченя було дуже сумне. Мурчик ніколи його таким не бачив.

— Якби все було інакше, — зітхнуло каченя.

— Що ти маєш на увазі? — запитав Мурчик.

— Якби я вмів високо літати, якби мої батьки ніколи не від'їжджали надовго, якби вони грались зі мною, якби ніколи не сварились і ще багато «якби»...

Друг відповів:

— Умчику, життя — це темні й світлі смуги. Ти бачиш тільки темні. Тобі потрібно навчитись бачити і світлі, тоді почуватимешся чудово. Якщо бачити тільки темні смуги, завжди буде погано. Навчись вибирати.

— Я хочу, щоб мені було добре, але не знаю, як це зробити, — зітхнув Умчик, — Навчи мене, Мурчику.

  Умчик здивувався, коли почув, що неприємні думки можна відігнати, якщо захотіти. Йому дуже захотілося дізнатись, як це можна зробити. Умчик чекав, коли вірний товариш його цього навчить.

— Ти, Умчику, кажеш: "якби я вмів літати, якби тато і мама не від'їжджали надовго, якби вони більше грались зі мною, якби не сварились». Це все — темні смуги у твоєму житті, тому що ти починаєш свою думку зі слова "якби". Спробуй подумати інакше.

— Це як? — запитав Умчик.

— Дуже просто. Ти збирав коли-небудь ягоди?

— Так. 

— І клав до кошика найкращі, соковиті плоди. А зів'ялі, почорнілі, гнилі або зелені оминав.

— Як же інакше?

— От і думки мають бути тільки приємними, тоді завжди буде весело. Говорити треба замість «якби» слова «навіть якщо», або «в будь-якому випадку». Спробуй, це допоможе. Інколи доводиться повторювати ці слова багато разів, доки настрій не покращиться.

  Умчик став повторювати — і повеселішав, усе навкруги змінилося.

— Я зрозумів! — зрадів він, — Навіть якщо я не вмію літати, у мене є надійний друг, з яким я можу гратись! Навіть якщо батьки довго на роботі працюють, вони все одно пам'ятають про мене і люблять мене.

— Ти, Умчику! здібний учень! — сказав Мурчик.

— А ти хороший товариш, — сказав Умчик.