На мій погляд, вживання суржику, або слів-покручів, характерне для людей, котрі не володіють у достатній мірі українською мовою.

    У такій ситуації, звичайно, гарною підмогою стане тлумачний словник. Він не тільки збільшить словесний запас, а дозволить вживати слова правильно. Знаючи лексичне значення слова, можна доцільно використати його у реченні. Коли слово має одне лексичне значення, напевно, не варто замінювати його іншим багатозначним словом. Також словник допоможе підібрати мовний відповідник до багатьох іншомовних слів.

    Кожна мова по-своєму багата словами, що цілком дозволяє відкинути суржик. На жаль, дехто не звертає увагу на чистоту мови. А саме це свідчить про те, як ти володієш кожною із мов.

    Ось деякі поради, щодо використання тлумачного словника:

1. Придбайте словник, щоб завжди був під рукою

2. Ознайомтеся, як ним треба правильно користуватися

3. Якщо маєте сумніви щодо значення слова, загляньте у словник

      

 

Як боротися із суржиком

    Відповідальний громадянин не буде засмічувати мову суржиком.

   Знайдеться не так багато людей, які залюбки ходили би у брудному одязі. І знаєте, що дивує? Чомусь ходіння у брудному одязі викликає сором. А спілкування нечистою мовою мало в кого пробуджує заперечення. Таке ставлення має засмучувати співрозмовників. Адже мова – це одяг думок. Вона багата і розкішна. І для кожного суржику завжди знайдеться літературний відповідник. Тільки треба мати бажання відшукати його у словнику. Наприклад, не вилка, мусор, шарик, бутилка, шахмати, а виделка, сміття, кулька, пляшка, шахи. І таких прикладів можна навести безліч.  

    Тож давайте станемо охайними як зовнішньо, так і внутрішньо. Будьмо відповідальними громадянами! Не засмічуймо штучно державну мову!         

 

Ти вже знаєш, як користуватися словником (діалог)