Не упущу свою жар-птицю
Слова «не упущу свою жар-птицю» говорять, коли хочуть досягти успіху в чомусь.
Здавна вважалося, що жар-птиця – рідкісна казкова птиця, яка приносить удачу. Для людини такою жар-птицею може бути велика мрія, поставлена мета, нелегке завдання. Їх досягнення чи вирішення теж приносить людині щастя.
Коли я виросту, хочу бути майстром своєї справи, як мій батько. Стати професіоналом – це, можливо, і є моя жар-птиця. А щоб не упустити її в майбутньому, розумію вже сьогодні, що треба бути старанним та наполегливим учнем.
Чи мрієш побачити жар-пташку, якою уявляєш
Усім відомо, що жар-пташки не буває. Проте кожен хоче її спіймати. І знаєте чому?
Побачити жар-пташку означає віднайти талант, хист у справі. Тоді вона стане улюбленою. Зараз я відвідую гурток малювання. Можливо, це і є моя жар-пташка. Уявляю її схожою на павича. Пір’я переливається золотом і вона вміє літати. На голові сяє корона.
Упевнений в одному – цю казкову пташку не побачити тим, хто сидить склавши руки.
Талановитими стають чи народжуються? (есе)
У тлумачному словнику читаємо, що талант – це природний хист людини до певної діяльності. Тоді напрошується висновок, що талановитими народжуються, а не стають. А чи це так насправді?
Дійсно, талановитими народжуються. Наприклад, Моцарт міг грати чималу річ, не дивлячись на клавіатуру. А відома поетеса Леся Українка віршувати почала змалку. У дев’ять років написала визнану дорослими поезію.
А чи дізналися би ми про їхній талант, якби вони певним чином не проявили його у своїй діяльності. У цьому розумінні вони стали талановитими завдяки реалізації свого природного хисту. Можна сміливо говорити, що талановитими не тільки народжуються, а й стають. Щоб віднайти у собі природний хист, треба пробувати свої сили у різних видах діяльності.
Без творчого пошуку про талант можна навіть не дізнатися. Без наполегливої праці він не розвиватиметься. Ось тому талановитими народжуються, а потім стають.
Оповідання "ЖАР-ПТИЦЯ" Миколи Магери
Аналіз вірша Ірини Жиленко «Жар-птиця»