У БІБЛІОТЕЦІ
— Маріє Петрівно, чи є у вас казка — казка про царівну й летючий корабель? — Звичайно! Будь ласка, ось вона, казка — казка про царівну й летючий корабель!
— Нам дуже потрібний, збірник задач! Маріє Петрівно, негайно, хоч плач! — Хлопці, спокійно, які ви гарячі! Буде вам збірник! Є в нас задачі!
— Маріє Петрівно, нам про Шевченка, проте, як в дячка він відвідував клас! На святі шкільному ми ставимо сценку. Я буду Оксанка, Іванко — Тарас!
|
— Звичайно, підходьте сюди до полиці, тут вибрати можна. Ця книжка згодиться! Хлопчик, як гномик маленький, в кутку: — Чого тобі, любий? Книжку яку?
— Мені — журнали, енциклопедію... Де надрукували про велосипеди! Марія Петрівна пішла по драбину і зверху знімає журнали сині...
Марія Петрівна й хвилинки не гає, вона в інтернеті щось довго шукає. І тільки під вечір, як школа вже вмовкла, Марія Петрівна сідає, аж мокра, закутує плечі у шарф зазвичай, готує і п’є свій улюблений чай. |
Тема: поетичний діалог бібліотекаря з читачами.
Головна думка: «Ця книжка згодиться!»
Мета: заклик стати відвідувачами бібліотеки, вдячність бібліотекарю за терпіння, увагу і доброту.
Рід літератури: лірика.
Жанр: вірш.
Художні засоби
Епітети: летючий корабель, журнали сині, улюблений чай.
Фразеологізм: «хвилинки не гає», «хоч плач».
Уособлення: «школа вже вмовкла».
Метафора: «Хлопці,... які ви гарячі!».
Порівняння: «хлопчик, як гномик, маленький».
Риторичні оклики: «Звичайно!», «Є в нас задачі!», «Ця книжка згодиться!».
Повтори (анафора): «казка про царівну й летючий корабель…», «Маріє Петрівно …», «Марія Петрівна …».
Кількість строф: шість.
Рими: казка – казка, корабель – корабель, задач – плач, гарячі – задачі, Шевченка – сценку, клас – Тарас, полиці – згодиться, кутку – яку, енциклопедію – велосипеди, драбину – синю, гає – шукає, вмовкла – мокра, зазвичай – чай.
Події вірша відбуваються у шкільній бібліотеці, бо «тільки під вечір як школа вже вмовкла, Марія Петрівна сідає…». А Марія Петрівна – бібліотекар. Терпіння, увага та доброта допомагають їй швидко знаходити книжки для учнів, які відвідують бібліотеку.
Розповідь про бібліотеку, якою ти користуєшся