Був сонячний весняний день. Мама поралася на городі.

      Дві донечки вирішили допомогти. Софійка граблями вправно розрівнює землю на грядці, котру підготувала мама. На іншій ділянці Оленка робить тоненькі рівці для розсади. Мама приносить воду із колодязя. Поливає спраглу  землю. Усі разом вони садять молоду розсаду. А ще дівчата будуть допомагати доглядати за рослинами. Вчасно їх поливати, полоти грядки від бур’янів. 

      Своєю працею вони допоможуть мамі виростити гарний врожай.

***

    Восени мені доводиться допомагати рідним збирати врожай.

    Ми живемо в мальовничому селі. В осінню пору в моїх батьків багато роботи в саду та на городі. Я також допомагаю рідним. Залюбки в саду збираю спілі яблука, груші, сливи. А на городі мені подобається працювати граблями. Я старанно згрібаю у високі купи листя та бадилля.

    Восени комори трударів поповняться щедрим врожаєм.

 

***

 

   Восени у господарів доволі роботи біля своїх осель.

   Минулого тижня я допомагав татові прибирати на подвір’ї та в саду. Спочатку ми позбирали гнилі яблука для компосту. Потім тато грабав листя на великі купи. Його ми не палимо, а також використовуємо на перегній. Я уважно спостерігав, як тато обрізав кущі малини. У самому кінці позамітав біля гаражу.  

   Корисну справу зробили з татом. Тепер наше чисте подвір’я готове до зими. 

 

***

 

   Навесні багато корисних справ треба зробити в саду.

   Я завжди помагаю дідусеві білити дерева. Так ми захищаємо кору дерев від шкідників. Дідусь заздалегідь готує глинку. У погодній день ми приступаємо до роботи. Стовбури стають білими. Вони будуть захищені від шкідників.  

   Ми втомлені, але щасливі. Зробили корисну справу, щоб восени був гарний врожай.

 

Рослина, що росте на городі