Минулої зими на шкільному футбольному полі залили каток. Тому там після уроків багато дітей.

  Андрійкові нещодавно купили ковзани. Орест вчить його триматися на них. Дівчинка Софійка чудово катається. Вона показує різні складні фігури. У іншій частині катка зібралась хокейна команда. Олег вправно посилає шайбу у ворота. Він - капітан команди і найкращий хокеїст школи. Недалеко з цікавістю спостерігають за дійством два хлопчики. Вони вболівають за гравців хокейної команди. У них , напевно, нема ковзанів. Інакше б вони залюбки приєдналися до команди.

   Дітям весело і цікаво. Вони прагнуть навчитися добре кататися. 

  

Дієслова недоконаного виду називаються дієслова, які означають незавершену, необмежену в тривалості дію в минулому, теперішньому або майбутньому часах, відповідають на питання що робити? (що робив? що робить? що робитиме? що буде робити?): вчить, катається, показує, посилає, спостерігають, вболівають.

Дієсловами доконаного виду називаються дієслова, які означають дію, що завершилася в минулому або неодмінно відбудеться в майбутньому, відповідають на питання: що зробити? (що зробив? що зробить?): залили, купили, зібралась, приєдналися, навчитися.

  

Діалог про те, чому люблю зиму

Напиши, які зимові розваги подобаються

Поцікавилися в однокласників, чи хотілося би їм покататися на нартах (діалог)

Початок зими