Нещодавно на уроці світової літератури ми прочитали повчальну й цікаву притчу "Про блудного сина". Її записав апостол Лука. У ній розповідається про чоловіка, який мав двох синів. Вони були дуже різними, як і всі люди.

   У притчах Ісус Христос на прикладах відносин між людьми хотів розказати про відношення людини і Бога.

   Милосердний Бог дозволяє людині помилятись. Він шанує її вибір. Так молодший син не захотів займатися важкою роботою разом з батьком і старшим братом. Він вирішив відправитися в мандрівку, при цьому попросив батька віддати належну йому частку спадщини. За досить короткий час хлопець змарнував усе батьківське багатство. Втратив Божу ласку. 

    Пізнав нестаток і прикрості. Змушений був працювати свинопасом, що вважалося дуже принизливим. На перший погляд, молодший син зневажив своїми обов’язками, відмовився від рідного будинку заради задоволень і одержав гідне покарання. Втрата гідності змусила його згадати про батька. Грішники можуть теж навернутися до Бога. 

    Блудний син знайшов у собі мужність повернутися, щиро покаявся у своєму вчинку. Він усвідомив своє необдумане поводження, зрозумів, що глибоко помилявся. Грішники повинні учитися каятися, бо саме каяття для них і є дорогою до Бога.

    Здавалося, батько мав повне право прогнати блудного сина зі своїх очей. Але він цього не зробив. Бо і Бог, як добрий батько, пробачає своїх дітей. 

    Блудний син повернувся зі словами: «Провинився я, отче, проти неба і проти тебе. Я не достойний вже зватися твоїм сином». Батько пробачив свого сина, прийняв його в будинок і з радощів захотів зажарити кращого теля. Повернення блудного сина було для батька знаменною подією. Бог теж чекає грішників, котрі каються, щоб більше не грішити. Бенкет у притчі – це Царство Небесне, яке на них чекатиме.

   Під старшим братом, напевно, можна розуміти фарисея. Він працьовитий, слухняний, та морально бідний. На жаль, не має милосердя навіть до рідного брата. 

   На прикладі притчі про блудного сина, Господь розкрив нам таємницю безмежної любові Бога до людей, всепрощаючої любові батьків до дітей, любові кожного з нас до свого ближнього.