Інші завдання дивись тут...

Завдання 844 «Кругові» приклади

36 : 6 = 6   6 • 4 = 24  24 : 3 = 8   8 • 2 = 16  16 : 4 = 4 • 9 = 36

 

Завдання 845  Множення на число 7 (додавання семи однакових доданків) і ділення на число 7:

2 • 7 = 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 14     14 : 7 = 2

3 • 7 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 21     21 : 7 = 3

4 • 7 = 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 28     28 : 7 = 4

5 • 7 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 = 35     35 : 7 = 5

6 • 7 = 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6 = 36     36 : 7 = 6

7 • 7 = 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 = 49     49 : 7 = 7

8 • 7 = 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 56     56 : 7 = 8

9 • 7 = 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 63     63 : 7 = 9

 

Завдання 846

63 : 7 = 9   56 : 7 = 8   56 – 35 : 7 = 56 – 5 = 51

(34 – 6) : 7 = (34 – 4 – 2) : 7 = 28 : 7 = 4

(61 – 12) : 7 = (61 – 11 – 1) : 7 = 49 : 7 = 7

 

Завдання 847

Якщо с = 6, тоді 12 + 12 : c = 12 + 12 : 6 = 12 + 2 = 14

Якщо с = 3, тоді 12 + 12 : c = 12 + 12 : 3 = 12 + 4 = 16

Якщо с = 4, тоді 12 + 12 : c = 12 + 12 : 4 = 12 + 3 = 15

 

Завдання 848  Маркер коштує 9 грн, а 5 олівців — 40 грн. Що дешевше: маркер чи олівець?

Міркуємо так

40 грн — це 5 олівців по ? грн

Короткий запис

Олівець — ? грн, 40 грн розділити на 5 порівну

40 : 5 = 8 (грн) – ціна олівця

8 грн < 9 грн   олівець дешевший, ніж маркер

 

Завдання 849 Периметр квадрата зі стороною 3 см:

Р = 3 см + 3 см + 3 см + 3 см = 12 см

2 спосіб

Р = 3 см • 4 = 12 см

 

Завдання 850

1) Периметр трикутника зі сторонами 4 см, 2 см, 5 см:

Р = 4 см + 2 см + 5 см = 11 см

 

2) Периметр прямокутника довжиною 3 см і шириною 2 см:

Р = (3 см + 2 см) • 2 = 5 см • 2 = 10 см

2 спосіб

Р = 3 см • 2 + 2 см • 2 = 6 см + 4 см = 10 см

3 спосіб

Р = 3 см + 2 см + 3 см + 2 см = 10 см

 

3) Периметр квадрата зі стороною 2 см:

Р = 2 см • 4 = 8 см

2 спосіб

Р = 2 см + 2 см + 2 см + 2 см = 8 см

  

Завдання 851 Периметр квадрата зі стороною 4 см:

Р = 4 см • 4 = 16 см

2 спосіб

Р = 4 см + 4 см + 4 см + 4 см = 16 см

 

Завдання 852  Упаковка печива має масу 6 кг, а 7 упаковок зефіру— 28 кг. Що легше — упаковка печива чи упаковка зефіру?

Міркуємо так

28 кг — це 7 упаковок по ? грн

Короткий запис

Маса упаковки зефіру — ? кг, 28 кг розділити на 7 порівну

28 : 7 = 4 (кг) – маса упаковки зефіру

4 кг < 6 кг  упаковка зефіру легша, ніж упаковка печива

 

Завдання 853  Рівняння

Щоб  знайти невідомий множник, треба добуток поділити на відомий множник

3 • 7 = 21  (оскільки 21 : 3 = 7)     4 • 8 = 32  (оскільки 32 : 4 = 8)

2 • 7 = 14  (оскільки 14 : 7 = 2)     5 • 5 = 25  (оскільки 25 : 5 = 5)

7 • 3 = 21  (оскільки 21 : 7 = 3)     7 • 7 = 49  (оскільки 49 : 7 = 7)

3 • 3 = 9    (оскільки 9 : 3 = 3)      7 • 5 = 35 (оскільки 35 : 7 = 5)

7 • 5 = 35  (оскільки 35 : 5 = 7)

 

Завдання  854

6 • 5 = 30 (оскільки  30 : 5 = 6)     5 • 4 = 20 (оскільки 20 : 4 = 5)

7 • 9 = 63 (оскільки 63 : 7 = 9)      6 • 2 = 12 (оскільки 12 : 6 = 2)

2 • 7 = 14 (оскільки 14 : 7 = 2)

 

Завдання 855

56 : 7 : 2 = 8 : 2 = 4          42 : 7 : 3 = 6 : 3 = 2

3 • 6 : 2 = 18 : 2 = 9          14 : 7 • 5 = 2 • 5 = 10

35 : 7 + 3 • 7 = 5 + 21 = 26    49 : 7 – 42 : 7 = 7 – 6 = 1

 

Завдання 856

1) Микита задумав число, помножив його на 3 — і отримав 15. Яке число задумав Микита?

5 • 3 = 15    (оскільки  15 : 3 = 5)

2) Настя помножила число 5 на задумане число — і отримала 15. Яке число задумала Настя?

5 • 5 = 15    (оскільки 25 : 5 = 5)

 

Завдання 857

1) Задача на знаходження суми добутків

Зібрали 7 кошиків полуниць, по 4 кг в кожному, і 5 кошиків суниць, по 3 кг в кожному. Скільки всього кілограмів полуниць і суниць зібрали?

Полуниці

Суниці

Всього

7 кошиків по 4 кг

5 кошиків по 3 кг

?

Короткий запис

Полуниці — ? кг, 7 кошиків по 4 кг

Суниці — ? кг, 5 кошиків по 3 кг

Всього — ?

Схема

Вираз    4 • 7 + 3 • 5

Короткий запис №1

Полуниці — ? кг, 7 кошиків по 4 кг

Короткий запис №2

Суниці — ? кг, 5 кошиків по 3 кг

Короткий запис №3

Полуниці — 28 кг

Суниці — 15 кг

Всього — ?

План розв’язування

1) Скільки кілограмів полуниць зібрали?

2) Скільки кілограмів суниць зібрали?

3) Скільки всього кілограмів полуниць і суниць зібрали?

Розв’язання

1) 4 • 7 = 28 (кг) – кілограмів полуниць зібрали

2) 3 • 5 = 15 (кг) – кілограмів суниць зібрали

3) 28 + 15 = 43 (кг) – всього кілограмів полуниць і суниць зібрали

Відповідь: зібрали всього 43 кілограми полуниць і суниць

 

2) Задача на різницеве порівняння добутків

Зібрали 7 кошиків полуниць, по 4 кг в кожному, і 5 кошиків суниць, по 3 кг в кожному. Чого зібрали більше — полуниць чи суниць? На скільки кілограмів більше?

Короткий запис

Полуниці — ? кг, 7 кошиків по 4 кг; на ? більше

Суниці — ? кг, 5 кошиків по 3 кг

Схема

Вираз    4 • 7 – 3 5

Короткий запис №1

Полуниці — ? кг, 7 кошиків по 4 кг

Короткий запис №2

Суниці — ? кг, 5 кошиків по 3 кг

Короткий запис №3

Полуниці — 28 кг, на ? більше

Суниці — 15 кг

План розв’язування

1) Скільки кілограмів полуниць зібрали?

2) Скільки кілограмів суниць зібрали?

3) Чого зібрали більше — полуниць чи суниць? На скільки кілограмів більше?

Розв’язання

1) 4 • 7 = 28 (кг) – кілограмів полуниць зібрали

2) 3 • 5 = 15 (кг) – кілограмів суниць зібрали

3) 28 кг > 15 кг    полуниць більше, ніж суниць

28 – 15 = 13 (кг) – на стільки більше кілограмів зібрали полуниць, ніж суниць

Відповідь: зібрали на 13 кілограмів більше полуниць, ніж суниць

 

Завдання 858 Білі — 8 клітинок, чорні — 8 клітинок. Яких клітинок на дошці більше чорних чи білих?

8 = 8  білих клітинок і чорних клітинок однаково

 

Завдання 859

32 : 4 : 2 = 8 : 2 = 4        21 : 7 • 4 = 3 • 4 = 12

35 : 7 • 2 = 5 • 2 = 10     7 • 9 – 5 • 5 = 63 – 25 = 63 – 23 – 2 = 38

 

Завдання 860 Купили 4 пакети яблук, по 3 кг в кожному, і 2 пакети мандаринів, по 2 кг в кожному. Скільки всього кілограмів яблук і мандаринів купили?

Яблука

Мандарини

Всього

4 пакети по 3 кг

2 пакети по 2 кг

?

Короткий запис

Яблука — ? кг, 4 пакети по 3 кг

Мандарини — ? кг, 2 пакети по 2 кг

Всього — ?

Схема

Вираз    3 • 4 + 2 • 2

Короткий запис №1

Яблука — ? кг, 4 пакети по 3 кг

Короткий запис №2

Мандарини — ? кг, 2 пакети по 2 кг

Короткий запис №3

Яблука — 12 кг

Мандарини — 4 кг

Всього — ?

План розв’язування

1) Скільки кілограмів яблук купили?

2) Скільки кілограмів мандаринів купили?

3) Скільки всього кілограмів яблук і мандаринів купили?

Розв’язання

1) 3 • 4 = 12 (кг) – кілограмів яблук купили

2) 2 • 2 = 4 (кг) – кілограмів мандаринів купили

3) 12 + 4 = 16 (кг) – всього кілограмів яблук і мандаринів купили

Відповідь: купили всього 16 кілограмів яблук і мандаринів

Інші завдання дивись тут...