Вправа 1 Як ти розумієш поняття «гідрати оксидів»? Оксиди здатні сполучатися з водою з утворенням гідратів. Залежно від того, з яким оксидом взаємодіє вода, може утворитися два типи гідратів: кислоти і основи.
Які гідрати оксидів ти знаєш? Гідрати кислотних оксидів — кислоти, а основних — основи.
Наведи приклади.
H2SO4 — сульфатна кислота,
H2CO3 — карбонатна кислота,
H3PO4 — ортофосфатна кислота,
NaOH — натрій гідроксид,
KOH — калій гідроксид,
LiOH — літій гідроксид,
Ba(OH)2 — барій гідроксид
Вправа 2 Знаючи валентність металічних елементів Натрію, Алюмінію, Цинку, Калію напиши формули відповідних гідратів оксидів і зазнач їхню назву.
NaOH — натрій гідроксид
Al(OH)3 — алюміній гідроксид
Zn(OH)2 — цинк гідроксид
KOH — калій оксид
Вправа 3 Знаючи, що Ферум виявляє змінну валентність ІІ і ІІІ, напиши формули відповідних гідроксидів Феруму і зазнач їх назву.
Fe(OH)2 — ферум (II) гідроксид
Fe(OH)3 — ферум (III) гідроксид
Вправа 4 Знаючи валентність металічних елементів Натрію і Барію напиши формули їх оксидів і склади рівняння реакцій цих оксидів з водою.
Na2O + H2O = 2NaOH
BaO + H2O = Ba(OH)2
Вправа 5 Вирази рівняннями реакцій усі процеси, що відбуваються від горіння червоного фосфору до утворення ортофосфатної кислоти.
4P + 5O2 = 2P2O5
P2O5 + 3H2O = 2H3PO4
Вправа 6 Що таке лакмус і якого забарвлення він набуває у різних середовищах? Лакмус — це індикатор (від лат. indicator — той, що вказує), тобто речовина, що змінює своє забарвлення, залежно від реакції середовища. Лакмус у лужному середовищі синіє, а в кислому стає червоним.