Інші завдання дивись тут...

Обладнання: мірний циліндр, терези.

Речовини: вода.

Матеріали та тіла: ключ, пісок.

ХІД РОБОТИ

1. Формула для визначення густини ρ = m/V.

2. Для дослідження обираємо ключ і сипку речовину  пісок. 

План експерименту визначення густини ключа.

1. Зважити ключ на терезах. Записати масу. 
2. Налити в мірний циліндр воду. Записати рівень води в циліндрі.
3. Опустити в мірну посудину ключ. Записати рівень води в циліндрі.
4. Визначити за зміною рівня води в циліндрі об'єм ключа.
5. Визначити за формулою густину ключа.

План експерименту визначення густини піска.

1. Зважити на терезах пісок. Записати масу.

2. Налити в мірний циліндр воду. Записати рівень води в циліндрі.

3. Насипати пісок. Записати рівень води в циліндрі.
4. Визначити за зміною рівня води в циліндрі об'єм піска.
5. Визначити за формулою густину піска.

ДЛЯ ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ РОБОТИ ОБГОВОРІТЬ ПИТАННЯ.

1) Чи можливо за результатами дослідження зробити висновок щодо того, з яких матеріалів складаються досліджувані вами об’єкти? Можливо, якщо порівняти обчислену нами густину з відомими значенням густин різних матеріалів, що містяться в довідниках.

 

2) Чи можливо визначити об’єм цвяха або ключа, вимірюючи його розміри (довжину, ширину)? Ні, не можна точно виміряти розміри цвяха або ключа, бо ці тіла є неправильної форми й, відповідно, не можна буде визначити точні об'єми цих тіл.

 

3) Чи коректно вимірювати об’єм тіла, яке не тоне у воді (наприклад, м’ячик для пінг-понга), у спосіб, використаний під час цієї роботи? Відповідь обґрунтуйте. Ні, не коректно, адже м’ячик плаває на воді і не витісняє воду в кількості свого об'єму.

 

4) Якщо для цього дослідження використати вологий пісок, то чи буде його густина такою самою, як і густина сухого піску? Відповідь обґрунтуйте. Ні, не буде густина однаковою, адже вологий пісок, на відміну від сухого, містить ще воду, тому його маса більша й, відповідно, різною буде густина цих пісків.

 

5) Чи можна точно визначити об’єм піску або іншого сипкого матеріалу, насипавши його в пустий мірний циліндр? Відповідь обґрунтуйте. Ні, не можна точно визначити об'єм, адже поверхня піска нерівна, між піщинками міститься повітря. 

 

6) Чи можна визначити густину цукру в такий самий спосіб, як і густину піску в цій роботі? Ні, не можна, адже мірний циліндр використовують для вимірювання об’ємів сипких нерозчинних речовин, а цукор розчиняється у воді.

 

Рефлексуємо

Що нового ви дізналися під час виконання дослідження? Об'єм тіл неправильної форми краще знаходити методом виштовхування води і обчислювати як різницю між об'ємом рідини з тілом і початковим обємом рідини без тіла. 

У якій галузі можуть знадобитися вміння визначати густину речовин? У науці, медицині, геології, фармації тощо.

Які операції вам удалося виконати легко, а які вміння ще треба відпрацювати? Легко вдалося працювати з лабораторним посудом і обладнанням, а відпрацювати ще треба вміння робити висновки на основі спостережень і власного досвіду.

Інші завдання дивись тут...

  • Соня
    Топове ГДЗ!!!;
    7 листопада 2024 21:16