Інші завдання дивись тут... 

Завдання 1 Дай відповіді на запитання.

1) Що впливає на безпечність саморобного хімічного обладнання? Матеріали, з якого зроблене обладнання, якість виготовлення й відповідальне використання з дотриманням правил безпеки.

2) Чи сприяє виготовлення саморобного хімічного приладдя креативності й розвитку дослідницьких навичок? Так, адже поєднує знання, творчий підхід, експериментальні навички.

3) Що сприятиме підвищенню ефективності співпраці зі створення саморобного приладдя? Розподілення обов'язків, планування, обмін ідеями, командна робота.

4) Чому, створюючи саморобне приладдя, треба дотримуватися принципів інженерного дизайну? Це забезпечить функціональність, безпеку і ефективність саморобного приладдя.

5) Чому, добираючи матеріали для виготовлення саморобного обладнання, треба зважати на його призначення? Властивості матеріалів мають відповідати призначенню виробу. 

6) Чому для вдосконалення прототипів обладнання потрібні експертні оцінки й рекомендації? Експерти  це незалежні фахівці, котрі виявляють недоліки, дають рекомендації щодо відповідності певним стандартам.

7) Чому стале споживання важливе для зменшення обсягу сміття? Стале споживання  це використання товарів і послуг, що задовільняють основні потреби людини, підвищують якість її життя, але мінімально використовують природні ресурси та найменше шкодять людині і довкіллю. Ця відповідальна стратегія та тактика споживання відкриває можливості суттєвого зменшення обсягу сміття через мінімальне використання ресурсів, зменшення відходів й, відповідно, вплив на навколишнє середовище.

 

Завдання 2

Розподіли наведені приклади за категоріями — ре-, даун-, ап-, фрісайклінг:

а) мій сусід вступив на хімічний факультет вишу й віддав мені книжки «Цікава хімія» М. Василеги, «Хімія — це цікаво» О. Бобкової, «Наука в коміксах. Хімія» Л. Ґоніка, К. Кріддла; Фрісайклінг  сприяє обміну товарами для продовження їхнього життєвого циклу.

б) моя сусідка власноруч виготовляє з макулатури папір, підфарбовує його харчовими барвниками, декорує засушеними пелюстками й робить подарункові листівки; Апсайклінг  творче перероблення відходів на витвори мистецтва, побутові вироби, одяг, аксесуари тощо. Важливим є те, що отримана в результаті річ перевершує за своїми якостями, як естетичними, так і функціональними, початковий матеріал.

в) приватне підприємство дешево закуповує на фабриці текстильні неліквіди, подрібнює і використовує як наповнювач для м’яких меблів; Даунсайклінг —  перероблення відходів на сировину й виготовлення з неї нових продуктів нижчої якості.

г) на склозаводі працює лінія з переплавляння безбарвного склобою і виготовлення з переплавленого скла нових банок і пляшок. Ресайклінг  перероблення відходів на сировину й виготовлення з неї нових продуктів такої самої якості.

 

Завдання 3

Поясни, які ризики пов’язані з використанням в аматорській хімічній лабораторії саморобних спиртових пальників.

1) Виникнення пожежі внаслідок розлиття спирту через нестійку конструкцію;

2) Розтріскування пробірки через відсутність контрольованого регулювання висоти полум'я, що може призвести до перегріву;

3) Термічні опіки або отруєння випарами через розливання спирту або неправильну експлуатацію.

 

Завдання 6

Дізнайся, скориставшись додатковими джерелами інформації, яке слово автори Кембриджського словника назвали словом 2019 року. Поясни, чи поділяєш їхню думку. Словом року назвали слово апсайклінг, що означає процес перетворення відходів або матеріалів у нові, більш якісні або корисні продукти.

Інші завдання дивись тут...