1) Чим подібні й чим різняться терміни молекулярна гастрономія і молекулярна кухня?
Подібні: обидва терміни пов'язані з використанням наукових принципів для приготування їжі. 
Відмінність: молекулярна гастрономія  це наукове вивчення хімічних і фізичних процесів, що відбуваються під час приготування їжі, а молекулярна кухня  — це практичне застосування знань молекулярної гастрономії для приготування їжі. Різні методи, що мають різну мету.
2) Які пристрої використовують у приготуванні страви молекулярної кухні? Фільтри, центрифуги, сифони для газування і спінювання, ультразвукові пристрої для емульгування, вакуумні випарники. 
3) Які переваги та недоліки молекулярної кухні порівняно з традиційною?
Переваги: інноваційність, нові текстури і смаки, естетичне задоволення.
Недоліки: висока собівартість, складність приготування і потреба у спеціальному обладнанні, тому готують такі страви не для того, щоб досита нагодувати.
4) Як молекулярна кухня впливає на культуру харчування і споживання їжі? Молекулярна кухня змінює уявлення про традиційні страви, надаючи нові відчуття та враження, стимулюючи цікавість до науки й експериментів у кулінарії.
5) Які наукові принципи лежать в основі молекулярної гастрономії? Хімічні перетворення (емульгування, гелеутворення) та фізичні зміни (переходи фаз, текстура).
6) Як можна використати сублімовані продукти для розв’язання проблем харчування людства? Сублімовані продукти мають довгий термін зберігання за температури -50°С до +50°С, зберігають колір, смак, запах і поживні речовини, легкі та компактні, тому зручні для використання і транспортування.

 

Завдання 2

Уклади перелік термінів, наведених у параграфі, і витлумач їх.
Молекулярна гастрономія — наука про фізичні зміни і хімічні перетворення, що відбуваються під час приготування їжі.
Молекулярна кухня — це сучасні незвичні підходи до приготування їжі.
Дизайн інженерний — це процес розроблення і створення нових продуктів, систем або технологій із використанням інженерних знань та креативного підходу. Це методологія, яка дає змогу створювати функціональні, ефективні й естетично привабливі рішення для різних потреб.
Дизайн молекулярний — використання різних методів для передбачення (відкриття) хімічної будови нових молекулярних частинок, що мають необхідні для визначених цілей властивості.
Сублімовані продукти  це точно ті ж продукти, що і свіжі, але законсервовані за особливою технологією.

 

Завдання 3

Поясни, що ще можна було б дослідити, виготовляючи фруктову ікру.
1) Чи впливає температура води на формування ікринок в рецепті 1?
2) Як впливає час на набрякання агар-агар у воді в рецепті 2?
3) Чи впливає кислотність соку на формування ікринок у рецепті 2?

 

Завдання 4

1) перелік приладдя і лабораторних операцій, які тобі довелося використати під час приготування фруктової ікри;
Приладдя: цифрові ваги; одна велика й дві середні миски; занурювальний блендер чи кондитерський вінчик; дрібне сито; великий одноразовий шприц; тканина.
Лабораторні операції: змішування речовин, приготування сумішей, приготування розчинів, нагрівання, відстоювання, фільтрування. 
2) фізичних і хімічних змін, які відбувалися. 
Фізичні зміни: зміна смаку, форми і розмірів новоутворених гелеподібних речовин.
Хімічні зміни: утворення нових гелеподібних речовин.