Інші завдання дивись тут...

У підручнику 2024 року видання

§8 Суміші речовин

Завдання 49

Запишіть слова і словосполучення у відповідні стовпчики таблиці:

Чисті

речовини

Однорідні

суміші

Неоднорідні

суміші

алюміній,

ртуть,

лід на високогір'ї,

вуглекислий газ

йодна настоянка

 

 

 

граніт,

залізобетон,

зубна паста

 

Завдання 50
Чим відрізняється піна від емульсії, суспензії? Піна є неоднорідною сумішшю рідини і газу. Емульсія є неоднорідною сумішшю добре струшених двох рідин. Суспензія є неоднорідною сумішшю рідини й нерозчинних у ній твердих часточок.

 

Завдання 51
Який популярний напій залежно від способу приготування буває однорідною або неоднорідною сумішшю? Кава. Однорідна суміш  розчинна кава, неоднорідна суміш  нерозчинна кава, мелена кава, натуральна кава.

 

Завдання 52
Проаналізуйте твердження.
І. Морська вода починає замерзати за температури 0 °С. За нижчої температури, бо містить солі.
ІІ. Усі неоднорідні суміші містять компоненти в різних агрегатних станах. Ні, наприклад, емульсія.
Чи є з-поміж них правильні?
А. Правильне лише І В. Обидва правильні
Б. Правильне лише ІІ Г. Немає правильних

 

Завдання 53
У книжці з кулінарії читаємо: розітріть у ступці цукор-пісок із порошком какао. Чи перетвориться неоднорідна суміш на однорідну? Чому? Ні, не перетвориться, бо буде сумішшю, в якій компоненти можна виявити візуально (у т. ч. за допомогою мікроскопа).  

 

Завдання 54
За допомогою інтернет-ресурсів з’ясуйте, яку суміш називають гідрогелем (мал. 46). Який компонент міститься в кожному гідрогелі?
Гідрогель  це двофазний матеріал, суміш пористих, проникних твердих речовин і води. У кожному гідрогелі міститься вода, вуглекислий газ і сполуки азоту.

 

Завдання 55
Як би ви перетворили:
а) суміш порошків міді та цинку на однорідну (її назва— латунь); Розплавити, бо латунь  це сплав міді та цинку.
б) водний розчин кухонної солі на неоднорідну суміш? Додати пісок або додати олії.
Отримавши завдання «б», обговоріть, які властивості компонентів розчину треба використати. Нерозчинні одна в одній речовини або незмішувані одна з одною рідини.

 

Завдання 56
Випишіть з тексту параграфа кілька ключових слів і словосполучень.
Піна, емульсія, суспензія, чисті речовини, однорідні суміші, неоднорідні суміші, дисперсні системи.

 

У підручниках 2015 і 2020 років видання

§7 (2015) / §8 (2020) ЧИСТІ РЕЧОВИНИ І СУМІШІ

Вправа 40 / 42 (2020) Поясніть, чому абсолютно чистих речовин не буває.

У кожній речовині, як правило, міститься певна кількість домішок інших речовин. Вони потрапляють до неї під час її добування, зберігання або використання. 

 

Вправа 41 / 43 (2020) Які типи сумішей речовин існують і чим вони різняться?

Суміші речовин бувають однорідними і неоднорідними. В однорідній суміші (розчині) окремі речовини, або компоненти, не можна виявити спостереженням, а в неоднорідній суміші це можливо.

 

Вправа 42 / 44 (2020) Запишіть наведені слова і словосполучення у відповідні стовпчики поданої нижче таблиці: алюміній, ртуть, йодна настоянка, граніт, лід із джерельної води, вуглекислий газ, залізобетон.

Чисті

речовини

Однорідні

суміші

Неоднорідні

суміші

алюміній,

ртуть,

лід з чистої води,

вуглекислий газ

йодна настоянка

граніт,

залізобетон

Вправа 43 / 45 (2020) Який популярний напій залежно від способу приготування буває однорідною або неоднорідною сумішшю? Кава розчинна і нерозчинна (змелена).

 

Вправа 44 / 46 (2020) Чи можна водний розчин кухонної солі перетворити на неоднорідну суміш? Якщо так, то як це зробити? Можна. Потрібно випарити з розчину воду, але не повністю.

 

Вправа 45 / 47 (2020) Наведіть 1—2 приклади металічних сплавів (однорідних сумішей металів). Сталь (сплав заліза з вуглецем, вміст вуглецю менше 4%), чавун (сплав заліза з вуглецем, вміст вуглецю більше 4%), бронза (сплав міді з оловом). 

Які переваги мають ці сплави у використанні порівняно з чистими металами — їхніми компонентами? Деякі фізичні властивості однорідної суміші відрізняються від властивостей її компонентів, а тому можуть бути, таким чином, покращені чи отримані з наперед заданими властивостями. Наприклад, ювелірні прикраси виготовляють не з чистих дорогоцінних металів, які є м'якими і швидко стираються, а з їх твердіших сплавів із міддю і сріблом. Для припою використовують сплав олова зі свинцем, що має нижчу температуру плавлення, ніж відповідні їм чисті метали, і тому ним легше паяти. Таких прикладів багато.

Інші завдання дивись тут...

  • Єва
    Дякую за відповідь
    28 вересня 2021 15:22
  • АБОБУС
    Дякую дуже допомогли
    7 жовтня 2021 19:20