Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

Вправа 56. Охарактеризуйте будову і  склад атома. Атом — електронейтральна частинка, яка складається із позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів.

 

Вправа 57. Що таке хімічний елемент? Це вид атомів із певним зарядом ядра.

Чому його не можна ототожнювати з атомом або речовиною?  Поняття «хімічний елемент» застосовують для класифікації атомів, а речовина - це сукупність атомів, молекул або йонів.

 

Вправа 58. Чим різняться короткий і довгий варіанти періодичної системи? У короткому варіанті 8 груп (окремі періоди містять два рядки), а у довгій - 18 (всі періоди містять один рядок).

Скільки періодів і груп у кожному варіанті? У короткому варіанті періодів - 7 і груп - 8, у довгому - 7 і 18.

 

Вправа 59. Знайдіть у періодичній системі і прочитайте такі символи хімічних елементів: Li, H, Al, O, C, Na, S, Cu, Ag, N, Au. Назвіть ці елементи. Літій, Гідроген, Алюміній, Оксиген, Карбон, Натрій, Сульфур, Купрум, Аргентум, Нітроген, Аурум. 

 

Вправа 60. Який символ має Ферум — F, Fr, Fe чи Fm; Силіцій — C, Cl, S, Si чи Sc; Карбон — K, C, Co, Ca, Cr чи Kr?

 

Вправа 61. Випишіть із періодичної системи символи всіх елементів, які починаються з літери А.  Алюміній, Аргон, Арсен, Аргентум, Аурум, Астат, Америцій, Актиній.  

Скільки існує таких елементів? Вісім.

 

Вправа 62. За матеріалами з інтернету підготуйте коротке повідомлення про походження назв Гідрогену, Гелію або будь-якого іншого елемента.

Назва Гідрогену у перекладі з латинської мови означає "той, що породжує воду". Назва Гелію походить від грецького helios - Сонце, бо цей елемент був відкритий у спектрі сонця. Назви наступних декількох елементів пов'язані з міфологією і астрономією: Титан - на честь Титанів - могутніх і безсмертних дітей богині Землі Геї  і бога Неба; Телур - на честь давньоіталійської богині - матері Землі (Теллус); Прометей - на честь титана Прометея; Уран - від назви планети Уран, Нептуній - планети Нептун, Плутоній - планети Плутон.

 

Вправа 63. Заповніть пропуски: а) Z(О)=8, Z(Mg)=12; б) Z(С)=6, Z(Na)=11.

 

Вправа 64. Заповніть таблицю:

символ

елемента

назва

елемента

№ періоду № групи Заряд ядра Кількість електронів
Не Гелій 1 VIII +2 2
Са Кальцій 4 ІІ +20 20
Zn Цинк 4 ІІ +30 30

Інші завдання дивись тут...

Загрузка...