Інші завдання дивись тут...

Вправа 188. У чотири склянки налили невеликі порції води. У першу склянку додали трохи глини, у другу — етилового спирту, у третю — гасу, в четверту — харчової соди. Кожну суміш добре перемішали. У яких склянках утворилися розчини? Розчини утворилися у другій і четвертій склянках, бо глина і гас погано розчиняються у воді, тому не утворюють з нею однорідну суміш (розчин).

 

Вправа  189. Яку речовину ви назвете розчинником, якщо компонентами розчину є:

а) розплавлені мідь масою 3 г і золото масою 7 г;

Розчинником є золото, бо компоненти є в однаковому агрегатному стані і його вміст більший.

б) етиловий спирт масою 10 г і ацетон масою 25 г;

Розчинником є ацетон, бо компоненти є рідинами і його вміст більший. 

в) вода масою 30 г і оцтова кислота масою 70 г?

У розчинах, що містять воду, розчинником є вода. 

За розчинник приймають речовину, яка перебуває в таком у самому агрегатному стані, що й розчин, а якщо агрегатний стан усіх речовин, які утворили розчин, однаковий, то розчинником вважають речовину, маса якої найбільша. Вода є універсальним розчинником, тобто таким, у якому розчиняється багато інших речовин.

 

Вправа 190. Як довести, що природна вода містить розчинені речовини? Фізичним методом (наприклад, випарюванням) розділити суміш природної води на складові частини: воду і розчинені речовини, які залишаться на стінках посудини.

 

Вправа 191. Які чинники зумовлюють, на вашу думку, широке використання води як розчинника? Здатність води розчиняти велику кількість речовин, доступність, дешевизна.

 

Вправа 192. На будівництві готують так званий цементний розчин. Його компонентами є цемент, пісок і вода. Чи правильна назва цієї суміші з наукового погляду? Чому? Неправильна, бо розчинником є вода, а не цемент. З наукового погляду правильно було б назвати водний розчин цементу з піском.

Інші завдання дивись тут...