Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

Вправа 188. У чотири склянки налили невеликі порції води. У першу склянку додали трохи глини, у другу — етилового спирту, у третю — гасу, в четверту — харчової соди. Кожну суміш добре перемішали. У яких склянках утворилися розчини? Розчини утворилися у другій і четвертій склянках, бо глина і гас погано розчиняються у воді, тому не утворюють з нею однорідну суміш (розчин).

 

Вправа  189. Яку речовину ви назвете розчинником, якщо компонентами розчину є:

а) розплавлені мідь масою 3 г і золото масою 7 г;

б) етиловий спирт масою 10 г і ацетон масою 25 г;

в) вода масою 30 г і оцтова кислота масою 70 г?

Відповіді поясніть.

Розчинником прийнято вважати компонент розчину, агрегатний стан якого не змінюється при утворенні розчину або вміст якого переважає над вмістом інших компонентів. Універсальним розчинником, тобто таким, у якому розчиняється багато інших речовин, є вода.

 

Вправа 190. Як довести, що природна вода містить розчинені речовини? Фізичним методом (наприклад, випарюванням) розділити суміш природної води на складові частини: воду і розчинені речовини, які залишаться на стінках посудини.

 

Вправа 191. Які чинники зумовлюють, на вашу думку, широке використання води як розчинника? Здатність води розчиняти велику кількість речовин, доступність, дешевизна.

 

Вправа 192. На будівництві готують так званий цементний розчин. Його компонентами є цемент, пісок і вода. Чи правильна назва цієї суміші з наукового погляду? Ні.

Чому? Розчинником є вода, а не цемент. Правильно було б назвати водний розчин цементу з піском.

Інші завдання дивись тут...

Загрузка...