Інші завдання дивись тут...
Запитання 1
Про що попереджають зображені знаки? Де їх розміщують та з якою метою? Знаки попереджають про небезпеку ураження струмом, не дотримання правил поведінки на дорозі, замінування території.
Установи відповідність між знаком і місцем його розміщення. 1 — в); 2 — а; 3) — б)
Запитання 2
Вислови припущення, навіщо людям, які на світлинах, знадобився такий одяг і засоби захисту. Щоб уберегтися від небезпечного впливу шкідливих для організму людини речовин.
Завдання 1
Обери на малюнку 18 засоби, під час використання яких необхідно одягати захисні рукавички, окуляри. Засіб для чищення.
Відповідь аргументуй. Містить їдкі речовини, що псують («роз'їдають») металеві вироби, спричиняють важкі хімічні опіки шкіри, ураження слизових оболонок очей і дихальних шляхів.
Завдання 2
Поясни, чому лак для волосся треба тримати подалі від вогню і високих температур. Бо містить легкозаймисті речовини, які потрібно тримати подалі від відкритого вогню чи джерела тепла (вогненебезпечно!).
Завдання 3
Чи погоджуєшся ти з твердженням: «Викинути батарейку на смітник — означає завдати шкоди не лише собі та оточуючим, а й наступним поколінням»? Доведи свою точку зору. Так, я погоджуюся із цим твердженням. Викидати батарейку на смітник не можна, бо вона містить у своєму складі небезпечні речовини, зокрема, важкі метали (ртуть, кадмій, свинець), які можуть потрапити в ґрунт і воду, завдаючи шкоди навколишньому середовищу та здоров'ю людей і тварин. Ці речовини мають здатність накопичуватися в екосистемах, отруюючи їх протягом багатьох років, що в кінцевому випадку завдасть шкоди й наступним поколінням.
ТОБІ ДО СНАГИ
Завдання 1
Одна стихійна ситуація: повінь
Два вогненебезпечні засоби: лаки для волосся, дезодоранти.
Три види засобів, на пакованні чи в інструкціях яких є застереження щодо небезпечного впливу: засоби для чищення, засоби дезінфекції, розчинники.
Завдання 2
Чому пересічному споживачеві необхідно звертати увагу на марковання небезпечних хімічних речовин у своїх щоденних покупках? Поясни свою думку. Багато хімічних речовин містять небезпечні для організму людини речовини, що викликають алергію, подразнення шкіри, опіки чи отруєння. Маркування допомагає дотримуватися безпечних правил користування з такими засобами, застерігає тримати їх подалі від дітей, а також від відкритого вогню чи джерела тепла.
Завдання 3
Склади пам'ятку з домашньої хімічної безпеки «Основні групи засобів повсякденного використання, що потребують безпечного поводження». За необхідності відшукай інформацію в доступних джерелах інформації.
Основні групи засобів повсякденного використання:
— засоби чищення (вікон, підлоги, сантехніки, відбілювачі, засоби для видалення плям, пральні порошки) можуть містити їдкі речовини, що здатні подразнювати шкіру і очі;
— косметичні та гігієнічні засоби (аерозолі, лаки для волосся, парфуми, мило, шампунь) можуть містити речовини, що викликають алергічні реакції;
— фарби, лаки, розчинники, клеї містять леткі сполуки, що можуть бути токсичними при вдиханні;
— засоби для боротьби зі шкідниками (пестициди, гербіциди, дезінфікуючі засоби) містять отруйні речовини;
— електричні батарейки та акумулятори містять важкі метали і інші небезпечні хімічні речовини, які потребують правильної утилізації їх.
ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ХІМІЧНИМИ ЗАСОБАМИ:
1. Під час використання та зберігання засобів побутової хімії дотримуйтесь інструкцій на етикетках.
2. Не змішуйте кілька засобів. Це може призвести до виділення небезпечних газів або пожежі.
3. Зберігайте засоби закритими, подалі від дітей.
4. Тримайте всі легкозаймисті речовини подалі від відкритого вогню чи джерела тепла.
5. Працюючи із засобами, у яких містяться шкідливі для людини і довкілля речовини, одягайте рукавички, захисні окуляри, маску чи респіратор.
Завдання 4
Зображення на колажі, поданому на наступній сторінці, ілюструють приклади догляду за рослинами саду. Оціни засоби захисту з огляду на безпеку. Вибери світлини, де дії людини відповідають правилам безпечного використання засобів, аргументуй свій вибір. 1, 4, 5, 6. На цих світлинах працівники використовують засоби індивідуального захисту від впливу шкідливих та небезпечних речовин — це захисний одяг, окуляри і рукавиці.
Вислови судження, як вплине використання хімічних засобів догляду за садом на:
а) людину, яка споживатиме плоди саду; Можна отримати харчове отруєння, алергічні реакції організму.
б) бджіл, які прилітають під час цвітіння рослин; Може зменшитися чисельність комах.
Інші завдання дивись тут...