Інші завдання дивись тут...

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Дослідіть розчинність речовин у домашніх умовах.

1. Наберіть у дві склянки води: в першу - холодної об'ємом 50 мл, в другу - гарячої такого ж об'єму. У кожну з них покладіть по чайній ложці цукру і ретельно перемішайте. Спостерігайте за розчинністю за різних умов. Опишіть спостережувані явища. Спостерігаємо, що у другій склянці цукор розчиняється швидше, ніж у першій. Швидкість реакції у другій склянці більша. 

2. Наберіть у дві склянки холодної води по 50 мл. У першу покладіть 1 чайну ложку цукру, у другу - 1 грудку. Ретельно перемішайте. Спостерігайте за розчинністю в кожній склянці. Опишіть спостереження. Спостерігаємо, що у першій склянці цукор розчиняється швидше, ніж у другій. Швидкість реакції у першій склянці більша.

Зробіть висновок про розчинність цукру у кожному окремому випадку. На швидкість хімічної реакції впливає температура: з підвищенням температури швидкість реакції зростає. На швидкість хімічної реакції впливає розмір (площа) зіткнення реагуючих речовин: де більша площа зіткнення реагуючих речовин, там молекули води швидше розчиняють цукор. 

3. Повторіть тему про обчислення масової частки елемента у складі речовини.

Інші завдання дивись тут...

  • Роман
    Спасибі, очень помогло
    8 квітня 2021 17:41