Міркуванння

      Навчатися та збагачуватися знаннями – велике надбання, яке дане тільки людині. 

     Тому треба бути нею у повній мірі. А для цього треба наполегливо вчитись, виконувати домашнє завдяння, бути старанним, багато читати, пізнавати світ. Знання допомагають стати справжніми майстрами своєї справи. Зробити нові відкриття. Збирати багатий урожай, виводити нові породи тварин та сорти рослин. Знання є різні, вони також допомагають жити. Герої казок та легенд вчать нас бути гарними людьми. Задушевна пісня заспокоює. Знаючи прикмети, можна передбачити погоду. Знання про поведінку на природі допомагає зберегти її.   

      Тому треба прагнути багато знати. 

 

Діалог

— Привіт, Тарасе!

— Привіт, Василю!

— А ти сьогодні радо спішив до школи?

— Ні. На жаль, я не підготувався до наступного уроку. Не вистачило часу.

— Пощастило тобі. Надолужиш на перерві. Проте слід старанно вчитися.

— Чому?

— У школі ми здобуваємо знання, пізнаємо світ. Це допоможе в майбутньому вибрати професію. Адже знання допомагають стати справжніми майстрами своєї справи.

— До майбутнього так далеко. Навіщо себе перевтомлювати знаннями зараз.

— Я вважаю, чим більше знає людина, тим швидше і легше вона знайде вихід зі складної ситуації. Наприклад, знаючи прикмети, можна передбачити погоду. Знання про поведінку тварин допомагає правильній турботі за домашніми тваринами. А нещодавно я з татом був у лісі. Ти не повіриш, що по моху на стовбурах дерев ми зорієнтувалися, в якій стороні наш дім.

— Згоден, що знання допомагають. Тоді можна вивчати те, що пригодиться у житті.

— А я вважаю, що треба знати багато всього, щоб, наприклад, стати цікавим співрозмовником. Така людина може  дати добру пораду, матиме друзів.

— Так. Мій друг Сашко дуже цікавий. Він може розповісти багато захоплюючих історій. Ми залюбки слухаємо його. Усі хочуть з ним дружити.

— Навчатися та збагачуватися знаннями – велике надбання, яке дане тільки людині.

— Я зрозумів. Треба прагнути до знань.

  

  • Женя
    Треба вчитися писати
    30 березня 2015 20:34
  • Яся
    Я отличница
    2 березня 2016 19:17