Інші завдання дивись тут...

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4.

Варіант 1

ДРАКОНИ, ВПЕРЕД Частина перша 1. Ботанік

   Один хлопчик (звали його Михась) дуже любив рослини. Не собак, не котів, не хом'ячків, не папужок і навіть не акваріумних рибок, а саме рослини. Як на хлопця - трохи дивне захоплення, бо зазвичай лише дівчата панькаються з усілякими квіточками. Міг би грати у футбол чи відвідувати секцію карате... Але рослини? Ні, взагалі Михась був не проти поганяти з хлопцями м'яча, покататися на скейті чи посидіти перед монітором, але рослини - це зовсім інше...

  А почалося все ось із чого. Якось узимку під час прибирання Михась знайшов за холодильником стару порепану цибулину і вже хотів було жбурнути її в смітник. Однак дідусь порадив покласти її у склянку з водою.

- Та з неї нічого не проросте - вона ж суха! - обурився хлопчик.

- То, може, поб'ємося об заклад? Я кажу, що проросте, - хитро усміхнувся дідусь.

- А я кажу - ні.

   Михась програв, бо вже за три дні на сухій порепаній цибулині проклюнулися тоненькі зелені пір'їнки. За вікном лежав сніг, а в хлопця з'явилася його власна маленька весна. Звісно, не така вже й ( дивина проростити цибулину, але Михась уперше спостерігав за народженням живої пір'їнки.

  Тепер це була не просто зелена цибулина, а його особлива зелена цибулина. Щоранку він ретельно вимірював паросток лінійкою - на скільки сантиметрів той

подовшав. Та якось сталося лихо: мама зрізала зелені пір'їнки й покришила в тарілку з борщем. На вигляд було дуже гарно і (( пахло смачно-пресмачно. Проте Михась страшенно обурився, відмовився від обіду і цілий вечір просидів у своїй кімнаті. З мамою він помирився лише наступного дня, коли вона принесла йому справжній горщик зі справжньою землею. Вони разом посіяли справжнє насіння, і мама пояснила, як про нього дбати. Невдовзі його кімната почала нагадувати джунґлі.

   Звідусіль з кількох горщиків тяглися стебла, усюди зеленіло листя, розпускалися пуп'янки. Тепер усі в їхній родині точно знали, що саме подарувати Михасеві на день народження - звісно ж, якусь рослину. Михасеві подобалося спостерігати, як із землі спочатку обережно вигулькують маленькі живі зелені цвяшки, потім довшають, розгортають листя, витягують стебла, а деякі з них навіть квітнуть. Тепер хлопець, де тільки міг, ((( добував насіння, викопував і пересаджував паростки. Проте особливо його приваблювали рідкісні рослини.

   У школі до нього міцно пристало прізвисько Ботанік. Хтось, можливо, образився б, бо так зазвичай дражнять зубрил, але Михасеві навіть подобалося, коли його називали Ботаніком. Для нього це означало одне - знавець рослин (389 сл.). (Катя Штанко).

 

Завдання 1. Чим найбільше захоплювався Михась.

А грою у футбол 

Б рослинами 

В катанням на скейті

 

Завдання 2. Із чого почалося захоплення Михася рослинами.

А Хлопчик зацікавився рослинами тоді, як знайшов суху цибулину.

Б Відтоді, як він програв дідусеві спір, що цибулина взимку проросте. 

В Захоплення хлопчика рослинами почалося із появою взимку зелених пір'їнок на цибулині.

 

Завдання 3. Запитання до персонажів твору або автора однакового кольору.

Чи варто було зрізати зелені пір'їнки цибулі? Учням у школі
Ви називаєте Михася ботаніком шанобливо чи з насмішкою? Автору
Михася приваблюють рідкісні рослини. Що ж він виростить? Мамі

 

Завдання 4. Запиши відповіді на запитання: чому Михася у школі називали Ботаніком та як він до цього ставився?

Михася в школі називали Ботаніком, бо він дуже любив рослини. Михасеві таке прізвисько навіть подобалося, бо означало одне - знавець рослин.

 

Завдання 5. Чи хочеться тобі прочитати весь твір Каті Штанко з такою назвою й початком? Запиши свою відповідь і коротко поясни її (4-5 речень).

   Мені хочеться прочитати твір Каті Штанко. Бо його назва «Дракони, уперед» інтригує. Дракони – це фантастичні вимерлі тварини. Тому цікаво дізнатися про що йдеться в такому творі. З невеликого уривку також довідався про цікаві відомості з ботаніки. Зрозумів, що захоплення можуть бути різними. 

   Обов'язково прочитаю цей твір. Він, мабуть, дуже цікавий.

 

 

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4.

Варіант 2

МАНДРИ ПО ДНУ МОРСЬКОМУ (Яків Михлик).

Завдання 1. Навіщо хлопчик збирав камінці, взірці ґрунтів, черепашки під час своїх мандрівок.

А Можливо, хлопчик збирав їх для колекції, щоб потім похвалитися друзям.

Б Володі подобалося все це збирати, бо він полюбляв незвідані місця.

В Він хотів дізнатися більше про землю. Це був матеріал для вивчення.

 

Завдання 2. З членів родини найбільше захопився розповіддю Володі після чергової мандрівки:

А тато

Б молодша сестричка

В мама

 

Завдання 3. Пронумеруй у клітинках послідовність змін стану Галинки, яка виявляла свою зацікавленість розповіддю брата про мандрівку.

4. очі аж горіли

3. аж дух затамувала

2. аж зіщулилася

1. зацікавилася дужче від татка

 

Завдання 4. Висновок Володі після мандрівки «по дну морському».

Поверхня нашої землі не була завжди такою, якою ми бачимо її тепер, бо Земля повільно змінюється.

 

Завдання 5. Планета Земля - твоя домівка. Запиши, як ти оцінюєш висловлену в тексті думку: «Земля змінює своє лице не лише сама собі, а ще й люди їй допомагають» (4-5 речень).

Інші завдання дивись тут...