Загрузка...

Вправа 1.

Завдання 1.

Варіант 1.

    Сприйняття немовлятами світу.

Варіант 2.

    Немовлята та світ.

Варіант 3.

    Слово у світі дитини.

Завдання 2.

  У тексті розповідається про сприйняття немовлям оточуючого світу, мови. Без мови  люди не могли б так добре спілкуватися , точно та повно передавати свої думки, настрій, співати пісні,

Завдання 3.

  Дрімота – напівсонний стан, неміцний сон, стан спокою.

  Пліт – дерев’яна огорожа.

  Бильце – край місця.                       

 

Вправа 2.

Мова – надбання кожного народу. Треба вивчати її, говорити правильно, не засмічувати  поганими словами. Не цуратися рідної мови, знати культуру рідного краю. 

 

Вправа 3

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну, прекрасну, милу, чудову, ласкава, мамина, єдина,починається рід.

 

Вправа 4.

Завдання 2.

 Мова – це засіб спілкування. Птиці без крил не можуть бути справжніми птахами, бо не зможуть літати. А людина без думки ні до чого не прагне, не розвивається духовно.

Завдання 3.

Мова допомагає точно передавати свої емоції, легко пояснити свою думку іншій людині, прочитати книги, співати пісні.

 

Вправа 5.

Завдання 1.

1. Слово — не горобець , як вилетить, то вже не спіймаєш. 2. Від гар­них слів язик не облізе. 3. Слів не розкидаєш, добру славу маєш. 4. Хтоговорить — сіє , хто слухає — жне. 5. Не заживає рана від лихогослова. 6. Слово без діла нічого не варте. 7. Мудре слово в громаді вагоме.

Завдання 2.

Прислів’я та приказки вчать нас бути хорошими людьми, гарно розмовляти, не вживати поганих слів, любити рідну мову, щоб слова не розходились з ділами. Мова має багато засобів для передачі думки, настрою, вона точна, найзрозуміліша, образна. Засоби спілкування між людьми : міміка, жести, вигуки.

 

Вправа 6.

Завдання 1.

Державна мова — це мова, законодавчо визначена як обов'яз­кова в органах державного управління, у громадських організаці­ях, навчальних закладах, у галузі зв'язку тощо. Українська мова як державна закріплена в Конституції України. Це одне з найперекон­ливіших свідчень самобутності й незалежності будь-якої держави.

Завдання 2.

Державна мова – це мова, якою спілкуються у різних установах , пишуть документи. Українська мова – давня мова наших предків, що жили на теренах, де розкинулась Україна.

 

Вправа 7 

Завдання 1.

Основна думка вірша:  В. Сосюра закликає любити рідну мову, не забувати її, спілкуватися рідною мовою, бо вона єднає всіх українців.

Завдання 2.

 Вивчаю ще англійську та німецьку мови. Кожна мова має свою історію , культуру. Англійська мова дуже вживана, її вивчають в багатьох країнах. Треба знати державну мову, щоб вміти заповнювати документи, писати листи, спілкуватись, відчувати себе громадянином держави.

 

Вправа 8. 

Завдання 1.

Рідна мова має свою історію, культуру, обєднує нас.

Завдання 2.

«Чому я розмовляю українськоюмовою?»  . Твір-роздум.

 

Вправа 9 

Значення мови в житті людини та суспільства.

   

Загрузка...