Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 6 клас Авраменко О.М."

1. На початку твору в головних героїв не вигравав веселковими барвами предмет Б зоологія.

 

2. Майбутнім майстром спорту в повісті названо Б Василя

 

3. Відповідність.

Літературний герой Репліка
1 Сергій Б — Як же ти прокинешся о другій? У нас навіть годинника немає
2 Митько А ...— Все кругом — і пилюга, і розжарені спекотні вулиці — навіває сумні думки й сприяє передчасному старінню наших організмів...
3 Василь В — Про яку втому може йтися? Хіба такі хвацькі й відчайдушні мандрівники стомлюються? Хіба мають вони на це право?
4 Гнат Д — А, мандоліна... Тромбон — оце. я тобі скажу, да!

 

4. Поділіть героїв повісті Я. Стельмаха «Митькозавр з Юрківки...» на головнихі другорядних. Запишіть їх у робочий зошиту дві колонки.

Головні герої Другорядні герої

Митько

Сергій

 

 

 

 

 

 

Василь Трош

Бабуся Мишка

дід Гнат

дід Трохим

учителька зоології

мати Сергія

тато Сергія

бабуся Сергія

 

5. Перша зустріч Сергія й Митька з Василем Трошем. 

"Перед нами шкірив зуби юнак років чотирнадцяти. притримуючи лівою рукою пошарпаний велосипед.

—   А яке чудове спорядження! — не вгавав він. — Які сачки! Стережіться. бідні метелики! А рюкзаки! Там. мабуть, харчів не на один місяць. Юні лівінгстони1. безперечно, збилися з путі, адже Африка б зовсім протилежному напрямку. Яке щастя для бегемотів і нільських крокодилів! Ви їх усіх переловили б... Я думав, це вам буде приємно познайомитися з майстром велосипедного спорту міжнародного класу Василем Трошем. Звичайно, у майбутньому.

—   Ну от. коли станеш майстром, ми з тобою й побалакаємо. — пообіцяв я йому. Мені кпини цього типа аж ніяк не сподобалися".

Перша зустріч справила враження, що Василь самовпевнений хлопець, любить насміхатися з менших.

 

6. Сергій і Митько так легко повірили Василеві, що в озері живе якась страшна істота. Їх не можна назвати легковажними, бо Василь був старшим, уже вивчав зоологію, більше знав, тому хлопці повірили, що він мав рацію.

 

7. Охарактеризуйте поведінку Митька й Сергія в розділі першому повісті. 

Спільне в поведінці хлопців: вони не дуже старанні в навчанні, люблять цікаві пригоди. 

Відмінне: Митько більш хитріший, знаходить вихід у різних ситуаціях (здав чужий гербарій замість колекцію бачить чудовим приводом, щоб поїхати до бабусі, прибрехав, що без колекції не переведуть у шостий клас).

 

8. Які бабусині якості Сергій і Митько найбільше цінували? Чи дають вам таку свободу ваші рідні? Якщо ні, то чому?

"—   А головне. — казав дорогою Митько, — ти завважив, яка бабуся? Ні слова не сказала. Інша вже почала б: «Ой. та куди ж ви йдете? Та що вам там потрібно? Не купайтесь, бо втонете! Та не ходіть у ліс. бо заблукаєте!» А моя — ні слова.

—   Так. — погодивсь я. — бабуня, що треба".

Бабусині якості, які Сергій і Митько найбільше цінували: довіряла хлопцям, не повчала їх, відпускала відпочивати (адже не надіялась на допомогу хлопців у сільській роботі). 

 

9. Романтика -  умонастрій, який характеризується ідеалізацією дійсності, мрійливою споглядальністю; незвичайність чого-небудь, що викликає до себе емоційне, піднесене ставлення з боку людини. Подорож хлопчиків до бабусі можна назвати романтичною, бо вона приносила незабутні цікаві враження.

" Дорога, мандрівка, навіть зовсім недалека, викликає в нас відчуття якихось близьких, несподіваних і навіть таємничих подій"

 

10. Те, що події в повісті відбуваються не в наші дні, видно за побутовими деталями: цебро замість відра, телеграму батькам треба дати про приїзд замість телефонного дзвінка, Василь віз велосипед розібраним. 

Цебро - велика дерев'яна (рідше металева) посудина, що має вигляд зрізаної діжки, яку використовують для різних господарських потреб (для збирання помиїв, годівлі худоби і т. ін.)

 

11. Заголовок якого розділу, на вашу думку, найвлучніше передає його зміст? Якому з прочитаних розділів ви б дали іншу назву? Яку саме?

На мою думку, найвлучніше передає зміст заголовок ІV розділу. Він інтригує, хочеться швидко прочитати розділ. Розділ V можна назвати "Полювання починається".

 

12. Поміркуйте, чим корисні для людини багата уява й фантазія. Аргументуйте свої думки прикладами з тексту повісті.

Людина стає спостережливою, прагне до нових знань, проявляє зацікавленість у всьому, вона цікава та допитлива.

"А сіна скільки! — радів я. — Та цей курінь відремонтувати — раз плюнути. І місцинка яка зручна. Цікаво, хто тут жив?"

"—   Що ти на це скажеш? — запитав Митько. коли Василь уже зник з-перед очей".

" Мовчазний таємничий .ліс оточував мене зусібіч. Величезні дерева казковими велетами заступали путь. Умить я пройнявся відчуттям власної мізерності".

«Ну що я. — думалося мені. — у порівнянні з кількома деревами — ще менша комаха! А в порівнянні з цілим лісом? Якийсь мікроб. А в порівнянні із земною кулею?» 

 

1. Незрозумілі слова з розділу VI, VII і IX повісті «Митькозавр з Юрківки...»: химера, мастодонти, палеонтологія, диноцефал, палеозойська, мезозойська ери, карбонськнй. пермський, юрський, тріасовий періоди, лимонад, стегозаври, археоптерикс, індрикотерій.

 

2. Фразеологізми повісті «Митькозавр з Юрківки...»: " гадки не маєш " (не здогадуєшся), "сушити голову" (думати), "сіли на шию" (обтяжувати когось клопотами), "переборщили" (занадто), "збилися з путі" (заблукали), "дременув" (утік), "замакітрилось у голові" (розгубився, стан недомагання), "став мов укопаний" (раптово зупинився), "проливає світло" (пояснює що-небудь), "з глузду з'їхати" (скрутитися, зсунутися), "дух перехопило" (захоплення), " добрим словом згадає" (говорити про кого-небудь щось хороше), "стало руба" (рішуче протестувати), "на гарматний постріл не підпустили" (близько), " вільної хвилини" (не заповнений роботою час),  "ніколи й угору глянути" (багато справ),  "в'язи скрутив " (дуже побити), " у дурні пошив" (висміяв). 

 

3. Невеликою групою підготувати коротку інсценізацію найцікавішого уривка з повісті «Митькозавр з Юрківки...» (за бажанням).

Інші завдання дивись тут...

 

  • Максим
    Велике спасибi!
    17 квітня 2019 17:01
  • ВОВОШКА
    ВЕЛИКЕ ПОЖАЛУЙСТО
    2 квітня 2020 15:54
  • Максим
    почему нельзя копировать текст мне просто лень писать -----> Тимчасово копіювання не є доступним.
    9 березня 2023 13:07