Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 6 клас Авраменко О.М."

1. Послання в капсулі, прив'язаній до велетенського метелика, було написане почерком Б Жука

 

2. Машиною часу виявився Б «Запорожець»

 

3. Одна з підказок містилася в В помідорі

 

4. Що ви дізналися про членів родини Клима Джури в розділах 13-24?

Розділ 16.

Бабуся Клима "пані Соломія — видатний учений".

Розділ 17.

Батько і мати на фото "біля підніжжя єгипетської піраміди".

Розділ 18.

Батько і мати - археологи, ведуть розкопки.

Розділ 20.

Предок Андрій Джура - козак.

Розділ 21. 

Саме козак-характерник Андрій Джура винайшов таємну абетку, а "козаки будували високі дерев'яні вежі так, щоб з однієї було видно вогняний сигнал, який посилають з іншої... Нею користуватися козацькі вартові, що пильнувати в 

степу, чи не йдуть в Україну турки чи татари".

Розділ 23.

"Бабуся найчастіше співає пісню про коня із сивою гривонькою. а ще дуже любить мугикати собі під ніс пісню групи «Бітлз» «Yellow submarine», що в перекладі означає «Жовтий підводний човен»".

Розділ 24.

"Ще чотири століття тому побував наш прапрапрадід Андрій Джура.. він ... був джурою-зброєносцем у козацького ватажка-характерника Омеляна Мухи, ...перебрав від Мухи його таємні знання, ... вони мандрували по світах, разом вивчали науку характерництва....усе, що знали, сховали тут, серед непролазних пісків африканської пустелі.

 

5. На мою думку, Клим Джура відповідальний, бо виконує завдання, які на нього поклало товариство: слухняно слідує інструкціям, переноситься в часі, протистоїть чужинцям, усвідомлює як багато залежить від нього самого. 

 

6. Автомобіль «Джип» протиставляється «Запорожцеві», котрим подорожував Клим. Авторка повісті в цій ситуації підтримала саме вітчизняного виробника, щоб закликати виробників випускати такі товари, щоб вони не поступалися закордонним.  

 

7. На мою думку, у пригодницькому творі прибульці мають приземлитися саме вночі, щоб було мало свідків.

 

8. Клим Джура навіть подумки не міг назвати пані Соломію бабусею, бо вона була дуже молодою з минулого часу.

"І ця жінка, яка каже, що вона моя бабуся".

 

9. Клим підказав своїм батькам використати проти космічних завойовників звичайних мух, які мали снодійну дію для чужинців. Цей учинок характеризує його як спостережливу людину.

 

10. Пригодницька повість — це прозовий твір, обсягом менший за роман, має гострий сюжет, події постійно розвиваються, обставини швидко змінюються, надзвичайно насичений подіями, герої потрапляють у незвичайні події, непрості, випробувальні ситуації, постійно долають перешкоди герої зазвичай відзначаються винахідливістю, активністю та життєрадісністю.

Повість «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» можна назвати пригодницькою за деякими ознаками. Твір має гострий сюжет (спасти планету від чужинців), події постійно розвиваються (таємна лабораторія, послання, перенесення у часі), герої потрапляють у незвичайні події (перенесення у часі, напад прибульців), випробувальні ситуації (перебороти страх, діяти, бути рішучими, щоб спасти планету), герої постійно долають перешкоди (пригода біля банку, відстає у часі "Запорожець", чужинці наздоганяють), проявляють винахідливість (мухи - снодійне для чужинців). 

 

11. Кульмінаційним називають момент високого емоційного напруження в художньому творі, їх може бути кілька. Кульмінаційні моменти в розділах 13-24: двобій "Запорожця"  та екскаватора (15), політ крізь час (19), втеча від джипа з чужинцями (20),  .

 

12. Фантастичні фільми, у яких прибульці намагаються захопити нашу планету: "Війна світів", "Чужий", "Пригоди електроніка", "Гостя з майбутнього", "День незалежності".

 

2. З'ясувати в спеціальній літературі чи в мережі Інтернет, хто такий джура та кого називали характерниками. 

Джура - зброєносець, учень у козацької старшини, котрий ходив у походи, брав участь у боях.

Характерник - чаклун, чарівник, цілитель у козаків, який володів екстрасенсорними здібностями (князь Всеслав Полоцький, князь Віщий Олег, козацькі полководці Северин Наливайко, Петро Сагайдачний, Іван Богун, Максим Кривоніс, Іван Сірко, Іван Золотаренко, Семен Палій, Максим Залізняк та багато інших).  

Інші завдання дивись тут...

  • Прохорова Єлізавета
    Вибачте, але ви не написали чим вони схожі на повість Л. Вороніної! ----------- "Фантастика" у творах мистецтва, у них "прибульці намагаються захопити нашу планету"
    31 березня 2021 07:55
  • Саша
    Дякую за відповіді помогли нам
    6 квітня 2021 11:33