Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 5 клас Авраменко О.М."

 

Сторінка 165 (2013)/ 136 (2018)

1.   Святу Софію в Києві збудував князь (Г) Ярослав.

 

2.   Коли печеніги взяли в облогу Київ, князь Ярослав перебував у (Б) Новгороді.

 

3. Відповідність князя до події:

    1. Кий -  (Д) став одним із засновників Києва

    2. Святослав – (Б) уклав з греками мир

    3. Володимир – (В) охрестив Київську Русь

    4. Ярослав – (Г) дбав про книжне мистецтво

 

4. Чому «Повість минулих літ» вважається  історичним документом, і художнім твором? "Повість минулих літ" розповідає про минуле нашої історії, написана нашими предками, із неї ми дізнаємося про давні події. Разом з тим, у них відображене авторське бачення подій.

 

5. Щоб заперечити думку, ніби Кий був перевізником на Дніпрі, автор літопису «Повість минулих літ» доказує так: « якби Кий був перевізником, то не ходив би він до Царгорода. А Кий князював у своєму роду і ходив до царя грецького, і той цар, переказують, зустрічав його з великою шанобою та почестями».

 

6.   Святослав і його дружина вірили Перуну та Волосу. Аби не потрапити в полон до греків , Святослав вирішив укласти мир з греками.

 

7.   Найбільше припала до душі князеві Володимиру віра греків. Інші віри він відхилив. Йому не сподобалось, що перші не їли свинини, не пили вина, другі дуже постили, треті не мали своєї землі.

 

8.  Ярослав розбив печенігів та інших зовнішніх ворогів, зайнявся будівництвом церков, просвітництвом, виданням книг, зміцненням державного устрою, об’єднав землі, мудро правив.

9. Головна думка «Повісті минулих літ» - заклик знати історію рідної землі, любити та шанувати свій край.

 

10. Мені сподобалась літописна оповідь «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» . Князь Ярослав не тільки захистив рідну землю від ворогів, а сприяв розбудові та будівництву храмів, писанню книг.

 

11. Нестор Літописець  – це сивий монах, розумний, високий на зріст, зосереджений на своїх думках. Це вчена на свій час людина, вміє писати та читати. Він схилився на літописом,  записує історію, щоб залишити її нащадкам.

 

12. Володимир мудрий і розумом тямущий, він хоче вибрати віру для свого народу. Ярослав «любив  книги, читав їх часто і вдень і вночі», будував чудові храми.

     Князь Святослав Ігорович був мужнім (брав участь у походах),  далекоглядним (у свій час заключив мир з Візантією), гордим (не прислухався до поради воєводи Свенальда), довірливим (став жертвою змови), страшним для ворогів (після смерті з черепа князя зробили чашу).

 

Домашнє завдання 1. Прочитайте поезії з книжки О.Олеся "Княжа Україна"

 

13.2. (2013) / Домашнє завдання 2 (2018) Знайдіть у мережі Інтернет зображення Києва Х-ХІ ст. і роздрукуйте їх або створіть мультимедійну презентацію. Підготуйте для однокласників невелику екскурсію старовинним містом (за ба­жанням ).

 

 Інші завдання дивись тут...

  • Ира
    Найкращий сайт!***
    23 лютого 2015 17:21