Загрузка...

Інші завдання дивись тут ...

§ 16 Множення, переставна властивість множення.

Сторінка 127.

Завдання 8

1) a • 5 = a для а = 0 (0 • 5 = 0)

2) a • 1 = a для а = 1 (1 • 1 = 1)

3) a • a = a для а = 0, 1 (0 • 0 = 0, 1 • 1 = 1)

4) 0 • a = a невірно, бо 0 • а = 0

 

Сторінка 128

Завдання 399

Для нормального функціонування організму людина щодня має отримувати 500 мг вітаміну С. Паління однієї цигарки руйнує 25 мг вітаміну С. Скільки міліграмів цього вітаміну краде в себе той, хто викурює 12 цигарок на день? Скільки міліграмів вітаміну С надходитиме до його організму, якщо він споживатиме вітамін за нормою?

Розв’язання.

1) 25 • 12 = 300 (мг) – вітаміну С краде у себе курець.

2) 500 – 300 = 200 (мг) – вітаміну надходитиме до організму курця.

Відповідь: 200 мг.

 

Сторінка 129

Завдання 401

На фермі є 78 корів, кожна з яких дає за день 12 л молока. Молоко з ферми вивозять у бідонах ємністю 40 л. Одного дня на фермі був 21 порожній бідон. Чи вистачить бідонів, щоб вивезти з ферми молоко, яке надоїли за цей день?

Розв’язання.

1) 12 • 78 = 936 (л) – всього молока дають корови в день.

Оскільки 936 : 40 = 23 (ост. 16), то треба 24 бідонів.

Відповідь: не вистачить білонів.

 

Завдання 403

За п’ять місяців (з травня по вересень) одна тополя поглинає 44 кг вуглекислого газу, а один дуб — 28 кг. На скільки більше кілограмів вуглекислого газу поглинають за цей період 40 тополь, ніж 40 дубів?

Розв’язання.

1 спосіб.

1) 44 – 28 = 16 (кг) – на стільки більше вуглекислого газу поглинає 1 тополя, ніж 1 дуб.

2) 16 • 40 = 640 (кг) – на стільки більше вуглекислого газу поглинають 40 тополь, ніж 40 дубів.

2 спосіб.

1) 44 • 40 = 1760 (кг) – вуглекислого газу поглинають 40 тополь.

2) 28 • 40 = 1120 (кг) – вуглекислого газу поглинають 40 дубів.

3) 1760 – 1120 = 640 (кг) – на стільки більше вуглекислого газу поглинають 40 тополь, ніж 40 дубів.

Відповідь: на 640 кілограмів.

 

Сторінка 132.

Завдання 421.

У записі 1 * 2 * 3 * 4 замість кожної зірочки можна поставити знак «+» або знак «•». Чому дорівнює найбільше значення виразу, який можна отримати?

Розв’язання.

1 + 2 • 3 • 4 = 1 + 24 = 25

 

§ 17 Сполучна і розподільна властивості множення

Сторінка 139 

Завдання 452

Сім’я із двох дорослих і дитини може поїхати на відпочинок поїздом або на автомобілі. Квиток на поїзд для одного дорослого коштує 870 грн, а для дитини — у два рази менше. Автомобіль витрачає 12 л бензину на 100 км, а ціна одного літра бензину становить 26 грн. Відстань до місця відпочинку по автошляху дорівнює 600 км. Яким видом транспорту цій сім’ї дешевше доїхати до місця відпочинку?

Розв’язання.

1) 870 : 2 = 435 (грн.) – ціна квитка на поїзд для дитини.

2) 870 + 435 = 1305 (грн.) – вартість поїздки поїздом.

3) 600 : 100 = 6 (разів) – у стільки разів більше бензину витратять.

4) 12 • 6 = 72 (л) – літрів бензину витратять на дорогу.

5) 26 • 72 = 1872 (грн.) – вартість поїздки автомобілем.

Відповідь: поїздом дешевше.

 

§ 18 Ділення

Сторінка 144

Завдання 6

Щоб бути здоровою, людина щодня має споживати 3 г білка на кожні 4 кг своєї маси. Скільки грамів білка має отримувати на день дитина, маса якої становить 36 кг?

Розв’язання.

1) 36 : 4 = 9 (разів) – у стільки разів більше білка має отримувати (більша маса дитини).

2) 3 • 9 = 27 (г) – грамів білка має отримувати на день дитина.

Відповідь: 27 грамів білка має отримувати на день дитина.

 

Завдання 7. Чи існує таке значення a, при якому є правильною рівність:

1) a : 9 = 0 при а = 0 (0 : 9 = 0)

2) 16 : a = 0 не існує значення а.

3) a : a = 0 не існує значення а.

4) 0 : a = 5 не існує значення а (0 : а = 0)

 

Сторінка 146

Завдання 466

Замість одного дерева в паперовій промисловості можна використати 60 кг макулатури. Скільки дерев урятують учні школи, у якій навчається 520 школярів, якщо кожний із них здасть 3 кг макулатури?

Розв’язання.

1) 3 • 520 = 1560 (кг) – всього макулатури зберуть учні.

2) 1560 : 60 = 26 (д.) – дерев урятують учні школи.

Відповідь: 26 дерев урятують учні школи.

 

Завдання 468

Купили 8 кг печива за ціною 72 грн за кілограм. Скільки кілограмів печива за ціною 48 грн за кілограм можна купити за ці самі гроші?

Розв’язання.

1) 72 • 8 = 576 (грн.) – вартість покупки.

2) 576 : 48 = 12 (кг) – печива за ціною 48 грн можна купити.

Відповідь: 12 кілограмів печива за ціною 48 грн можна купити.

Інші завдання дивись тут ...

Загрузка...