Жили собі давно на світі мандрівник Дієслово та майстер Прислівник. Дієслово щиро любило допомагати людям. Йому часто доводилось подорожувати. Незабаром він став незвичайним мандрівником. Його сусідом був Прислівник – знаний майстер на всі руки. Він завзято готував товариша до кожної місії. 

     Почують плач малої дитини за загубленою іграшкою і вже готові прийти на допомогу. Прислівник швидко заряджає шапку-невидимку. І Дієслово з дитиною згодом разом пропажу знаходять.  Здалека крики доносяться, то там уже сварка. Прислівник чоботи-скороходи старанно чистить. Вони вчасно доставлять  мандрівника, щоб сварку припинити. У лісі трава раптово зайнялась. Прислівник вправно летючий корабель ремонтує. І Дієслово відважно лісових мешканців на ньому рятує. Помічникам нечемно про бідні родини забувати. Прислівник майстерно збирає чудо-скатертину в дорогу. Ситно і смачно з нею Дієслово голодних годує. 

    Отак живуть дружно сусіди-помічники. Можливо, саме тому прислівник із дієсловом завжди поруч тримаються.

 

***

 

Казка про прислівник та його роль у мовленні

    Якось вирішив прислівник стати дуже загадковим.

   А коли вирішив так, тоді радо замаскував себе влучними виразами. Часом полюбляє у прислів’я свого приятеля-антоніма запросити. Щоб збагатити мовлення, зазвичай дружить він з іншими прислівниками-синонімами. Трошки впертий, але дуже незмінний.

   Тепер людям часто доводиться добре думати, що розуміти цю загадковість.

       

Прислівник