Наші предки вважали кущ священним, наділеним чарівними якостями. Вони висаджували його біля криниці, могил, на подвір’ях своїх осель.
Калина – це символ українського народу. Її оспівували в народній творчості, наділяючи рослину художніми образами. Кущ калини символізує духовний потяг до своєї землі, безсмертність роду. Коли калина прикрашає весільні короваї, вона уславлює дівочу вроду, кохання. Її білий цвіт – це дівоцтво, наречена. Нескореність вільної України за довгі роки визвольної боротьби з поневолювачами була пролита кров'ю. Саме її краплі нагадують червоні ягоди рослини. Гіркота калинових ягід асоціюється з гіркотою розлуки. Піднята зі землі гілка символізує національне відродження.
Калину здавна вважали оберегом української родини. Кущі висаджували біля криниць, гілки тримали в оселі, ними оздоблювали весільні короваї, на свята заготовляли. Люди вірили, що рослина обов’язково захистить від усякого зла.
Також калина – лікувальна рослина з цілющими властивостями для організму людини. Усі частини цієї рослини – кора, кісточки, ягоди, квіти і листя – допомагають покращувати здоров'я.
Кущ калини стане окрасою будь-якого пейзажу. Вона також росте на моєму подвір'ї.
Узимку ягодами живляться дрозди, омелюхи, снігурі.
• Калина звичайна, червона калина (місцеві назви: карина, калена, калинина) — високий гіллястий кущ заввишки 2-4 м з сірою корою.
• Гарний плодовий і декоративний чагарник росте на всій території України, по берегах рік і водойм, найкраще росте на добре зволожених місцях.
• Пагони зеленувато-сірі з великими бруньками. Квіти зібрані у плоскі суцвіття. Плоди схожі на ягоди, червоні.
• Квітне у травні — червні, плоди достигають у вересні.
Що ви знаєте про калину як символ українців?
Без верби і калини немає України
Червона калина - корисна рослина