Серед чудової природи Полісся в м. Новограді-Волинському у родині освічених батьків 25 лютого 1871 року народилася Лариса Петрівна Косач – гордість української землі. Мама — відома письменниця Олена Пчілка, батько — юрист.

   Лариса була допитливою та обдарованою, адже у чотири роки вже читала, поступово вивчила десять іноземних мов. Ще зовсім малою попросила батьків називати себе Лесею. У дитинстві любила гратися зі старшим братом Михайлом, чудово грала на фортепіано, співала й танцювала, вишивала й виготовляла іграшки. Дівчинка зростала в атмосфері любові до української мови, культури, звичаїв і традицій, у родині часто влаштовували літературні й народні свята, а Леся була їх сценаристом, режисером і костюмером. У дев'ять років написала першого вірша «Надія» для своєї тітки, засланій за політичні погляди до Сибіру. Поетеса зростала щасливою у гарній родині.

     Але сталося так, що на Водохреща в Луцьку вона так захопилася святом, що не помітила, як замочила но­ги в крижаній воді. Відтоді боротьба за життя, долання нестерпного фізичного болю спочатку ноги, потім — руки, а далі ускладнення — туберкульоз кісток, легень, нирок – не покидали її. Тому ще змалку Леся Українка засвоїла науку: аби не плакати, треба сміятися.

Так! Я буду крізь сльози сміятись.

Серед лиха співати пісні.

Без надії таки сподіватись.

Буду жити! Геть думи сумні!

Через хворобу дівчинка не змогла ходити до школи, та при підтримці мами отримала багатогранну освіту.

      У тринадцять років був надрукований вірш «Конвалія». Турботлива мати підписувала багато віршів доньки псевдонімом «Леся Українка» (зменшувальне ім'я «Леся», бо дівчинка ще була малою, а «Українка» — означає «дівчина з України») - так талановита дівчинка Лариса Косач стала відомою поетесою Лесею Українкою. Вона залишила ве­ликий літературний доробок, який є окрасою не тільки української, а й світової літератури.

    

Вірш «Вишеньки» 

Вірш«Уже весняне сонце припікає»

 

 • Данил
  Нормик)))Главное что помогло.
  4 грудня 2015 21:01
 • Владислав
  Нормик)) Главное помогло!!!
  Все нормально можете печатать ета

  Все крутое нормальне спасло меня ето главне мне
  16 лютого 2017 15:35
 • 4545454
  просто клас
  18 грудня 2017 15:13
 • Влад
  Спасибо, прям то что нужно,
  27 листопада 2019 22:51
 • Nathan Kris
  Дякую, дуже допомогли!
  28 листопада 2019 20:05
 • Дарина
  гланое что пронисло училка нечого не запідозрила что в мне списано
  22 грудня 2019 12:38
 • Саша
  Пару строчек я взяв прям помогло, автору респект
  22 грудня 2019 17:42
 • fHCTYZ
  Спасибо вам, очень спасло!
  22 квітня 2020 16:40
 • Спасибо
  Спасибо помогло удачи ,и спасибо за то что ви делаете
  14 грудня 2020 21:28