Текст-розповідь

  У наших краях живуть ластівки. 

  Вони люблять гніздитися в сільській місцевості під стріхами людських осель. Птахи вигодовують своїх малят комахами, яких ловлять на льоту.  

  Ластівки перелітні птахи, на зиму відлітають у вирій. Навесні повертаються вони з теплих країв до своїх домівок.

 

Текст-опис

   Ластівки є невеликого розміру. Прилітають до нас навесні. Дуже дружні птахи. Прилітають купками та селяться парами під стріхами наших будинків. Мають білу грудку. Крила довгі та тонкі. Хвіст теж довгий з роздвоєним глибоким вирізом на кінці. Їх легко впізнати по яскравому та блискучому оперенню. Воно синьо-сталеве, переливається на сонці. В негоду вони літають дуже низько, поїдаючи комах. 

   Ластівки гарно щебечуть восени, ми чуємо їх за вікном.

 

Опис ластівки в художньому стилі

   Ластівка — це невелика перелітна пташка.

   У неї тіло видовжене, голова маленька, а хвіст довгий. Пташині лапи короткі. Хвіст і чіпкі лапи допомагають птахові спиратися на стіну при будівництві гнізда під стріхою оселі. У ластівки спина чорно-синього кольору. З нею особливо контрастує чисто-білий живіт. У дорослої ластівки також світлий лоб. Зазвичай цю пташку легко впізнати у природі.

    Ластівка – корисна пташка, адже вона знищує дуже багато різних шкідників.

 

Опис ластівки в науково-художньому стилі

   Ластівку відносять до птахів невеликого розміру.

   Довжина їхнього тіла від 6 до 23 сантиметрів. Вага коливається від 10 до 60 г. Роз­мах крил ластівки значний щодо ширини їхнього тіла і складає 30 см. Харчуються ці птахи тільки комаха­ми. У польоті кожна здатна розвинути швидкість майже 120 км/год.

   У світі налічують 79 ви­дів ластівок. Ці птахи приносять велику користь.

 

Ластів’яче гніздо (художній текст-розповідь)

   Якось під вікном я почув дзвінку пісню пташок. А потім побачив, як ластівки будувала гніздо. 

   Вони невтомно по черзі то відлітали, до підлітали до стіни. Невеликих чорно-синіх пташок з білою грудкою я впізнав одразу. То прилетіли ластівки і облюбували місце під стріхою мого будинку. Опершись хвостиком вони старанно працювали невеликими дзьобиками. Мені вони чомусь нагадала дятла. Є така пташка, яку ще називають санітаром лісу. Спочатку я побачив, що на стіні почала виступати дуга. То була основа гніздечка. Поступово воно збільшувалося, поки не залишилася зверху невелика дірочка. Я ще подумав, як пташки пролізуть через неї. А це тому, що бачив я гніздечко знизу.

    Пташки збудували гніздечко, щоб вивести ластів’ят. Так стріха мого будинку стала облюбованим місцем, куди ластівки повертатимуться з вирію.

 

Чому птахи відлітають у теплі краї

Чому навесні птахи радо повертаються до нас назад

Які зміни в природі свідчать про прихід весни

Міф «Гнів Перуна»

Символи фольклору

Прислів’я та приказки про птахів, гніздо

     

    

 

 • Ангелина
  Ну нормально даже не знаю что сказать wassat но это еще не все! конечно же текст хороший но за это мне поставили 7 баллов по украинскому языку и мне не очень понятно почему.но мне лично очень понравилось. wink
  Нет мне не очень нравится мне поставили 7 angry fellow ------------> Сайт рекомендує: твори не треба списувати дослівно, беріть їх за основу та вчіться перефразовувати своїми словами. Тоді гарна оцінка - гарантована!
  22 вересня 2016 19:43
 • Роксолана
  Це нормальний текст але він ні дочого моїй сестрі в 1 класі треба таке то їм ясно оцінок не ставлять але норм. текст . Дякую! wink winked
  31 жовтня 2016 22:02
 • Nastya
  Надеюсь на нармальною аценку
  22 вересня 2018 19:10
 • Вика
  Ну норм но я изменила текст текст на сайте не очень ( я бы лучше написала поэтому я изменила весь текст )
  21 вересня 2020 19:09
 • Злата
  Я изменила текст правда очень долго писала но для текста міркуввння думаю будет нормально
  22 вересня 2020 11:11
 • Даша
  текст прикольный, но так как текст маленький мне кажется что мне по биологии поставят за это не выше 8.Поэтому надо что-то добавить, + к тому что я быстро читаю, за пол минуты такая читаю а учителница: "а что? а всмысле? что я пропустила???" все бы ничего но биология мне нравится поэтому я не очень хочу получать по ней плохие оценки, поищу другой сайт и что-то добавлю. А так впринцепи норм
  16 грудня 2021 18:04