Інші завдання дивись тут...

Завдання 267

321 + 111 = 432

455 – 111 = 344

690 – 500 = 190

840 – 120 = 720

550 + 5 = 555

970 + 30 = 900 + 100 = 1000

Завдання 268  Письмове віднімання

_460

  112

  348

_506

  321
  185

Завдання 269

582 + 103 = 685     685 + 205 = 890      890 – 308 = 582

 

Завдання 270

У трьох будинках 385 мешканців, причому в першо­му будинку — 134 мешканці, а в другому — 116 меш­канців. Скільки мешканців у третьому будинку?

Розв’язання

385 – (134 + 116) = 135 (м.)

Відповідь: 135 мешканців у третьому будинку

 

Завдання 271

Коли кондитер спік 420 тістечок, то залишилося спекти на 130 тістечок більше, ніж він спік. Скільки всього тістечок мав спекти кондитер?

Розв’язання

1) 420 + 130 = 550 (т.) - залишилося

2) 550 + 420 = 970 (т.)

Відповідь: 970 тістечок мав спекти кондитер

 

Завдання 272  Купили 8 груш і 48 лимонів. У скільки більше купили лимонів, ніж груш?

Розв’язання

48 : 8 = 6 (разів)

Відповідь: у 6 разів більше купили лимонів, ніж груш

 

Завдання 273  Довжина відрізка АВ дорівнює 6 см, і він на 2 см довший, ніж відрізок CD. Знайди довжину відрізка CD та накресли обидва відрізки.

6 – 2 = 4 (см)

Завдання 274  Результати вимірювання температури повітря впро­довж тижня Оля подала у вигляді таблиці, а Анд­рій — у вигляді графіка.

Чим відрізняються таблиця і графік? Формою подачі

Що в них спільного? Дні тижня і градуси

День тижня

пон.

вівт.

сер.

четв.

п'ятн.

суб.

нед.

Температура повітря, °С

+2

+4

+1

+2

+4

+6

+5

Завдання 275

Коли велосипедист проїхав 48 км, йому залишилось подолати відстань у 6 разів меншу, ніж він подолав. Яку відстань збирався проїхати велосипедист?

Розв’язання

48 : 6 + 48 = 56 (км)

Відповідь: 56 кілометрів збирався проїхати велосипедист

 

Завдання 276

_560

  234

  326

_408

  122

  286

_590

  307

  283

+152

  253

  405

Завдання 277, 278

764 + 11 = 775

980 – 20 = 960

654 – 222 = 432

483 + 111 = 594

920 – 20 = 900

651 – 1 = 650

+426

   118

   944

+392

  223

  615

Завдання 279

Маса груші, яблука і лимона 900 грамів. Маса груші і яблука 650 г, яблука і лимона — 590 г. Яка маса кожного фрукта окремо?

Розв’язання

1) 900 – 650 = 250 (г) – лимон 

2) 900 – 590 = 310 (г) – груша

3) 650 – 310 = 340 (г) – яблуко

 

Завдання 280

Один чоботар відремонтував протягом місяця 434 пари взуття, а другий — на 132 пари менше. Скільки пар взуття відремонтували за місяць оби­два чоботарі?

Розв’язання

434 + (434 – 132) = 736 (п.)

Відповідь: 736 пар

 

Завдання 281

1) Суму чисел 12 і 4 поділити на їх різницю: (12 + 4) : (12 – 4) = 2

2) Добуток чисел 9 і 3 поділити на їх частку: (9 • 3) : (9 : 3) = 9

3) Від добутку чисел 8 і 4 відняти їх різницю: 8 • 4 – (8 – 4) = 28

 

Завдання 282  Діаграма відображає денний продаж автомобілів на автосалоні протягом тижня. Якого дня продали найбільше автомобілів? найменше автомобілів? Скільки всього автомобілів продали за тиждень?

Неділя

Понеділок, п’ятниця

2 + 4 + 5 + 5 + 2 + 6 + 7 = 31

 

Завдання 283

Дріт завдовжки 400 м розрізали на три частини. Довжина першої і другої частин 220 м, а довжина другої і третьої — 280 м. Скільки метрів становить довжина кожної частини дроту?

Розв’язання

1) 400 – 220 = 180 (м) – ІІІ частина

2) 400 – 280 = 120 (м) – І частина

3) 220 – 120 = 100 (м) – ІІ частина

 

Завдання 284  Письмове додавання

+345

  236

  581

+428

  191

  619

+273

  352

  625

+429

  224

  653

Завдання 285

154 + 200 = 354

176 + 20 = 196

932 – 20 = 312

932 – 200 = 732

499 + 1 = 500

1000 – 100 = 900

Завдання 286, 287

_941

 123

 818

_624

  132

  492

 

+253

  438

  691

+691

  123

  814

_814

  561

  253

Завдання 288

На фабриці виготовили однакову кількість столів і шаф. На виготовлення столів використали 24 до­шки, а на виготовлення шаф — на 12 дощок більше. Скільки дощок витрачали на одну шафу, якщо на виготовлення одного стола потрібно 4 дошки? План розв'язування

1) Скільки столів виготовили на фабриці?

2) Скільки дощок використали на виготовлення шаф?

3) Скільки дощок витрачали на виготовлення однієї шафи?

Розв’язання

1) 24 : 4 = 6 (ст.) - столів

2) 24 + 12 = 36 (д.) – на шафи

3) 36 : 6 = 6 (д.) – на одну шафу

Відповідь: 6 дощок витрачали на одну шафу

 

Завдання 289

Квітникарка висадила на три клумби 480 квіток, причому на першу клумбу — 190 квіток, а на дру­гу — 90 квіток. Скільки квіток вона висадила на третю клумбу?

Розв’язання

480 – (190 + 90) = 200 (кв.)

Відповідь: 200 квіток на третю клумбу

 

Завдання 290

Ділення на число 2:

6 : 2 = 3      12 : 2 = 6     4 : 2 = 2    16 : 2 = 8

10 : 2 = 5    14 : 2 = 7     8 : 2 = 4    18 : 2 = 9

Ділення на число 3:

15 : 3 = 5    9 : 3 = 3      27 : 3 = 9    12 : 3 = 4

24 : 3 = 8    6 : 3 = 2      21 : 3 = 7    18 : 3 = 6

Ділення на число 4:

16 : 4 = 4    8 : 4 = 2      20 : 4 = 5    32 : 4 = 8

24 : 4 = 6    36 : 4 = 9    12 : 4 = 3    28 : 4 = 7

 

Завдання 290   

х + х + 14 ≠ 10 Для будь-якого х (яке більше або рівне 0) завжди 14 > 10

 

Завдання 292 У таблиці подано показники температури повітря кожного дня тижня. Побудуй графік за даними таблиці.

День тижня

пон.

вівт.

сер.

четв.

п'ятн.

суб.

нед.

Температура повітря, °С

+6

+8

+4

+7

+4

+2

+1

Завдання 293

Три однакові дитячі хустинки коштують 27 гривень. Скільки гривень коштують 4 однакові серветки, якщо одна така серветка на гривню дорожча, ніж дитяча хустинка?

Розв’язання

(27 : 3 + 1) • 4 = 9 (грн)

Відповідь: 9 гривень коштують серветки

 

Завдання 294

_453

  226

  227

_457

  171

  286

_656

  229

  427

_912

  131

  781

Інші завдання дивись тут...