Інші завдання дивись тут...

§ 90 Завдання 161

2 • 20 = 40

2 • 18 = 36

2 • 15 = 30

2 • 41 = 82

2 • 12 = 24

2 • 22 = 44

2 • 30 = 60

2 • 32 = 64

2 • 48 = 96

Завдання 162

240 • 3 = (200 + 40) • 3 = 200 • 3 + 40 • 3 = 600 + 120 = 720

 

Завдання 163

360 • 2 = (300 + 60) • 2 = 300 • 2 + 60 • 2 = 600 + 120 = 720

180 • 3 = (100 + 80) • 3 = 100 • 3 + 80 • 3 = 300 + 240 = 540

150 • 4 = (100 + 50) • 4 = 100 • 4 + 50 • 4 = 400 + 200 = 600

120 • 8 = (100 + 20) • 8 = 100 • 8 + 20 • 8 = 800 + 160 = 960

450 • 2 = (400 + 50) • 2 = 400 • 2 + 50 • 2 = 800 + 100 = 900

140 • 5 = (100 + 40) • 5 = 100 • 5 + 40 • 5 = 500 + 200 = 700

 

Завдання 164

150 + х = 300

х = 300 – 150

х = 150

150 + 150 = 300

300 = 300

230 – х = 80

х = 230 – 80

х = 150

230 – 150 = 80

80 = 80

х • 10 = 400

х = 400 : 10

х = 40

40 • 10 = 400

400 = 400

х : 2 = 490

х = 490 • 2

х = 980

980 : 2 = 490

490 = 490

Завдання 165  Маса однієї монети дорівнює 25 г. Яка загальна маса трьох таких монет?

Маса 1 монети – 25 г

Маса 3 таких монет – ? г

Розв’язання

25 • 3 = 75 (г)

Відповідь: маса 3 таких монет 75 г.

 

Завдання 166  Маса камчатського краба 7 кг. Яка маса 120 таких крабів?

Маса краба – 7 кг

Маса 120 таких крабів – ? кг

Розв’язання

120 • 7 = 840 (кг)

Відповідь: маса 120 таких крабів 840 кг.

 

Завдання 167 Коли батькові було 26 років, доньці виповнилося 4 роки. Те­пер дівчинці 11 років. Скільки років батькові?

Розв’язання

1) 26 – 4 = 22 (р.) – на стільки років батько старший від доньки.

2) 11 + 22 = 33 (р.)

Відповідь: батькові 33 роки.

 

Завдання 168

320 • 2 = (300 + 20) • 2 = 300 • 2 + 20 • 2 = 600 + 40 = 640

180 • 4 = (100 + 80) • 4 = 100 • 4 + 80 • 4 = 400 + 320 = 720

230 • 4 = (200 + 30) • 4 = 200 • 4 + 30 • 4 = 800 + 120 = 920

160 • 5 = (100 + 60) • 5 = 100 • 5 + 60 • 5 = 500 + 300 = 800

410 • 2 = (400 + 10) • 2 = 400 • 2 + 10 • 2 = 800 + 20 = 820

 

Завдання 169  Маса однієї цеглини 4 кг. Яка маса 150 таких цеглин?

Маса цеглини – 4 кг

Маса 150 таких цеглин – ? кг

Розв’язання

4 • 150 = 600 (кг)

Відповідь: маса 150 таких цеглин 600 кг.

 

§ 91 Завдання 170

297 = 200 + 90 + 7

190 = 100 + 90

629 = 600 + 20 + 9

806 = 800 + 6

711 = 700 + 10 + 11

354 = 300 + 50 + 4

242 = 200 + 40 + 2

 

Завдання 171

242 • 3 = (200 + 40 + 2) • З = 200 • З + 40 • З + 2 • З = 600 + 120 + 6 = 726

 

Завдання 172 

218 • 2 = 200 • 2 + 10 • 2 + 8 • 2 = 400 + 20 + 16 = 436

328 • 3 = 300 • 3 + 20 • 3 + 8 • 3 = 900 + 60 + 24 = 984

134 • 4 = 100 • 4 + 30 • 4 + 4 • 4 = 400 + 120 + 16 = 536

453 • 2 = 400 • 2 + 50 • 2 + 3 • 2 = 800 + 100 + 6 = 906

323 • 3 = 300 • 3 + 20 • 3 + 3 • 3 = 900 + 60 + 9 = 969

121 • 7 = 100 • 7 + 20 • 7 + 1 • 7 = 700 + 140 + 7 = 847

 

Завдання 173

35 : х = 7

х = 35 : 7

х = 5

35 : 5 = 7

7 = 7

х : 244 = 2

х = 244 • 2

х = 488

488 : 244 = 2

2 = 2

x : 182 = 4

х = 182 • 4

х = 728

728 : 182 = 4

4 = 2

Завдання 174  Маса одного пакета з мандаринами 2 кг. Яка маса 125 таких пакетів?

Маса пакета – 2 кг

Маса 125 таких пакетів – ? кг

Розв’язання

2 • 125 = 250 (кг)

Відповідь: маса 125 таких пакетів 250 кг.

 

Завдання 175  За 2 дні 3 корови з'їли 18 кг силосу. Скільки кілограмів силосу з'їдала за день одна корова?

За 2 дн. 3 к. — 18 кг

За 1 дн. 1 к. — ?

Розв'язання

I  спосіб

1)  18 : 2 = 9 (кг) — маса силосу для 3 корів на 1 день

2)  9 : 3 = 3 (кг) — маса силосу для 1 корови на 1 день

II  спосіб

1)  18 : 3 = 6 (кг) — маса силосу для 1 корови на 2 дні

2)  6 : 2 = 3 (кг) — маса силосу для 1 корови на 1 день

Відповідь: 3 кг силосу з'їдала 1 корова за 1 день.

 

Завдання 176  Захар купив за однаковою ціною 3 зошити для себе та 2 зо­шити для Олесі. За всі зошити він заплатив 20 грн. Скільки грошей за зошити має повернути йому Олеся?

Розв’язання

1) 3 + 2 = 5 (з.) – разом зошитів було

2) 20 : 5 = 4 (грн) – ціна зошита

3) 4 • 2 = 8 (грн) – вартість зошитів Олесі

Відповідь: 8 грн за зошити має повернути Олеся Захару.

 

Завдання 177

219 • 3 = 200 • 3 + 10 • 3 + 9 • 3 = 600 + 30 + 27 = 657

324 • 2 = 300 • 2 + 20 • 2 + 4 • 2 = 600 + 40 + 8 = 648

411 • 2 = 400 • 2 + 10 • 2 + 1 • 2 = 800 + 20 + 2 = 822

261 • 3 = 200 • 3 + 60 • 3 + 1 • 3 = 600 + 180 + 3 = 783

 

Завдання 178  Маса восьми однакових хлібин 16 кг. До магазину відправили 245 таких хлібин. Яка їхня маса?

Маса 8 хлібин — 16 кг

Маса 245 таких хлібин — ?

Розв’язання

2) 16 : 8 = 2 (кг) – маса одної хлібини

3) 2 • 245 = 490 (кг)

Відповідь: маса 245 таких хлібин 490 кг.

 

§ 92 Завдання 179  Які трицифрові числа можна утворити з цифр 0, 2, 4 за умови, що в запису числа не повинно бути однакових цифр? Скільки таких чисел?

 

Завдання 180

З • 240= З • (200 + 40) = 3 • 200 + 3 • 40 = 600 + 120 = 720

 

Завдання 181

5 • 150 = 5 • 100 + 5 • 50 = 500 + 250 = 750

2 • 280 = 2 • 200 + 2 • 80 = 400 + 160 = 560

3 • 320 = 3 • 300 + 3 • 20 = 900 + 60 = 960

5 • 150 = 5 • 100 + 5 • 50 = 500 + 250 = 750

2 • 330 = 2 • 300 + 2 • 30 = 600 + 60 = 660

4 • 130 = 4 • 100 + 4 • 30 = 400 + 120 = 520

 

Завдання 182

600 : х = 10

х = 600 : 10

х = 60

600 : 60 = 10

10 = 10

х : 470 = 2

х = 2 • 470

х = 940

940 : 470 = 2

2 = 2

х : 170 = 4

х = 4 • 170

х = 680

680 : 170 = 4

4 = 4

Завдання 183  Розв'яжи задачі, склавши рівняння.

Яке число потрібно помножити на 6, щоб отримати 48?

х • 6 = 48

х = 48 : 6

х = 8

Задумане число помножили на 5 і отримали число 45. Яке число задумали?

х • 5 = 45

х = 45 : 5

х = 9

Яке число потрібно поділити на 4, щоб отримати число 200?

х : 4 = 200

х = 200 • 4

х = 800

Певне число поділили на 5 і отримали 140. Яке число поділили?

х : 5 = 140

х = 140 • 5

х = 700

 

Завдання 184  За добу людині потрібно споживати 450 г овочів і фруктів. Скільки овочів і фруктів має споживати людина протягом двох діб?

Споживати за 1 добу — 450 г

Споживати за 2 таких доби — ?

Розв’язання

450 • 2 = 900 (г)

Відповідь: 900 г овочів і фруктів має споживати людина протягом двох діб.

 

Завдання 185 У двох групах дитячого садка було по 235 деталей лего, а в двох інших — по 145 деталей. Скільки всього деталей лего було в цих групах дитячого садка?

Розв’язання

1) 235 • 2 = 470 (д.) – всього деталей у перших двох групах

2) 145 • 2 = 290 (д.) – всього деталей у других двох групах

3) 470 + 290 = 760 (д.)

Відповідь: 760 деталей лего було в цих групах.

 

Завдання 186

4 • 250 = 4 • 200 + 4 • 50 = 800 + 20 = 1000

5 • 120 = 5 • 100 + 5 • 20 = 500 + 100 = 600

3 • 310 = 3 • 300 + 3 • 10 = 900 + 30 = 930

6 • 110 = 6 • 100 + 6 • 10 = 600 + 60 = 660

 

Завдання 187  Для 440 учасників конкурсу пошили однакові костюми, ви­тративши на кожний костюм по 2 м тканини. Скільки всього метрів тканини витратили на пошиття костюмів?

Розв’язання

2 • 440 = 880 (м)

Відповідь: 880 м тканини витратили на пошиття костюмів.

Інші завдання дивись тут...