Інші завдання дивись тут...

§ 93 Завдання 188 «Збери» математичні пазли.

250 • 2 = 250 + 250             900 – 450 = 3 • 150

 

Завдання 189

3 • 242 = 3 •  (200 + 40 + 2) = З • 200 + З • 40 + З • 2 = 600 + 120 + 6 = 726

 

Завдання 190 

5 • 115 = 5 • 100 + 5 • 10 + 5 • 5 = 500 + 50 + 25 = 575

4 • 235 = 4 • 200 + 4 • 30 + 4 • 5 = 800 + 120 + 20 = 940

3 • 323 = 3 • 300 + 3 • 20 + 3 • 3 = 900 + 60 + 9 = 969

4 • 134 = 4 • 100 + 4 • 30 + 4 • 4 = 400 + 120 + 16 = 536

3 • 226 = 3 • 200 + 3 • 20 + 3 • 6 = 600 + 60 + 18 = 678

6 • 121 = 6 • 100 + 6 • 20 + 6 • 1 = 600 + 120 + 6 = 726

 

Завдання 191  Для шкільного гуртка купили 5 наборів кольорового паперу за ціною 135 грн за набір. Яка вартість усієї покупки?

Вартість 1 набору — 135 грн

Вартість 5 таких наборів — ? грн

Розв’язання

135 • 5 = 675 (грн)

Відповідь: вартість всієї покупки 675 грн.

 

Завдання 192 Маса одної діжки 58 кг. Яка маса п'яти таких діжок?

Маса 1 діжки — 58 кг

Маса 5 таких діжок — ? кг

Розв’язання

58 • 5 = 290 (кг)

Відповідь: маса п’яти таких діжок 290 кг.

 

Завдання 193  Маргарита задумала число. Якщо його поділити на 5, то отримаємо 165. Яке число задумала дівчинка?

х : 5 = 165

х = 165 • 5

х = 825

 

Завдання 194  У шафі стоять три пари чобіт. Скільки чобіт потрібно взяти, щоб можна було дібрати серед них пару?

Відповідь: чотири чоботи

 

Завдання 195

3 • 324 = 3 • 300 + 3 • 20 + 3 • 4 = 900 + 60 + 12 = 972

2 • 235 = 2 • 200 + 2 • 30 + 2 • 5 = 400 + 60 + 20 = 470

4 • 175 = 4 • 100 + 4 • 70 + 4 • 5 = 400 + 280 + 20 = 700

5 • 148 = 5 • 100 + 5 • 40 + 5 • 8 = 500 + 200 + 40 = 740

 

Завдання 196 З двох молодих яблунь зібрали перший урожай — 4 зеле­ні яблука й 3 червоні. Маса кожного зеленого яблука 120 г, а маса кожного червоного яблука 135 г. Яка загальна маса всіх яблук?

Розв’язання

1) 120 • 4 = 480 (г) – маса зелених яблук

2) 135 • 3 = 405 (г) – маса червоних яблук

3) 480 + 405 = 885 (г)

Відповідь: загальна маса всіх яблук 885 г.

 

§ 94  Завдання 197 Поставте, де потрібно, дужки так, щоб рівності стали істин­ними.

(9 + 6) : 3 – 2 = 3

9 + 6 : (3 – 2) = 15

(9 + 6 : 3) – 2 = 9

Завдання 198

2 • 10 = 20 (2 • 4) • 10 = 80 2 • 10 = 20 2 • (10 • 4) = 80

Якщо один із множників збільшити в кілька разів, добуток збільшиться в таку саму кількість разів.

 

Завдання 199

8 • 6 = 48

8 • 6 = 48

(8 : 2) • 6 = 24

8 • (6 : 2) = 24

Якщо один із множників зменшити в кілька разів, добуток зменшиться в таку саму кількість разів.

 

Завдання 200 Фіксики Сімка та Фаєр склали для тебе такі завдання.

Збільшили перший множник у 4 рази. Добуток збільшився у 4 рази

3 • 2 = 6  

1 • 5 = 5

12 • 2 = 24

 4 • 5 = 20

Зменшили другий множник у 2 рази. Добуток зменшився у 2 рази

2 • 8 = 16

3 • 4 = 12

2 • 4 = 8

2 • 2 = 6

Завдання 201  Найменше двоцифрове число помнож на 3. 10 • 3 = 30

Один із множників збільшили в 10 разів. Добуток збільшився в 10 разів

10 • 30 = 300

100 • 3 = 300

Завдання 202  Для дитячого будинку волонтери придбали 3 коробки манда­ринів загальною масою 12 кг і 5 коробок бананів загальною масою 25 кг. На скільки маса однієї коробки бананів більша, ніж маса однієї коробки мандаринів?

Розв’язання

1) 12 : 3 = 4 (кг) – маса 1 коробки мандаринів

2) 25 : 5 = 5 (кг) – маса 1 коробки мандаринів

3) 5 – 4 = 1 (кг)

Відповідь: на 1 кг маса однієї коробки бананів більша, ніж маса однієї коробки мандаринів.

 

Завдання 203  «Збери» математичні пазли.

36 • 9 = 204 + 120              57 • 3 = 300 – 129

 

Завдання 204

90 : х = 10

х = 90 : 10

х = 9

90 : 9 = 10

10 = 10

х : 422 = 2

х = 2 • 422

х = 844

844 : 422 = 2

2 = 2

х : 100 = 4

х = 4 • 100

х = 400

400 : 100 = 4

4 = 4

Завдання 205 За 3 однакові листівки заплатили 18 грн. Скільки коштують 112 таких листівок?

Розв’язання

1) 18 : 3 = 6 (грн) – ціна одної листівки

2) 6 112 = 672 (грн)

Відповідь: 672 грн коштують 112 таких листівок.

 

§ 95 Завдання 206 Обчисліть ланцюжок виразів і дізнаєтеся, скільки в Україні міст.

120 • 5 = 600

600 : 100 = 6

6 • 25 = 150

150 : 10 = 15

15 • 8 = 120

120 • 4 = 480

480 – 20 = 460

у Київській області існує 57 міст На скільки міст в Україні більше, ніж у Київській області?

460 – 57 = 403 (м.)

 

Завдання 207

18 • 3 = 10 • 3 + 8 • 3 = 30 + 24 = 54

27 • 3 = 20 • 3 + 7 • 3 = 60 + 21 = 81

32 • 3 = 30 • 3 + 2 • 3 = 90 + 6 = 96

16 • 4 = 10 • 4 + 6 • 4 = 40 + 24 = 64

28 • 2 = 20 • 2 + 8 • 2 = 40 + 16 = 56

35 • 4 = 10 • 3 + 5 • 3 = 30 + 15 = 45

5 • 15 = 5 • 10 + 5 • 5 = 50 + 25 = 75

6 • 12 = 6 • 10 + 6 • 2 = 60 + 12 = 72

8 • 15 = 8 • 10 + 8 • 5 = 80 + 40 = 120

3 • 22 = 3 • 20 + 3 • 2 = 60 + 6 = 66

4 • 28 = 4 • 20 + 4 • 8 = 80 + 32 = 112

3 • 27 = 3 • 20 + 3 • 7 = 60 + 21 = 81

 

Завдання 208

120 • 3 = 100 • 3 + 20 • 3 = 300 + 60 = 360

302 • 2 = 300 • 2 + 2 • 2 = 600 + 4 = 604

112 • 5 = 100 • 5 + 10 • 5 + 2 • 5 = 500 + 50 + 10 = 560

184 • 5 = 100 • 5 + 80 • 5 + 4 • 5 = 500 + 400 + 20 = 920

110 • 4 = 100 • 4 + 10 • 4 = 400 + 40 = 440

2 • 302 = 2 • 300 + 2 • 2 = 600 + 4 = 604

3 • 219 = 3 • 200 + 3 • 10 + 3 • 9 = 600 + 30 + 27 = 657

4 • 168 = 4 • 100 + 4 • 60 + 4 • 8 = 400 + 240 + 32 = 672

6 • 150 = 6 • 100 + 6 • 50 = 600 + 300 = 900

7 • 181 = 7 • 100 + 7 • 80 + 7 • 1 = 700 + 560 + 7 = 1267

 

Завдання 209  Кухар купив трьох коропів за ціною 78 грн за кожного та 2 кг цибулі за ціною 13 грн за 1 кг. Яка вартість усієї покупки?

Розв’язання

1) 78 3 = 234 (грн) – вартість коропів

2) 13 2 = 26 (грн) – вартість цибулі

3) 234 + 26 = 260 (грн)

Відповідь: вартість усієї покупки 26 грн.

 

Завдання 210 Маса двох індиків становить 14 кг, а маса гуски — на 3 кг мен­ша, ніж маса індика. Яка загальна маса двох індиків і двох гусок?

Розв’язання

1) 14 : 2 = 7 (кг) – маса індика

2) 7 – 4  = 4 (кг) – маса гуски

3) 4 2 = 8 (кг) – маса двох гусок

4) 14 + 8 = 22 (кг)

Відповідь: загальна маса двох індиків і двох гусок 22 кілограми.

 

Завдання 211  Два заводи сільськогосподарського машинобудування ви­пустили за робочий тиждень (5 днів) 40 тракторів. Скільки тракторів за 1 день випустив кожен завод, якщо вони щодня випускали однакову кількість тракторів?

Розв’язання

1 спосіб

1) 40 : 5 = 8 (тр.) – тракторів випустили за 1 день два заводи

2) 8 : 2 = 4 (тр.) – тракторів випустив за 1 день кожен завод

2 спосіб

1) 40 : 2 = 20 (тр.) – тракторів випустив 1 завод за 5 днів

2) 20 : 5 = 4 (тр.) – тракторів випустив за 1 день кожен завод

Відповідь: за один день кожен завод випустив 4 трактори.

 

Завдання 212  Михайло на прогулянці робив 3 кроки вперед і 2 кроки назад. Так він пройшов уперед на 20 кроків. Скільки всього кроків він зробив?

Розв’язання

3 + 2 = 5 (кр.) – кроків зробив, коли пройшов уперед на 1 крок.

5 20 = 100 (кр.)

Відповідь: Михайло зробив 100 кроків.

 

Завдання 213

25 • 4 = 20 • 4 + 5 • 4 = 80 + 20 = 100

3 • 124 = 3 • 100 + 3 • 20 + 3 • 4 = 300 + 60 + 12 = 372

5 • 45 = 5 • 40 + 5 • 5 = 200 + 25 = 225

248 • 2 = 200 • 2 + 40 • 2 + 8 • 2 = 400 + 80 + 16 = 496

330 • 3 = 300 • 3 + 30 • 3 = 900 + 90 = 990

 

Завдання 214  Для офісу придбали 2 столи за ціною 420 грн за кожний та 2 стільці за ціною 80 грн за кожний. Яка вартість цієї покупки?

Розв’язання

1) 420 2 = 840 (грн) – вартість столів

2) 80 2 = 160 (грн) – вартість стільців

3) 840 + 160 = 1000 (грн)

Відповідь: вартість покупки 100 гривень.

Інші завдання дивись тут...