Сторінка 13.  ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ РОСЛИННОЇ ТА ТВАРИННОЇ КЛІТИН. Самостійна робота.

Завдання 1. Роздивись малюнки рослинної (А) та тваринної (Б) клітин. Підпиши складові частини цифрами, якими їх позначено.

 

2. Впиши пропущені слова в опис порівняння рослинної та тваринної клітин.

«Клітини рослин і тварин мають спільні риси будови. Внутрішній вміст клітини оточений клітинною мембраною, яка відокремлює його від навколишнього середовища. але водночас забезпечує з ним зв'язок. Весь внутрішній простір клітин заповнений цитоплазмою.

В цитоплазмі розташоване ядро, в якому зберігається спадкова інформація. Органелами, які забезпечують клітини енергією, є мітохондріїНа відміну від тваринної клітини рослинна містить вакуолі, пластиди (хлоропласти, лейкопласти, хромопласти), клітинну оболонку.

ПОМІРКУЙ!

За допомогою якого приладу були відкриті і вивчені органел? Чому?

Органели були відкриті та вивчені за допомогою мікроскопа, бо вони малих розмірів (хлоропласт, клітинна мембрана, вакуоля, цитоплазма помітні в оптичний мікроскоп, інші органели – в електронний).

 

Відповіді до завданння 2014 року.

Завдання 2. Впиши пропущені слова в опис порівняння рослинної та тваринної клітин.

"Клітини рослин і тварин мають спільні риси будови. Внутрішній уміст клітини оточений клітинною  мембраною, яка відмежовує його від навколишнього середовища,  але водночас забезпечує з ним зв'язок. Весь внутрішній простір клітин заповнений цитоплазмою.  В цитоплазмі розташоване ядро , в якому зберігається спадкова інформація. Органелами, які забезпечують клітини енергією, є мітохондрії. На відміну від  тваринної клітини рослинна клітина містить вакуолі з клітинним соком, хлоропласт, клітинну оболонку."

 

ПОМІРКУЙ! Як потрапляють речовини до рослинної та тваринної клітин? До рослинної  клітини через пори, які містяться у клітинній оболонці, до тваринної клітини через клітинну мембрану. 

  

  • Дибил228
    Топчег ГДЗ
    28 листопада 2019 18:16