Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 5 клас Авраменко О.М."

Сторінки 40 (2013) / 37-38 (2018)

1. Ситнішим над усе багатий брат уважав (Г) панських кабанів.

 

2.  Слова «Ви лоша прив’яжіть , а матерів повипрягайте та й пустіть» належать (Б) Марусі.

 

3. Маруся відволікла нацькованих на неї собак (Б) зайцем.

 

4. Казка «Мудра дівчина» належить до побутових казок, оскільки в ній показане життя бідного та багатого братів, хитрого та розумного пана, розумної та кмітливої  дочки у повсякденному житті.

 

5. Перша загадка складається з трьох частин. У казці пан тричі дає дівчині складні завдання, Маруся просить три речі, щоб виткати полотно. Бідний брат тричі приходить до пана у двір.

 

6. На мою думку, розумнішою виявилась Маруся.

 

7. Жорстокість пана виявилась у намаганні зацькувати собаками Марусю за правильні відгадки, самолюбстві, заздрості до простої кмітливої  та розумної дочки бідного брата, злості.

 

8. У казці декілька раз використовується магічне число три : перша загадка складається із трьох частин, пан давав Марусі завдання три рази, три  рази приходив бідний брат до пана у двір.

 

9. У реальному житті дитина, як Маруся у казці, не може бути розумнішою за дорослих , адже вона тільки пізнає світ та життя, багато довідується саме від старших. Таке можливе тільки в казках, де персонажі набувають перебільшених або надзвичайних людських рис.

 

10. На мою думку, золото може зробити людину жадібною, захланною, черствою до інших, нечесною, зарозумілою, несправедливою, жорстокою. Недарма народне прислів’я каже: «Тіло в злоті, а душа в болоті». Таким є самовпевнений та жорстокий пан.

 

11. Риси вдачі Марусі та пана.

 

12. На мою думку, відгадки не змінились

 

13.1. (2013) / Домашнє завдання 1 (2018) План до казки "Мудра дівчина".

 

13.2. (2013) / Домашнє завдання 2 (2018) За холодну воду не братися (ледарювати), просце (применшено, пестливо про просо), переводити хліб (не давати ніякої користі), ударити по руках (домовитись), мавки (міфічні істоти, душі померлих дітей), ретяг (ланцюг), недогузок (покривало для коня).   

Інші завдання дивись тут... 

  • татьяна
    Спасибо за ответ. Получили хорошую оценку
    23 вересня 2015 21:41