Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 5 клас Авраменко О.М." 

Сторінка 124-124 (2013)/ 100-101 (2018)

1.Першою доведеною справою до кінця стало те, що Аля (Г) пришила бабці крильце.

 

2. Мотлох і не доведені до кінця справи стягує до Недоладії  (В) Недочеревик

 

3. Установіть відповідність.

Герой

Вчинок

1 Недопопелюшка

А намагається провести Алю до годинни­каря

2 Перший Недорадник

Д наказує гвардійцям відвести Алю в підземелля

3 Недороль Десятий

Б підписує наказ про страту Алі

4 Недочеревик

Г записує адреси недороблених справ

 

4. Недороль розповів, що Перший Недорадник зазіхає на корону, хоче керувати країною. Я думаю, що цю таємницю можна вважати вагомою, вартою формулювання «держав­на», адже вона стосується керівництва країною. Це характеризує Недороля як великого боягуза, бо він знає, а нічого не робить.

 

5. Аля не спробувала перенестися додому, коли була в зачаро­ваному будиночку, бо на неї чекав Недоладько. Це показує читачам, що Аля не кидає своїх друзів, вона товариська, на добро відповідає добром, дівчинка уя­вила, як Недоладько «чекатиме її на пустирі десять, двадцять і всі сто років» і не загадала бажання повернутися додому .

 

6. В той момент, коли Аля потрапила до зачарова­ного будиночка, відчувається його таємничість, давність, небезпека, замкнені двері, клацання замків, багато довгих коридорів з високими вікнами, мов у лабіринті, кімната у кінці коридору, темний морок у ній, шурхіт листочку паперу від протягу, дверцята самі закрилися, то була пастка, потім Аля відмик­ала декілька дверей, однак усі вони вели в ту кімнату, з якої вона щойно вийшла. Створив автор таку ат­мосферу наближеним зображення самотнього червоного будиночка, що стояв на пустирі, до старого запустілого замку, протиставленням чудової клумби за вікном темноті в самому будиночку.

 

7. Кумедним в описі персонажу є те, що недоробленою справою була стара віконна кватирка, тому Недоквартирка - старенька чотирикутна бабуся, «голова була обв'язана хусткою, кінці якої були зав'язані вузликом і стирчали, як заячі вуха, вузлик скріплювався гвинтиком, зовнішність нагадувала віконце, відповідала імені.

    Вона по­стійно була застудженою, мала «постійний нежить, кашель, бронхіт і радикуліт» тому, що один хлопчик не закрутив гвинтика на защіпці старої віконної кватирки. Йому «треба було бігти на футбол, і він не докрутив гвинти­ка й гайнув у двір».

      Аля з великими труднощами, та все ж таки закрутила гвинтика на Недокватирці — і та миттєво видужа­ла. Ця допомога стала другою справою, доведеною до кінця. Вона почала розуміти усю серйозність недороблених справ, співчувати другим, радіти завершеному ділу.

 

8. Недопопелюшка має добре серце, співчутлива, бажає усім добра. Адже вона недомальована роботяща та добра дівчинка з відомої казки.

 

9. На мою думку, Недороль боїться власної тіні у своєму замку, він тільки на словах герой. Аля наполегливо шукає вихід у старому самотньому червоному будинку на пустирі.

Недороль  затремтів від страху, підписав наказ, згідно з яким Алю було засуджено до страти.

 

10. Недочеревика, який викрадав дітей, що не доводили справ до кінця, можна вважати злодієм, адже він спочатку стежив за ними, потім забирав їх від батьків у свою країну.

 

11. Якби довелося озвучувати фільм про пригоди Алі в Недоладії, то музичний супровід до шістнадцятого й вісім­надцятого розділів казки передавав би спочатку таємничість, небезпеку, звучала притишено скрипка, як шелест сторінок, передавала стривожений настрій у червоному будинку, потім швидкий темп, високі веселі ноти – надію від інструкції № 12 та радість від допомоги Недокватирці, потім сповільнення мелодії передало здивування Алі, коли впізнала свій малюнок, потім музика різко обривається, бо Алю спіймав Перший Недорадник.

 

12. Недороль сказав про Недочеревика: «Бути без душі — це навіть гірше, ніж бути без голови». Людина без голови (як Недорадник) мало знає, бачить тільки одне завдання, не може оцінити свої погані вчинки; людина без душі (як Недочеревик) не має серця, байдужа, підступна, не співчуває іншому, чинить свідомо зло.

 

13.1 (2013) / Домашнє завдання 1 (2018) Прочитайте казку «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» до кінця.

 

13.2 (2013) / Домашнє завдання 2 (2018) Підготуйтеся переказати один із розділів казки, попередньо роз­поділивши їх між собою в класі.

 

13.3 (2013) / Домашнє завдання 3 (2018)  Намалюйте героя казки, якого ви побачили під час читання, не та­ким, як його зобразила художниця на ілюстраціях у підручниках (за бажанням). Опис Недоладька. «І з кущів виліз кремезний, широкоплечий хлопчина. Стояв він, нахилившись набік, бо ліва нога в нього була коротша від правої».

Інші завдання дивись тут... 

  • Аминка
    немає 112 сторінки ------- дивитись треба сторінки 99 - 112
    9 грудня 2018 11:44
  • анна
    спасибі
    26 листопада 2019 16:26