Інші завдання дивись тут...

Завдання 319

45 : 5 : 3 = 9 : 3 = 3

36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

54 : 9 : 3 = 6 : 3 = 2

18 : (2 • 3) = 18 : 6 = 3

Завдання 320  Ділення числа на суму

1) 24 : (4 • 2) = 24 : 8 = 3

2) Спосіб послідовного ділення: 24 : (4 • 2) = 24 : 4 : 2 = 3

 

Завдання 321

40 : (4 • 2) = 40 : 8 = 5

60 : (10 • 2) = 60 : 20 = 3

32 : (4 • 2) = 32 : 8 = 4

600 : (3 • 20) = 600 : 60 = 10

40 : (4 • 2) = 40 : 4 : 2 = 10 : 2 = 5

60 : (10 • 2) = 60 :  10 : 2 = 6 : 2 = 3

32 : (4 • 2) = 32 : 4 : 2 = 8 : 2 = 4

600 : (3 • 20) = 600 : 3 : 20 = 200 : 20 = 10

Завдання 322

36 : (6 • 2) = 36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

72 : (9 • 2) = 72 : 9 : 2 = 8 : 2 = 4

80 : (10 • 2) = 80 : 10 : 2 = 8 : 2 = 4

400 : (10 • 5) = 400 : 10 : 5 = 40 : 5 = 8

 

Завдання 323

48 : 16 = 48 : (8 • 6) = 48 : 8 : 6 = 6 : 6 = 1

56 : 28 = 56 : (7 • 4) = 56 : 7 : 4 = 8 : 4 = 2

80 : 40 = 80 : (8 • 5) = 80 : 8 : 5 = 10 : 5 = 2

64 : 16 = 64 : (8 • 2) = 64 : 8 : 2 = 8 : 2 = 4

 

Завдання 324

600 : 20 = 600 : (10 • 2) = 600 : 10 : 2 = 60 : 2 = 30

800 : 40 = 800 : (10 • 4) = 800 : 10 : 4 = 80 : 4 = 20

900 : 30 = 900 : (10 • 3) = 900 : 10 : 3 = 90 : 3 = 30

 

Завдання 325 Проста задача

На птахофабриці 900 яєць розклали в лотки, по 30 яєць у кожний. Скільки лотків знадобилося?

Лотки ― ? л., 900 яєць розклали по 30 яєць

Розв’язання

900 : 30 = 30 (л.)

Відповідь: знадобилося 30 лотків

 

Завдання 326

За чотири дні дві групи туристів порівну вико­ристали 16 кг крупи. Скільки кілограмів крупи використовувала за день одна група туристів?

Розв’язання

1) 16 : 2 = 8 (кг) – крупи використовувала за 4 дні 1 група

2) 8 : 4 = 2 (кг) – крупи використовувала за 1 день 1 група

2 спосіб

1) 16 : 4 = 4 (кг) – крупи використовували за 1 день 2 групи

2) 4 : 2 = 2 (кг) – крупи використовували за 1 день 1 група

Відповідь: за день група туристів використовувала 2 кілограми крупи.

 

Завдання 327

Два однакові автомати за 3 год запаковують 600 пакетів крупи. Скільки пакетів крупи запако­вує один автомат за 1 год?

2 авт. за 3 год ― 600 п.

1 авт. за 1 год ― ? п.

Розв’язання

1) 600 : 2 = 300 (п.) – крупи запаковує 1 автомат за 2 год

2) 300 : 3 = 100 (п.) – крупи запаковує 1 автомат за 1 год

Відповідь: за годину автомат запаковує 100 пакетів.

 

Завдання 328

54 : (9 • 2) = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3

81 : (9 • 3) = 81 : 9 : 3 = 9 : 3 = 3

64 : (8 • 2) = 64 : 8 : 2 = 8 : 2 = 4

600 : (10 • 3) = 600 : 10 : 3 = 20

 

Завдання 329

За два дні три майстри виготовили 18 столів. Скільки столів виготовляв кожний майстер за один день?

За 2 дні 3 майстри ― 18 ст.

За 1 день 1 майстер ― ? ст.

Розв’язання

1) 18 : 3 = 6 (ст.) – столів виготовляв майстер за два дні

2) 6 : 2 = 3 (ст.) – столів виготовляв майстер за 1 день

Відповідь: за один день майстер виготовляв 3 столи.

 

Завдання 330

42 : (7 • 2) = 42 : 7 : 2 = 6 : 2 = 3

36 : (6 • 2) = 36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

63 : (7 • 3) = 63 : 7 : 3 = 9 : 3 = 3

 

Завдання 331

1) Спосіб послідовного ділення:

800 : 200 = 800 : (100 • 2) = (800 : 100) : 2 = 8 : 2 = 4.

2) Спосіб добору:

200 • 1 = 200 (1 — не підходить); 200 • 2 = 400 (2 — не підходить); 200 • 3 = 600 (3 — не підходить); 200 • 4 = 800 (4 — підходить)

Отже, 800 : 200 = 4

 

Завдання 332

1) Яка купюра зображена на малюнку? 1000 грн (тисяча гривень)

2) Скільки купюр вартістю 100 грн буде, якщо ними розміняти цю купюру? 10 купюр

3) Скільки купюр вартістю 200 грн буде, якщо ними розміняти цю купюру? 5 купюр

4) Скільки купюр вартістю 500 грн буде, якщо ними розміняти цю купюру? 2 купюри

 

Завдання 333  Ділення способом добору

150 : 50 = 3

50 • 1 = 50 (1 — не підходить);

50 • 2 = 100 (2 — не підходить);

50 • 3 = 150 (3 — підходить)

400 : 80 = 5

80 • 1 = 80 (1 — не підходить);

80 • 2 = 160 (2 — не підходить);

80 • 3 = 240 (3 — не підходить);

80 • 4 = 320 (4 — підходить);

80 • 5 = 400 (5 — підходить)

360 : 90 = 4

90 • 1 = 90 (1 — не підходить);

90 • 2 = 180 (2 — не підходить);

90 • 3 = 270 (3 — не підходить);

90 • 4 = 360 (4 — підходить)

120 : 40 = 3

40 • 1 = 40 (1 — не підходить);

40 • 2 = 80 (2 — не підходить);

40 • 3 = 120 (3 — підходить)

 

Завдання 334

60 : 20 = 60 : 10 : 2 = 6 : 2 = 3

90 : 30 = 90 : 10 : 3 = 9 : 3 = 3

250 : 50 = 250 : 10 : 5 = 25 : 5 = 5

300 : 50 = 300 : 10 : 5 = 30 : 5 = 6

320 : 80 = 320 : 10 : 8 = 32 : 8 = 4

600 : 200 = 600 : 100 : 2 = 60 : 2 = 3

180 : 60 = 180 : 10 : 6 = 18 : 6 = 3

400 : 200 = 400 : 100 : 2 = 4 : 2 = 2

Завдання 335  Порядок дій

80 : 40 • 5 = 2 • 5 = 10

60 • 2 : 40 = 120 : 40 = 3

150 : 30 – 20 = 50  20 = 30

400 – 300 : 50 = 400 – 6 = 394

160 : 80 – 120 : 60 = 20 – 20 = 0

(385 – 135) : 50 = 250 : 50 = 5

 

Завдання 336

1) Для гуртка купили 7 лінійок за ціною 8 грн кож­на і 6 пензликів за ціною 10 грн кожний. Яка вар­тість цієї покупки?

Лінійки — 7 шт. по 8 грн

Пензлики — 6 шт. по 10 грн

Всього — ?

Розв’язання

1) 8 • 7 = 56 (грн) – вартість лінійок

2) 10 • 6 = 60 (грн) – вартість пензликів

3) 56 + 60 = 116 (грн)

Відповідь: вартість цієї покупки 116 гривень.

2) Для гуртка купили 7 лінійок і кілька пензликів на загальну суму 116 грн. Лінійка коштує 8 грн, а пензлик — 10 грн. Скільки купили пензликів?

Лінійки — 7 шт. по 8 грн

Пензлики — ? по 10 грн

Всього — 116 грн

Розв’язання

1) 8 • 7 = 56 (грн) – вартість лінійок

2) 116 – 56 = 60 (грн) – вартість пензликів

3) 60 : 10 = 6 (п.)

Відповідь: купили 6 пензликів.

Обернена задача

Для гуртка купили 6 пензликів і кілька лінійок на загальну суму 116 грн. Лінійка коштує 8 грн, а пензлик — 10 грн. Скільки купили лінійок?

Пензлики — 6 по 10 грн

Лінійки — ? по 8 грн

Всього — 116 грн

Розв’язання

1) 10 • 6 = 60 (грн) – вартість пензликів

2) 116 – 60 = 56 (грн) – вартість лінійок

3) 56 : 8 = 7 (л.)

Відповідь: купили 7 лінійок

 

Завдання 337

Купили 3 упаковки соку за ціною 8 грн кожна і 7 круасанів за ціною 10 грн кожний. Яка вартість покупки?

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Сік

8 грн

3

?

Круасан

10 грн

7

Розв’язання   8 • 3 + 10 • 7

1) 8 • 3 = 24 (грн) - вартість соку

2) 10 • 7 = 70 (грн) - вартість круасанів

1) 24 + 70 = 94 (грн)

Відповідь: вартість покупки 94 гривні.

Обернені задачі.

1) За соки і круасани заплатили 94 грн. Купили 3 упаковки соку за ціною 8 грн кожна і декілька круасанів за ціною 10 грн кожний. Скільки круасанів купили?

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Сік

8 грн

3

94 грн

Круасан

10 грн

?

Розв’язання     (94  8 • 3) : 10   

1) 8 • 3 = 24 (грн)  вартість соку

2) 94 – 24 = 70 (грн)  вартість круасанів

3) 70 : 10 = 7 (кр.)

Відповідь: купили 7 круасанів.

2) За сік і круасани заплатили 94 грн. Купили декілька упаковок соку за ціною 8 грн кожна і 7 круасанів за ціною 10 грн кожний. Скільки упаковок соку купили?

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Сік

8 грн

?

94 грн

Круасан

10 грн

7

Розв’язання     (94 – 10 • 7) : 8

1) 10 • 7 = 70 (грн)  вартість круасанів

2) 94 – 70 = 24 (грн)  вартість соку

3) 24 : 8 = 3 (уп.)

Відповідь: купили 3 упаковки соку

3) За соки і круасани заплатили 94 грн. Купили 3 упаковки соку за ціною 8 грн кожна і 7 круасанів. Яка ціна круасана?

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Сік

8 грн

3

94 грн

Круасан

?

7

Розв’язання     (94 – 8 • 3) : 7

1) 8 • 3 = 24 (грн)  вартість соку

2) 94 – 24 = 70 (грн)  вартість круасанів

3) 70 : 7 = 10 (грн)

Відповідь: ціна круасана 10 гривень.

4) За соки і круасани заплатили 94 грн. Купили 3 упаковки соку і 7 круасанів за ціною 10 грн кожний. Яка ціна упаковки соку?

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Сік

?

3

94 грн

Круасан

10 грн

7

Розв’язання    (94 – 10 • 7) : 3

1) 10 • 7 = 70 (грн)  вартість круасанів

2) 94 – 70 = 24 (грн)  вартість соку

3) 24 : 3 = 8 (грн)

Відповідь: ціна упаковки соку 8 гривень.

 

Завдання 338

120 : 30 = 120 : 10 : 3 = 4

240 : 60 = 240 : 10 : 6 = 4

270 : 90 • 7 = 21

3 • 80 : 60 = 4

(245 – 165) : 20 = 4

(127 +133 + 40) : 60 = 5 

 

Завдання 339

Купили З зошити, по 6 грн кожний, і 2 ручки за тією самою ціною. Яка вартість покупки?

Розв’язання

1) 6 • 3 = 18 (грн) – вартість зошитів

2) 6 • 2 = 12 (грн) – вартість ручок

3) 18 + 12 = 30 (грн)

Відповідь: вартість покупки 30 гривень.

Обернена задача на знаходження числа 2

За зошити і ручки заплатили 30 гривень. Купили 3 зошити, по 6 грн кожний, і декілька ручок за тією самою ціною. Скільки ручок купили?

Розв’язання

1) 6 • 3 = 18 (грн) – вартість зошитів

2) 30 – 18 = 12 (грн) – вартість ручок

3) 12 : 6 = 2 (р.)

Відповідь: купили 2 ручки.

Інші завдання дивись тут...

  • Олеся Щадило
    КККККЛЛЛЛЛАААААССССС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    4 березня 2021 19:16