Інші завдання дивись тут...

Завдання 340

120 : 30 = 120 : 10 : 3 = 12 : 3 = 4

120 : 40 = 120 : 10 : 4 = 12 : 4 = 3

300 : 100 = 3

300 : 10 = 30     

200 : 10 = 20

240 : 10 = 24     

30 • 10 = 300  

32 • 10 = 320

Завдання 341

5 • 4 = 20

5 • 40 = 200

3 • 8 = 24

3 • 80 = 240

2 • 9 = 18

2 • 90 = 180

5 • 1 = 5

5 : 1 = 5

20 • 10 = 200

20 : 10 = 2

Завдання 342

1) У саду росте 10 рядів яблунь, по 5 дерев у кож­ному, і 10 рядів груш, по 3 дерева в кожному. Скільки всього яблунь і груш росте в саду?

Розв’язання

1 спосіб

1) 5 • 10 = 50 (ябл.) – яблунь

2) 3 • 10 = 30 (гр.) – груш

3) 50 + 30 = 80 (д.)

2 спосіб

1) 5 + 3 = 8 (д.) – дерев у ряді

2) 8 • 10 = 80 (д.)

Відповідь: у саду росте 80 яблунь і груш.

 

Завдання 343

4 • 5 + 3 • 5 = 20 + 12=35

(4 + 3) • 5 = 7 • 5 =35

4 • 5 + 3 • 5=(4 + 3) • 5

35 = 35

2 • 10 + 7 • 10 = 20 + 70=90

(2 + 7) • 10 =  9 • 10 = 90

2 • 10 + 7 • 10=(2 + 7) • 10

90 = 90

3 • 3 + 5 • 3 = 9 + 15=24

(3 + 5) • 3 = 8 • 3 = 24

3 • 3 + 5 • 3=(3 + 3) • 3

24 = 24

Завдання 344 Порядок дій

(3 + 7) • 10 = 10 • 10 = 100

3 • 10 + 7 • 10 = 30 + 70 = 100

(20 + 80) • 10 = 100 •  10 = 1000

20 • 10 + 80 • 10 = 200 + 800 = 1000

(30 + 40) • 5 = 70 • 5 = 350

30 • 5 + 40 • 5 = 150 + 200 = 350

 

Завдання 345 Порівняння чисел

4 • 50 = 50 • 4

(6 + 3) • 5 = 6 • 5 + 3 • 5

20 • 6 : 40 = 30

6 • 20 > 12

3 • 30 > 3 • 20

120 : 20 > 120 : 40

 

Завдання 346 Розв'яжи задачу двома способами.

Дерево

Кількість

Кількість

Усього

Слива

6

4

?

Персик

3

4

У саду ростуть 4 ряди слив, по 6 дерев у кож­ному, і стільки ж рядів персиків, по 3 дерева в кожному. Скільки всього дерев росте в саду? 

Розв’язання

1 спосіб

1) 6 • 4 = 24 (сл.) – слив  

2) 3 • 4 = 12 (п.) – персиків

3) 24 + 12 = 36 (д.)

2 спосіб

1) 6 + 3 = 9 (д.) – дерев у ряду

2) 9 • 4 = 36 (д.)

Відповідь: всього 36 дерев росте в саду.

 

Завдання 347

1) 

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Лінійка

6 грн

10

?

Олівець

3 грн

10

Купили 10 лінійок за ціною 6 грн кожна і стільки ж олівців за ціною 3 грн кожен. Яка вартість покупки?

Розв’язання

1 спосіб

1) 6 • 10 = 60 (грн) – вартість лінійок  

2) 3 • 10 = 30 (грн) – вартість олівців

3) 60 + 30 = 90 (грн)

2 спосіб

1) 6 + 3 = 9 (грн) – ціна лінійки і олівця разом

2) 9 • 10 = 90 (грн)

Відповідь: вартість покупки 90 гривень.

2)

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Бублик

6 грн

4

?

Цукерка

2 грн

7

Купили 4 бублики за ціною 6 грн кожен і 7 цукерок за ціною 2 грн кожна. Яка вартість покупки?

Розв’язання

1) 6 • 4 = 24 (грн) – вартість бубликів  

2) 2 • 7 = 14 (грн) – вартість цукерок

3) 24 + 14 = 38 (грн)

Відповідь: вартість покупки 38 гривень.

2) Склади задачу, обернену до другої. Обернена задача на знаходження числа 7

Товар

Ціна

Кількість

Вартість

Бублик

6 грн

4

38

Цукерка

2 грн

?

Купили 4 бублики за ціною 6 грн кожен і декілька цукерок за ціною 2 грн кожна. Скільки купили цукерок, якщо за всю покупку заплатили 38 грн?

Розв’язання

1) 6 • 4 = 24 (грн) – вартість бубликів 

2) 38 - 24 = 14 (грн) – вартість цукерок

3) 14 : 2 = 7 (ц.)

Відповідь: купили 7 цукерок.

 

Завдання 348  Діаграма, на якій показано, як учні 3 класу дістаються до школи

П. □□□□□□□□□□

М. □□□□□

А. □□□□□□□□

1) Скільки учнів ідуть до школи пішки? 10 учнів

2) Скільки учнів їдуть машиною? 5 учнів

3) Скільки учнів їдуть шкільним автобусом? 8 учнів

4) Скільки всього учнів у класі? 10 + 5 + 8 = 23 (уч.)

 

Завдання 349  Побудуйте за допомогою цеглинок Лего діагра­му. Нехай кожний візьме цеглинку, що відпові­дає вказаному транспорту. Складіть цеглинки однакового кольору в один стовпчик.

П. □□□□□□□□□□□□

М. □□

А. □

В. □□□

Е. □

І. □□ 

 

Завдання 350

60 : З0 = 2 

600 : З0=20

(657 – 337) : 80 = 320 : 80=4

(456 + 44) : 10 = 500 : 10=50

(5 + 4) • 7 = 9 • 7 = 63

(96 + 4 ) • 8 = 100 • 8=800

Завдання 351 Розв'яжи зручним для тебе способом.

Продукт

Маса однієї коробки

Кількість коробок

Загальна маса

Зефір

3 кг

5

?

Халва

7 кг

5

На полці в магазині лежало 5 коробок зефіру масою 3 кг кожна і стільки ж коробок халви масою 7 кг кожна. Яка загальна маса цих продуктів?

Розв’язання

1) 3 + 7 = 10 (кг) – маса коробки зефіру і коробки халви

2) 10 • 5 = 50 (кг)

Відповідь: загальна маса цих продуктів 50 кілограмів.

Інші завдання дивись тут

  • Вадим
    Клас!!!!!!!!!!
    9 березня 2021 12:04
  • Руслан
    Задача ✓350: 4 приклад подивитися ще раз (456 + 44) : 10 = 500 : 5=50 -------- Виправлено. Дякуємо.
    9 березня 2021 13:01