47. ПОНЯТТЯ ПРО ГРИБИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ЖИВЛЕННЯ.
Гриби - живі істоти, що мають своєрідні ознаки, частина яких збігається з ознаками рослин, а інша - з ознаками тварин, тому їх виділяють у окреме царство Грибів.
Гриби за характером живлення.
1. Чому гриби активно ростуть після дощу або у вологих умовах?
Органічні речовини, розкладені позаклітинним травленням за допомогою ферментів на прості сполуки, всмоктуються у вигляді розчину усією поверхнею тіла (грибне живлення). Тому вони активно ростуть після дощу або у вологих умовах.
2. Чи виділяють гриби кисень?
Гриби не здатні до фотосинтезу, тому кисень не виділяють. Вони вбирають кисень шляхом дихання для отримання енергії.
3. Чи є у складі грибів хлорофіл?
У грибів відсутні хлоропласти та хлорофіл.
4. Чим гриби відрізняються від тварин та рослин за способом живлення?
«НІ» в дужках означає: як правило — ні, але відомі виключення.
Від рослин гриби відрізняються гетеротрофним типом живлення, а отже, відсутністю хлоропластів і нездатністю до фотосинтезу. Від тварин вони відрізняються способом поглинання поживних речовин, яке здійснюється лише шляхом всмоктування, до поглинання нерозчинених шматочків їжі , притаманного тваринам, гриби не здатні.
2. Усі знають, що грибам для росту необхідна вода. Також відомо, що звичні для нас шапинкові гриби під водою не ростуть. А чому? Спробуйте сформулювати та обґрунтувати власну гіпотезу.
Через оболонки клітин відбувається газообмін, для енергії їм потрібен кисень, вони не можуть отримувати енергію без кисню (бродінням) .