Інші завдання дивись тут...

Розв'язник до підручника "Українська література 6 клас Авраменко О.М."

1. Синьоморди розносили особливо небезпечний вірус В страху 

 

2. На думку Клима, завжди понад усе любив гроші та владу

А головний синьоморд Б Андрій Джура В Омелян Муха

Г Сашко Смик

 

3. Чудодійну протиотруту винайшов (винайшла) Б бабуся Соля

 

4. Розкажіть про зміни, які відбулися з Климом Джурою протягом усієї повісті Лесі  Ворониної «Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку №9».

 

5. Чи будуть, на вашу думку, Клим, Заєць і Жук дружити й у майбутньому? Текст-міркування.

 

6. Які пісні любила співати бабуся Соля? Як репертуар виконуваних бабусею пісень характеризує її?

Бабуся найчастіше співала пісню про коня із сивою гривонькою, мугикала собі під ніс пісню групи «Бітлз» («Yellow submarine», що в перекладі означає «Жовтий підводний човен»). Бабуся знає народні пісні, також цікавиться сучасними.

 

7. Охарактеризуйте стосунки між Климом та його батьками й бабусею. Як ви думаєте, що в їхній родині сприяло дружбі й порозумінню?

Турботливість батьків, почуття поваги, доброта у стосунках, відповідальність за долю іншого, пошана до своїх предків, прагнення до знань, захоплення мистецтвом.

«Моя бабуся готує найсмачніші у світі пиріжки». «І вся наша квартира, завдяки старанням бабусі Солі, перетворилася на справжню оранжерею, … вона завжди лагідно, але твердо відстороняла мене». «Так пахнув лужок біля бабусиної хати в селі, куди ми з мамою й татом їздили щоліта відпочивати, … батьки перезирнулися, а тоді схопили мене в обійми». «Наш прапрапрадід Андрій Джура… був джурою-зброєносцем у козацького ватажка-характерника Омеляна Мухи». «Нам із татом пощастило розшифрувати майже всі закодовані знаки». «Тато продовжував вигравати на дримбі, … бабуся втомлено заплющила очі й почала тихо мугикати свою улюблену пісню».

 

8. У повісті найбільше сподобалась наступна пригода. Клим не тільки сам рятується від лап прибульця, а спішить попередити друзів про наміри, які спросоння розповів йому синьопикий. 

 

9. Знайдіть у тексті повісті приклади, у яких видно, що саме добро перемагає зло.

«Серце в мене калатало як скажене, я задихався та відчував, що Кактус ось-ось схопить мене за шкірки й почне лупцювати. — але тут сталося щось дивне й незрозуміле: люк. на який я наступив, раптом почав м'яко вгинатися під моїми ногами».  «Почали спускатися по ній. увесь час озираючись — чи не наздоганяють нас блакитні монстри. Нарешті ось воно — рятівне віконце комірчини». «Нарешті я виповз за межі випаленого кола порепаної землі, де продовжував хропти синьопикий». «А я, зрозумівши, що мій «Запорожець» — найнадійніший і найдосконаліший автомобіль у світі, з полегшенням відкинувся на спинку сидіння». «Ще кілька стрибків довкола заморочених синьомордів — й ось уже потужний «Джип» лежить догори колесами, а всередині б ньому безсило борсаються блакитні пожирачі комах».

 

10. Повість Л. Ворониної «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» навчає долати страх, щоб з боягуза стати сильною людиною. 

 

11. Висловіть свої міркування щодо такої позиції Жука й Зайця: «Боягуз, котрий переміг свій страх, — найсильніша людина у світі».

Кожна людина підвладна страхові, проте саме уміння його перемагати робить сильним.

 

12. Мені сподобалась ілюстрація на сторінці 193, де Жук та Заєць показують цирковий номер, а їм акомпанує Клим. Попри свою боязкість, хлопці є талановитими та творчими. 

 

2. Прислів’я та приказки про жаб.

Прислів’я

Приказки

Скільки води не пити, а жабі волом не бути.

Дмись, жабо, не дмись, а волом не будеш.

Де птахів немає, там і жаби за солов'їв сходять.

У своєму-то болоті і жаба співає.

Жаба і та хоче, щоб її болото найбільшим було.

Аби озеро, а жаба найдеться, що буде квакати.

Жаба мала, а рот великий

Вилізла жаба на лім та й каже, що її дім

Жаба кричить, верещить, а кухар на рожні до кухні її тащить.

Не бий з гармати по жабі.
Не страшні жабі гармати.
Не бувати бичком жабі.
Де ті жаби дінуться, як болото висохне?

Кожна жаба своє болото хвалить.

Роздайся, море, жаба лізе.

Не по замовленні жаби дощ падає.

Жаба в болоті галасує: «Рай! рай!»

Якби жабі хвоста, була б не проста

 

 

Написати невелике спостереження (4-5 речень) про ставлення українського народу до жаб (за бажанням). 

Інші завдання дивись тут...