Інші правила дивись тут...

1 КЛАС

Наголошування деяких слів: чита́ння, завда́ння, запита́ння, по́милка – поми́лка, помилки́

Більшість слів мають один наголос (помилки́), проте є такі, що можуть наголошуватися по-різному, тобто мають більше одного наголосу (по́милка – поми́лка).

 

2 КЛАС

Наголос — 1) виділення складу у слові посиленням голосу; 2) значок над літерою, який указує на виділення звука в слові посиленням голосу.

В українській мові слова можуть мати наголос на певному складі. Тоді голосний звук і склад із цим звуком вимовляються з більшою силою голосу. Цей голосний звук і склад називаються наголошеними. Решта голосних звуків і складів називають — ненаголошені. На письмі наголос позначається символом ' над наголошеним голосним : го́лос, голосни́й, наголо́шений. 

В українській мові є слова, які можна вимовляти по-різному: по́милка і поми́лка, за́вжди і завжди́, у́смішка і усмі́шка, алфа́віт і алфаві́т. 

 

У чеській, ісландській та естонській мовах завжди наголошується перший склад: д у́ б е к (дубок), у польській та грузинській — передостанній: чло́век (чоловік), у французькій, вірменській та узбецькій — останній: одеколо́н. В українській мові наголос рухливий, тобто можуть наголошуватися різні склади: го́лос, варення, по́милка, поми́лка. 

Щоб запам’ятати наголос у слові, треба правильно проговорити слово декілька разів

 

3 КЛАС

Словничок наголосів.

Наголос виконує важливу роль, адже він допомагає розрізнювати значення слів так само, як це роблять звуки мови. За допомогою наголосу можна навіть змінити значення слова (за́мок, замо́к, ко́си, коси́), утворюються слова-омоніми, значення яких визначаються змістом речення.

Інші правила дивись тут...