Прийшла осінь…

   Ранки частіше огортає сивий туман, що довго не хоче розвіятись навкруги. На гілках гладенькими підвісними доріжками ковзають крапельки чистої води. Небо уже не таке блакитне. Дощові хмари часто пропливають по ньому. З кожним днем світанки стають холоднішими. 

   Прийшла щедра вереснева пора. У садах та городах доспіває багатий урожай. Відлітають у вирій пташки. Лісові мешканці готуються до зими. Дні стають коротшими, а ночі – довшими. Швидко лягають на землю холодні вечірні сутінки.    

   Уже золотий жовтень на порозі. Осінь старанно розмальовує листя дерев. Барви червоного кольору владарюють тепер у гаю. Цвітуть осінні квіти біля осель. Гілки обвисли під наливними яблуками та грушами. Працьовиті трудівники на полях та в садах збирають врожай. 

   У листопаді дерева засумували. При найменшому порухові вітру їхні листочки падають на землю. Вони дуже різні: жовті, бурі, багряні, червоні. Та всі геть знесилені від холоду. Єдина втіха у стомленої господарки-осені, напевно, лічити останні листочки на деревах. Без листя уже липа, клен, горобина… Згодом вже береза скине останній листочок. Він не може без води, а вода незабаром замерзне. Коротке життя листя, яке рятує листяне дерево від морозу. Тільки ялинка завжди красується своїм зеленим вбранням. 

    Втомилася господарка-осінь. Усе встигла підготувати до зими. Тому пора кликати зимову подругу. 

 

 

 

Розкажи про свої враження від осінніх перетворень. Текст – розповідь.  

Осінь.Текст - розповідь.

Осінь – чарівниця. Текст – розповідь.

Пізня осінь. Текст - розповідь.

Щедра осінь. Текст - розповідь

В осінньому лісі. Текст - розповідь.

Розповідь про ранню осінь. За словами підручника.

Осінь. Вірш.