Інші завдання дивись тут...

Завдання 510

23 • 2 = 46

18 • 2 = 36

36 • 2 = 72

15 • 5 = 75

70 : 7 = 10

24 • 4 = 48

 

Завдання 511, 512

30 • 7 = 3 дес. • 7 = 21 дес. = 210

70 • 4 = 7 дес. • 4 = 28 дес. = 280

50 • 6 = 5 дес. • 6 = 30 дес. = 300

90 • 3 = 9 дес. • 3 = 27 дес. = 270

360 : 6 = 36 дес. : 6 = 6 дес. = 60

320 : 4 = 32 дес. : 4 = 8 дес. = 80

480 : 8 = 48 дес. : 8 = 6 дес. = 60

810 : 9 = 81 дес. : 9 = 9 дес. = 90

 

Завдання 513

17 + 17 = 17 + 3 + 14 = 34        34 + 17 = 34 + 6 + 11 = 51

51 + 17 = 68                              68 + 17 = 68 + 2 + 15 = 85

85 + 17 = 85 + 5 + 12 = 102       102 + 17 = 119

119 + 17 = 119 + 1 + 16 = 136    136 + 17 = 136 + 4 + 13 = 153     153 + 17 = 170

 

Завдання 514  

а

2

5

3

4

9

7

6

8

а • 16

32

80

48

64

144

112

96

128

2 • 16 = 2 • (10 + 6) = 32

 

Завдання 515

У двох однакових глечиках один літр молока. Скіль­ки літрів молока в чотирьох таких глечиках?

 

Завдання 516   Якщо з лівої шальки забрати гирю масою 4 кг, а до правої прив'язати кульку, то рівновага тере­зів не порушиться. Як зміниться у цьому випадку рівняння?

4 + х = 10        х = 10 + 4

 

Завдання 517

До обіду в магазині продали 5 однакових ящиків яблук загальною масою 100 кг, а після обіду — 4 такі самі ящики. Скільки кілограмів яблук продали після обіду?

 

Завдання 518

Часу минуло між показами електронних годинників 23 год 17 хв і 00 год 01 хв (24 год 01 хв),

24 год 01 хв – 23 год 17 хв = 23 год 61 хв – 23 год 17 хв = 44 хв

 

Завдання 519

Щоби поклеїти 12 рулонів шпалер, використали 4 банки клею. Скільки банок клею потрібно, щоб поклеїти 30 рулонів таких шпалер за умови, що витрата клею не зміниться?

 

Завдання 520  Ділення

160 : 4 = 40

180 : 3 = 60

240 : 6 = 40

350 : 5 = 70

720 : 8 = 90

630 : 9 = 70

190 : 10 = 19

400 : 100 = 4

 

Завдання 521

640 : 8 = 80

810 : 9 = 90

270 : 9 = 30

560 : 7 = 80

420 : 7 = 60

280 : 4 = 70

 

Завдання 522, 523

120 • 4 = (100 + 20) • 4 = 480

250 • 3 = (200 + 50) • 3 = 600 + 150 = 750

360 • 2 = (300 + 60) • 2 = 600 + 120 = 720

420 • 2 = (400 + 20) • 2 = 800 + 40 = 840

 

Завдання 524  Одиниці вимірювання

2 м – 2 см  = 1 м 98 см = 198 см

3 ц – 3 кг = 2 ц 97 кг = 297 кг

4 грн – 4 коп. = 3 грн 96 коп. = 396 коп.

5 см – 5 мм = 4 см 95 мм = 495 мм

 

Завдання 525  Порядок дій

(400 + 210 • 2) : (190 – 180) = 82

1) 210 • 2 = 420

2) 400 + 420 = 820

3) 190 – 180 = 10

4) 820 : 10 = 82

 

Завдання 526

а

9

2

8

3

7

4

6

5

а • 17

153

34

136

51

119

68

102

85

9 • 17 = 9 • (10 + 7) = 90 + 63 = 153

 

Завдання 527

18 + 18 = 36             36 + 18 = 54

54 + 18 = 72             72 + 18 = 90

90 + 17 = 108           108 + 18 = 126

126 + 18 = 144         144 + 18 = 162

162 + 18 = 180

 

Завдання 528

Пошили однакову кількість простирадл і руш­ників, витрачаючи на один рушник 2 м полотна, а на простирадло — на 2 м більше. Скільки метрів полотна пішло на простирадла, якщо на рушники витратили 20 м?

План розв'язування

1) Скільки метрів полотна витрачали на одне про­стирадло?

2) Скільки пошили рушників?

3) Скільки метрів полотна витратили на прости­радла?

 

Завдання 529

Господиня засолила однакову кількість банок огірків і помідорів. У кожну банку вона клала 3 кг огірків, а помідорів — на 1 кг більше. Скільки кіло­грамів помідорів засолила господиня, якщо огірків вона засолила 48 кг?

 

Завдання 530

330 • 3 = (300 + 30) • 3 = 990

220 • 2 = (200 + 20) • 2 = 440

400 : 4 = 4 сот. : 4 = 1 сот. = 100

500 : 5 = 5 сот. : 5 = 1 сот. = 100

420 • 2 = (400 + 20) • 2 = 840

700 : 7 = 7 сот. : 7 = 1 сот = 100

180 : 6 = 18 дес. : 6 = 3 дес. = 30

560 : 7 = 56 дес. : 7 = 8 дес.

 

Завдання 531

320 • 3 = (300 + 20) • 3 = 960

150 • 4 = (100 + 50) • 4 = 600

210 • 3 = (200 + 10) • 3 = 630

430 • 2 = (400 + 30) • 2 = 860

120 • 6 = (100 + 20) • 6 = 720

430 – 120 = 310

 

Завдання 532

43 • 2 – 18 = 86 – 18 = 68

2 • 25 + 3 = 50 + 3 = 53

3 • 24 : 9 = 72 : 9 = 8

3 • 18 : 9 = 54 : 9 = 6

(35 + 10) : 5 = 45 : 5 = 9

(24 + 16) : 8 = 40 : 8 = 5

 

Завдання 533

а

5

6

4

2

9

8

7

3

а • 18

90

108

72

36

162

144

126

54

5 • 18 = 5 • (10 + 8) = 50 + 40 = 90

 

Завдання 534

19 + 19 = 19 + 1 + 18 = 38         38 + 19 = 38 + 2 + 17 = 57

57 + 19 = 57 + 3 + 16 = 76         76 + 19 = 76 + 4 + 15 = 95

95 + 19 = 95 + 5 + 14 = 114       114 + 19 = 114 + 6 + 13 = 133

133 + 19 = 133 + 7 + 12 = 152    152 + 19 = 152 + 8 + 11 = 171

171 + 19 = 171 + 9 + 10 = 190

 

Завдання 535  Побудуй коло з діаметром 10 см. Який радіус цього кола?

r = 10 : 2 = 5 (см)

 

Завдання 536

Три однакові книжки коштують 120 грн. Скільки гривень треба заплатити за 8 однакових блокнотів, якщо блокнот у 2 рази дешевший, ніж книжка?

 

Завдання 537

На змаганнях 72 фізкультурники вишикувалися у 6 рядів, порівну в кожному ряду. Скільки фізкуль­турників у 4 таких рядах?

 

Завдання 538 Рівняння

800 : х = 200

х = 800 : 200

х = 4

800 : 4 = 200

200 = 200

800 – х = 200

х = 800 – 200

х = 600

800 – 600 = 200

200 = 200

200 + х = 800

х = 800 – 200

х = 600

200 + 600 = 800

800 = 800

Інші завдання дивись тут...