Інші завдання дивись тут...

Завдання 131

1) 50 + 170 = 220

270 + 170 = 440

430 + 170 = 600

520 + 170 = 690

2) 720 – 90 = 630

720 – 150 = 570

720 – 220 = 500

720 – 570 = 150

 

Завдання 132  Дії з іменованими числами

400 г – 340 г = 60 г    50 л : 10 л = 5           70 т – 15 т = 55 т

72 см : 8 см = 9         330 г + 670 г = 800    320 ц – 190 ц = 130

 

Завдання 133 

250 г + 280 г = 530 г – кефір і сметана 

90 г • 3 = 270 г – три пачки какао 

760 г + 90 г = 850 г – хліб і бублики

400 г + 350 г = 750 г – рис і ковбаса

 

Завдання 134

Маса футбольного й волейбольного м'ячів становить 730 г. Маса волейбольного м'яча — 280 г. Яка маса двох футбольних м'ячів?

Розв’язання

(730 – 280) • 2 = 900 (г)

Відповідь: маса двох футбольних м’ячів 900 грамів

 

Завдання 135 Рівняння

340 – х = 170

х = 340 – 170

х = 170

340 – 170 = 170

170 = 170

560 + с = 620

с = 620 – 560

с = 60

560 + 60 = 620

620 = 620

а – 120 = 90

а = 120 + 90

а = 210

210 – 120 = 90

90 = 90

Завдання 136

Якщо с = 320, тоді с – (с – 150) = 320 – (320 – 150) = 150

Якщо с = 240, тоді с – (с – 150) = 240 – (240 – 150) = 150

Якщо с = 1000, тоді с – (с – 150) = 1000 – (1000 – 150) = 150

 

Завдання 137

У школі навчається 910 учнів. У початковій ланці школи навчається с учнів, а в середній — а учнів. Скільки учнів навчається у старшій ланці школи?  910 – с – а = 910 – (с + а)

2) Якщо с = 340, а = 380, тоді 910 – (с + а) = 910 – (340 + 380) = 190

 

Завдання 138

З першого куща аґрусу зібрали 5 кг ягід, а з дру­гого — n кг. Усі ягоди порівну розклали в банки, по 2 кг в кожну. Скільки банок знадобилося?  (5 + n) : 2

2) Якщо n = 3, тоді (5 + n) : 2 = (5 + 3) : 2 = 4

Якщо n = 7, тоді (5 + n) : 2 = (5 + 7) : 2 = 6

 

Завдання 139

Скільки кіл з одним центром намальовано? Три

r1 = 10 мм 

r2 = 15 мм

r3 = 20 мм 

На скільки міліметрів діаметр найбільшого кола біль­ший за діаметр найменшого кола?

40 мм – 20 мм = 20 мм

 

Завдання  140

Якщо k = 810, тоді k – (380 + 150) = 810 – (380 + 150) = 280

Якщо k = 1000, тоді k – (380 + 150) = 1000 – (380 + 150) = 470

 

Завдання 141

Автомобіль виїхав із Хмельницького й приїхав до Житомира. Яку відстань проїхав автомобіль?

Хмельницький —> Київ 350 км

Житомир —> Київ 140 км

Розв’язання

350 – 140 = 210 (км)

Відповідь: проїхав 210 кілометрів

 

Завдання 142

124 = 1 с. 2 д. 4 од.            222 = 2 с. 2 д. 2 од.

 

Завдання 143, 144, 145 Письмове додавання

+213

  135

  348

+256

  143

  399

+332

  507

  839

+333

  215

  548

+421

  143

  564

Завдання 146, 147

+75

  24

  99

+55

  33

  88

+160

  325

  485

+444

  321

  765

+734

  125

  859

+409

  520

  929

+397

  602

  999

+342

    55

  397

Завдання 148

1) Платон заготовив 250 каштанів, а Нестор — на b каштанів більше. Скільки каштанів загото­вив Нестор?

250 + b 

2) Платон заготовив 250 каштанів. Це на b ка­штанів менше, ніж заготовив Нестор. Скільки каштанів заготовив Нестор?

250 + b

 

Завдання 149

Маса дитинчати бегемота становить 225 кг. Це на 133 кг менше, ніж маса слоненяти. Яка маса слоненяти?

Розв’язання

225 + 133 = 358 (кг)

Відповідь: маса слоненяти 358 кілограмів

 

Завдання 150

х – 125 = 324

х = 324 + 125

х = 449

х – 125 = 324

324 = 324

с – 450 = 327

с = 327 + 450

с = 777

777 – 450 = 327

327 = 327

а – 54 = 134

а = 134 + 54

а = 188

188 – 54 = 134

134 = 134

Завдання 151

+516

  142

  658

+344

  211

  555

+361

  526

  887

+524

  475

  999

Завдання 152

Іграшкова машинка коштує 80 грн. Це на 70 грн менше, ніж коштує м'яч. Скільки гривень коштує м'яч?

Розв’язання

80 + 70 = 150 (грн)

Відповідь: м’яч коштує 150 гривень

 

Завдання 153  Збільшили на 30 кожне число

30 + 30 = 60 

100 + 30 = 130

530 + 30 = 560

710 + 30 = 740

820 + 30 = 850

Завдання 154  Зменшили на 120 кожне число

180 – 120 = 60

540 – 120 = 420

700 – 120 = 580

920 – 120 = 800

Завдання 155

420 – 180 = 240

630 – 40 = 590

1000 – 550 = 450

170 – 80 = 90

 

Завдання 156, 157, 158, 159  Письмове віднімання

_275

   34

  241

_74

  51

  23

_827

  316

  511

_754

  224

  530

_889

  467

  422

_707

  504

  203

_567

   53

  514

_986

  670

  316

Завдання 160

У школі селища Срібне навчається 344 учні, а в школі селища Талалаївка — на 210 учнів менше. Скільки учнів навчається в школі селища Талалаївка?

Розв’язання

344 – 210 = 134 (уч.)

Відповідь: навчаються 134 учні

 

Завдання 161

_547

  325

  222

_709

  603

  106

_786

   64

  722

_357

  240

  117

Завдання 162

3а записами в щоденнику тренувань Олег проїхав на лижах за зиму 248 км. Це на 27 км більше, ніж проїхав за зиму його товариш Максим. Скільки кілометрів записано в щоденнику тренувань Максима?

Розв’язання

248 – 27 = 221 (км)

Відповідь: записано 221 кілометр

Інші завдання дивись тут...