Інші завдання дивись тут...

СТОРІНКА 21

Завдання 1  Натуральні числа

Полічили від 467 до 474: 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474

Полічили від 903 до 896: 903,  902,  901, 900, 899, 898, 897, 896

Полічили від 1000 до 992: 1000, 999, 998, 997, 996, 995,  994, 993, 992

 

Завдання 3 

Число

568

709

«Сусіди» числа

(попереднє і наступне число)

567

569

708

710

Розрядний склад

5 сот. 6 дес. 8 од.

7 сот. 9 од.

Попереднє число – віднімання 1

Наступне число – додавання 1

567 = 568 – 1

569 = 568 + 1 

708 = 709 – 1

710 = 709 + 1

 

Число

277

399

«Сусіди» числа

(попереднє і наступне число)

276

278

398

400

Розрядний склад

2 сот. 7 дес. 7 од.

3 сот. 9 дес. 9 од.

Попереднє число – віднімання 1

Наступне число – додавання 1

276 = 277 – 1

279 = 277 + 1

398 = 399 – 1

400 = 399 + 1

Завдання 4 Групування розрядів у класи

1) Число, яке містить 7 сотень, 5 десятків, 3 одиниці: 753 = 7 сот. 5 дес. 3 од.

Число, яке містить 9 сотень, 5 одиниць: 905 = 9 сот. 5 од.

Число, яке містить З сотні, 8 десятків: 380 = 3 сот. 8 дес.

2) 437 (чотириста тридцять сім); 270 (двісті сімдесят); 330 (триста тридцять)

Розрядний склад чисел:

437 = 4 сот.  3 дес. 7 од. 

270 = 2 сот. 7 дес.

330 = 3 сот. 3 дес.

 

Завдання 5, 6  Сума розрядних доданків

75 = 70 + 5

175 = 100 + 70 + 5

64 = 60 + 4

364 = 300 + 60 + 4

27 = 20 + 7

727 = 700 + 20 + 7

29 = 20 + 9

329 = 300 + 20 + 9

429 = 400 + 20 + 9

605 = 600 + 5

830 = 800 + 30

947 = 900 + 40 + 7

СТОРІНКА 22

Завдання 7

600 + 30 + 9 = 639

800 + 20 + 3 = 823

400 + 7 = 407

500 + 40 = 540

900 + 50 = 950

300 + 4 = 304

Завдання 8

510 – 390 = 510 – 310 – 80 = 120

250 + 590 = 700 + 140 = 840

700 – 160 = 500 + (200 – 160) = 540

260 + 260 = 400 + 120 = 520

350 – 280 = 50 + (300 – 280) = 70

820 – 490 = 820 – 420 – 70 = 330

350 + 150 = 350 + 50 + 100 = 500

370 – 190 = 170 + (200 – 190) = 180

480 + 390 = 480 + 20 + 370 = 870

700 – 540 = 700 – 500 – 40 = 160

830 + 170 = 900 + 100 = 1000

670 – 380 = 670 – 370 – 10 = 290

460 + 460 = 800 + 120 = 920

810 – 760 = 810 – 710 – 50 = 50

160 + 290 = 160 + 40 + 250 = 450

600 + 1 = 601      

730 – 230 = 500

180 + 220 = 300 + 100 = 400

950 – 170 = 750 + (200 – 170) = 780

820 + 180 = 900 + 100 = 1000

Завдання 9

Юля купила 7 ручок по 8 гривень і 4 олівці по 6 гри­вень. Скільки всього гривень Юля заплатила за покупку? На скільки більше коштували ручки, ніж олівці?

Розв’язання

План розв’язування

1) Скільки гривень заплатила за ручки? (Яка вартість ручок?)

2) Скільки гривень заплатила за олівці? (Яка вартість олівців?)

3) Скільки всього гривень Юля заплатила за покупку?

4) На скільки більше коштували ручки, ніж олівці?

Вираз   8 • 6 + 6 • 4

1) 8 • 7 = 56 (грн) – вартість ручок.

2) 6 • 4 = 24 (грн) – вартість олівців.

3) 56 + 24 = 80 (грн) – всього заплатила за покупку.

4) 56 – 24 = 32 (грн) – на стільки більше коштували ручки, ніж олівці.

Відповідь: 80 гривень, на 32 гривень.

 

Обернені задачі

Ціна ручки 8 грн, а олівця – 6 грн. За ручки заплатили 56 грн, а за олівці – 24 грн. Скільки всього ручок і олівців купили?

 

Ціна

Кількість

Вартість

Ручки

8

?

?

56

Олівці

6

?

24

План розв’язування

1) Скільки ручок купили?

2) Скільки олівців купили?

3) Скільки всього ручок і олівців купили?

Розв’язання

1) 56 : 8 = 7 (р.) – ручок купили.

2) 24 : 6 = 4 (ол.) – олівців купили.

3) 7 + 4 = 11 (шт.) – всього ручок і олівців купили.

Відповідь: купили 11 ручок і олівців.

 

За 7 ручок заплатили 56 грн, а за 4 олівці – 24 грн. На скільки більша ціна ручки, ніж олівця?

 

Ціна

Кількість

Вартість

Ручки

?, на ? більше

7

56

Олівці

?

4

24

1) Скільки гривень коштувала одна ручка? (Яка ціна ручки?)

2) Скільки гривень заплатили за один олівець? (Яка ціна олівця?)

3) На скільки більша ціна ручки, ніж олівця?

Розв’язання

1) 56 : 7 = 8 (грн.) – ціна ручки.

2) 24 : 4 = 6 (грн.) – ціна олівця.

3) 8 – 6 = 2 (грн.) – на стільки більша ціна ручки, ніж олівця.

Відповідь: на 2 гривні більша ціна ручки, ніж олівця.

 

СТОРІНКА 23

Завдання 1

Полічили від 538 до 558: 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558

Полічили від 803 до 789: 803, 802, 801, 800, 799, 798, 797, 796, 795, 794, 793, 792, 791, 790, 789

Полічили від 678 до 702: 678, 679, 680, 681, 682, 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702

 

Завдання 3  Рівності способів утворення чисел

567 = 500 + 60 + 7

567 = 500 + 67

567 = 560 + 7

567 = 507 + 60

567 = 568 – 1

567 = 566 + 1

890 = 800 + 90

890 = 891 – 1

890 = 889 + 1

400 = 399 + 1

400 = 401 – 1

279 = 200 + 70 + 9

279 = 200 + 79

279 = 270 + 9

279 = 209 + 70

279 = 278 + 1

279 = 300 – 1

Сума розрядних доданків:

856 = 800 + 50 + 6       409 = 400 + 9

770 = 700 + 70             993 = 900 + 90 + 3

 

Завдання 4

700 + 60 + 3 = 763      200 + 4 = 204

300 + 90 = 390            900 + 10 + 5 = 915

 

Завдання 5  Взаємозв'язок дій додавання і віднімання

«Родина» чисел 50, 600, 650:

50 + 600 = 650     600 + 50 = 650     650 – 600 = 50     650 – 50 = 600

«Родина» чисел 9, 300, 309:

9 + 300 = 309       300 + 9 = 309       309 – 300 = 9      309 – 300 = 9

«Родина» чисел 2, 70, 500, 502:

70 + 2 + 500 = 572        500 + 2 + 70 = 572         500 + 70 + 2 = 572      

572 – 500 = 70 + 2      572 – 70 = 500 + 2       572 – 2 = 500 + 70

 

Завдання 6

500 + 80 = 580

433 – 400 = 33

667 – 60 = 607

878 – 70 = 808

200 + 6 = 206

428 – 8 = 420

925 – 5 = 920

400 + 60 = 460

994 – 900 = 94

500 + 60 + 2 = 562

857 – 800 = 57

604 – 4 = 600

Завдання 7

1) Кравчиня купила нитки в наборах: 45 котушок синіх ниток, по 9 котушок у кожному наборі, і 48 коту­шок жовтих ниток, по 8 котушок у кожному наборі. Скільки всього наборів ниток купила кравчиня?

 

Кількість котушок у наборі (к.)

Кількість наборів (н.)

Загальна кількість котушок (к.)

Сині нитки

9

?

?

45

Жовті нитки

8

?

48

Розв’язання

1) 45 : 9 = 5 (н.) – наборів синіх ниток.

2) 48 : 8 = 6 (н.) – наборів жовтих ниток.

3) 5 + 6 = 11 (н.) – всього наборів ниток купила кравчиня.

Відповідь: кравчиня купила 11 наборів ниток.

 

СТОРІНКА 24

2) Обернена задача, щоб шуканим було число 8

Кравчиня купила нитки в наборах: 45 котушок синіх ниток, по 9 котушок у кожному наборі, і 48 котушок жовтих ниток. Скільки котушок жовтих ниток в одному наборі, якщо всього кравчиня купила 11 наборів ниток?

 

Кількість котушок у наборі (к.)

Кількість наборів (н.)

Загальна кількість котушок (к.)

Сині нитки

9

?

11

45

Жовті нитки

?

?

48

Розв’язання

1) 45 : 9 = 5 (н.) – наборів синіх ниток.

2) 11 – 5 = 6 (н.) – наборів жовтих ниток.

3) 48 : 6 = 8 (к.) – котушок жовтих ниток у наборі.

Відповідь: у наборі 8 котушок жовтих ниток.

 

3) Обернена задача, щоб шуканим було число 9

Кравчиня купила нитки в наборах: 48 котушок жовтих ниток, по 8 котушок у кожному наборі, і 45 котушок синіх ниток. Скільки котушок синіх ниток в одному наборі, якщо всього кравчиня купила 11 наборів ниток?

 

Кількість котушок у наборі

Кількість наборів

Загальна кількість котушок

Сині нитки

?

?

11

45

Жовті нитки

8

?

48

Розв’язання

1) 48 : 8 = 6 (н.) – наборів жовтих ниток.

2) 11 – 6 = 5 (н.) – наборів синіх ниток.

3) 45 : 5 = 9 (к.) – котушок синіх ниток у наборі.

Відповідь: у наборі 9 котушок синіх ниток.

 

Завдання 8

Оленка купила на 32 гривні шоколадки, по 8 гривень кожна, і на 21 гривню — льодяники, по 7 гривень кожен. Скільки всього шоколадок і льодяників купила Оленка?

 

Ціна (грн)

Кількість (шт.)

Вартість (грн)

Шоколадки

8

?

?

32

Льодяники

7

?

21

Розв’язання

1) 32 : 8 = 4 (ш.) – шоколадок купила.

2) 21 : 7 = 3 (л.) – льодяників купила.

3) 4 + 3 = 7 (шт.) – всього шоколадок і льодяників купила Оленка.

Відповідь: Оленка купила 7 шоколадок і льодяників.

 

2) Обернена задача, щоб шуканим було число 8

Оленка купила на 32 гривні шоколадки, а на 21 гривню — льодяники, по 7  гривень кожний. Яка ціна шоколадки, якщо шоколадок і льодяників разом 7?

 

Ціна (грн)

Кількість (шт.)

Вартість (грн)

Шоколадки

?

?

7

32

Льодяники

7

?

21

Розв’язання

1) 21 : 7 = 3 (л.) – льодяників купила.

2) 7 – 3 = 4 (ш.) – шоколадок купила.

3) 32 : 4 = 8 (грн.) – ціна шоколадки.

Відповідь: ціна шоколадки 8 грн.

 

2) Обернена задача, щоб шуканим було число 7

Оленка купила на 32 гривні шоколадки, по 7  гривень кожна,  а на 21 гривню — льодяники. Яка ціна льодяника, якщо шоколадок і льодяників разом 7?

 

Ціна (грн)

Кількість (шт.)

Вартість (грн)

Шоколадки

8

?

7

32

Льодяники

?

?

21

Розв’язання

1) 32 : 8 = 4 (ш.) – шоколадок купили.

2) 7 – 4 = 3 (л.) – льодяників купила.

3) 21 : 3 = 7 (грн.) – ціна льодяника.

Відповідь: ціна льодяника 7 грн.

Інші завдання дивись тут...